Home Kripto Para Haberleri Kripto Para Düzenlemeleri: FinCEN Yeni KYC Kuralları Öneriyor

Kripto Para Düzenlemeleri: FinCEN Yeni KYC Kuralları Öneriyor

0
Kripto Para Düzenlemeleri: FinCEN Yeni KYC Kuralları Öneriyor
  • FinCEN, KYC kurallarını uygulayacak yeni kripto düzenlemeleri öneriyor 
  • Önerilen kural, FATF’nin seyahat kuralı ile uyumludur 

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi finansal düzenleyicilerden biri olan Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), Müşterinizi Tanıyın (KYC) kurallarını uygulamak için kripto cüzdanlarını zorunlu kılacak yeni bir dizi kripto düzenlemesi önerdi .

Bu yeni KYC kuralının, bankalar ve kripto cüzdanlar gibi finansal kurumların daha iyi kayıt tutması ve ayrıca dahil olabilecekleri işlemlerin gereksinimlerini bildirmesi bekleniyor. Bu, kendi kendine barındırılan cüzdanların kara para aklamayı önleme standartlarının iyileştirilmesine yol açacaktır. yürürlüğe girdi.

Yeni kripto düzenlemeleri, “Dönüştürülebilir Sanal Para veya Dijital Varlıkları İçeren Belirli İşlemler için Gereksinimler” olarak adlandırılmıştır. Düzenleme ayrıca kripto alanında şu anda yaygın olan anonim işlemlerin sona ermesine de yol açabilir.

FinCEN, 3.000 $ ‘ın üzerindeki işlemlerin yeni önerilen KYC kurallarına sahip olması gerektiğini önermektedir. 10.000 $ ‘dan fazla değere sahip olanlar doğrudan düzenleyicilere bildirilmelidir. Yeni kural, işleme dahil olan kurumların işleme dahil olan tarafların kimliklerini doğrulamasını gerektirecektir. 

Doğrulama, her iki tarafın adını ve fiziksel adreslerini doğrulamalıdır. 

Bu yeni önerilen kripto düzenlemesinin, kripto işlemlerinin kullanıcılarına verme eğiliminde olduğu gizliliği tehlikeye atacağı unutulmamalıdır.

FinCEN’in Önerilen Kripto Düzenlemesi, FATF’ın Seyahat Kuralını Yansıtıyor

Mali Eylem Görev Gücü (FATF), ticaret merkezlerinden 10.000 $ ‘ın üzerindeki işlemlerin başlatıcısı ve alıcısı hakkında yetkililere bilgi vermesini isteyen bir seyahat kuralı önerdi.

Bu seyahat kuralına göre, çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki takas-takas işlemlerini kapsar.

FinCEN’in yeni önerilen kripto düzenlemesi de FATF kuralının çizgisini çekiyor. Ajans ayrıca, ajansın gözünü aşmak için işlemleri daha küçük birimlere bölmeye karşı kurallar öneriyor.

Basitçe söylemek gerekirse, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki finans yetkilileri, herhangi birinin anonim olarak işlem yapmasını önlemek için mümkün olduğunca çabalıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here