Home Kripto Para Haberleri Kripto Para Düzenlemeleri Varlıklarımızı Korumaya Yeterli mi?

Kripto Para Düzenlemeleri Varlıklarımızı Korumaya Yeterli mi?

0
Kripto Para Düzenlemeleri Varlıklarımızı Korumaya Yeterli mi?

Nekadar güçlü şifreler oluşturursanız dahi bir kripto para borsası hacklendiği zaman önüne geçemezsiniz.

Hacker bir kripto borsasını hedeflerse, genellikle platformdaki cüzdanları tercih etmez; doğrudan değişim için gidiyor. Güvenlikte bir ihlal meydana geldiğinde, kripto düzenlemeleri bile varlıkları değişim platformundaysa yatırımcılara yardımcı olamaz.

Dönüp baktığımızda birçok Kripto Para Borsası Hack olayına maruz kalmıştır. Yaşanan acı tecrübeler geçmiş değilde gelecek için daha dikkatli ve tedbirli olmamızı sağlıyor, ve aklımıza herzamanki gibi Kripto Para Borsalarındaki tedbir ve düzenlemer yeterlimi diye soruyoruz.

En Büyük Hac Olaylarından Biri Mt hack. Gox

2011 yılında gerçekleşen bu hack, Kripto Para Borsası dünyasında meydana gelen en önde gelenlerden biri olacak. Bilgisayar korsanı, Mt. Gox denetçisi veritabanına girmek için.

Kripto Para Borsası, sadece hacker’ın dijital para birimini yavaş yavaş çaldığını anlamak için kayıp bitcoinlerin yaklaşık% 70’ini kurtarırken üç yıl boyunca faaliyetlerine devam edebildi. Şirket yaklaşık 200.000 bitcoin toparladıktan sonra, CEO’nun mali kayıtlara kasıtlı olarak bastığı ve hack olayının basına yansımasıyla dahada karışık bir hal aldı.

Mt Dağı’nın tipik örneği. Gox Kripto Para Borsası , daha katı kripto düzenlemeleri olsaydı, bu hack olayından sonra bile tekrar kendini toparlayabilirdi. Ancak, ortaya çıkan kripto borsalarının çoğu daha fazla güvenlik bilincine sahiptir ve varlıklarını güvence altına almak için daha katı önlemlere sahiptir.

Amerika Birleşik Devletleri Kripto Borsaları Daha İyimi Korunuyor

Amerika Birleşik Devletleri kripto para borsaları varlıklarının güvenliği açısından iyi bir iş çıkarırken, Asya’daki borsalar güvenliğin söz konusu olduğu korkunç bir iş çıkarıyor. Teknoloji hızlı bir şekilde hızla ilerliyor ve ABD veritabanı güvenliği açısından hiç taş bırakmıyor, ancak bir zamanlar söz konusu ihlalin kurbanı oldular.

2014 yılına kadar ABD’li bir döviz firması bilgisayar korsanlarına yaklaşık 97 Bitcoin çaldırttı . Paraları hızlı bir şekilde iade etseler de, geçmiş hatalarından ders çıkardılar ve platformdaki güvenliği sıkılaştırdılar. Kripto düzenlemeleri çoğu kripto saldırısını ele aldı ancak yasalar gözden geçirilir ve eksik olan bölümlerde tamamlanabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here