Home Kripto Kılavuz Kripto Para Banka Kartı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kripto Para Banka Kartı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
Kripto Para Banka Kartı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kripto para biriminin artan kabulüyle, geleneksel ödeme kartlarını kabul eden her yerde bir kripto banka kartı kullanabileceksiniz. İşlemler daha da kolay çünkü kripto kartı sağlayıcıları, MasterCard, Visa ve UnionPay dahil olmak üzere büyük ödeme işlemcileriyle birlikte çalışıyor.

Kripto banka kartı sağlayıcıları bunu mümkün kıldığından, bir kripto para biriminden diğerine geçiş daha düşük ücretlerle daha da kolaydır. Bir bankada sıranızı bekleyen uzun kalabalığın içinde durmanıza gerek yok, artık evde çevrimiçi yapabilirsiniz.

Çoğu sağlayıcı iki tür sunar: fiziksel ve sanal kripto para birimi banka kartı. Çevrimiçi satın alımlar için, fiziksel bir karttan daha ucuza mal olacağından sanal bir kart alabilirsiniz. Ancak, POS satın alımları için ihtiyacınız varsa, kesinlikle fiziksel banka kartını almanız gerekir.

En iyi kripto banka kartı nedir? 

Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok kripto para birimini satın almak için anında güç elde etmek için mükemmel bir araca ihtiyacınız varsa, bir kripto banka kartına ihtiyacınız var. Geleneksel kredi kartları ve banka kartlarının aksine, kripto banka kartları, kripto para birimi ekonomisi ile mevcut finansal sistem arasında mükemmel bir köprüdür.

Kripto banka kartları, geleneksel banka kartlarıyla aynı işlevleri yerine getirir. Geleneksel banka kartlarının kabul edildiği ülkelerde de kabul edilirler. Çoğu banka kartı farklı dijital para birimleriyle yüklenebilir ve kriptolarınızı fiat ile değiştirebilirsiniz.

Farklı özelliklere ve risklere sahip çok sayıda kripto banka kartı var. Bu nedenle, en iyi banka kartı kullanıcı tercihine göre belirlenir. Kripto banka kartı, tıpkı tipik bir kredi kartı gibi kişisel deneyimlerden en iyisi olarak kabul edilir.

Ancak, en iyi kripto para birimi kartını seçerken, her zaman göz önünde bulundurmanız gereken ana faktörler arasında, kaydolmadan önce döviz kurları ve ücretler vardır. Her biri arasındaki önemli farkları karşılaştırın ve maliyetleri ve güvenliği tartın.

Kripto banka kartı nasıl seçilir

Doğrudan banka hesabınızdan ödeme yapmanın zorluklarını değiştirmek için bir kart seçerken, desteklenen kriptoları, kart evrensel olarak kabul edildiyse, ücretlerini, self servis hizmetlerini, müşteri ödüllerini ve nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir. Fiyat istikrarsızlıkları durumunda döviz kurlarını kilitleyip kilitleyemeyeceğiniz gibi, kartın diğer benzersiz özelliklerini de değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Artık piyasadaki kripto banka kartlarını kontrol etmek ve bu özellikleri kullanarak karşılaştırmalar yapmak size kalmış. Bununla Bitcoin gibi dijital para birimlerini itibari para birimlerine dönüştürmek için en iyi kripto para birimi kartını öğrenebilirsiniz. Genel olarak, tüm kartlar için, herhangi bir finansal karar için yaptığınız gibi, aşağıdakileri araştırmanız gerekir:

  • Ücretler –  Kartla birlikte gelen tüm ücretlere bakın: bakım, para çekme, hareketsizlik vb.
  • Döviz kuru    Sağlayıcı kriptoyu fiat’a her dönüştürdüğünde aldığınız döviz kurunu kontrol ettiğinizden emin olun. Sağlayıcının dönüşüm tablosu hakkında daha fazla bilgi edinin.
  • İşlem limitleri  –  Yük limitini, günlük harcama limitini ve para çekme limitini öğrenin.
  • Mobil uygulama –  Normal bankacılıkta olduğu gibi, sağlayıcının kripto para biriminizin bakımını çok daha kolay hale getirecek bir mobil uygulaması olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.
  • Şirket geçmişi – Şirket  hakkında daha fazla bilgi edinmek için forumlara ve diğer çevrimiçi topluluklara gidin. Şirketin herhangi bir dolandırıcılık faaliyetinde bulunup bulunmadığına ilişkin yorumları okuyun.

Bununla birlikte, birçok ülkede kabul edilebilir en iyi kripto banka kartına karar vermede sorun yaşıyorsanız, işte seçim yapabileceğiniz birkaç platform.

Crypto.com Kartı

Crypto.com’da her yaşam tarzına uygun bir kart seçeneği vardır; Yemekhanelere gitmeyi seven bir kişiden havaalanı bekleme salonuna ve hatta perakendecilere ihtiyaç duyan bir kişiden crypto.com, banka hesabı kullanımının ötesine geçmek ve bitcoin kullanarak işlem yapmak isteyen herkes için idealdir. 

Bir crypto.com banka kartı almak için, kullanıcıların kendi yerel CRO jetonlarına sahip olmaları gerekebilir. Birçok ucuz seçenek, seçtiğiniz kart türüne bağlı olarak yüzde 8’e kadar cömert para iadesi ödülleri sunar. Crypto.com’da bulunan kart katmanlarını incelemeye ve harika kartlarından herhangi birini almaya değer, böylece bu ödülleri kaçırmazsınız.

Nexo Kripto Banka Kartı

Bu kart, diğer kripto banka kartları gibi, kullanıcıların kripto paralarınızın değerini satmadan harcamasına olanak tanır. Dünya çapında 40 milyondan fazla tüccar tarafından kabul edilmektedir ve bir banka hesabına bağlı normal banka kartının aksine, aylık veya yıllık ücretler kesilmez. Nexo kartı, Nexo Uygulamasından sipariş edilebilir ve yönetilebilir, böylece kredi limitinize dünya çapında anında erişim sağlar.

Bu kartı kullanarak tüm ürün satın alımlarında yüzde 2 ödül alacaksınız; Gerekirse herhangi bir ATM’de şifrenizi görüntüleyin ve değiştirin. Nexo uygulaması, müşterilerin fonlarını ve işlemlerini garanti eden askeri düzeyde 256 bit şifreleme ve 24/7/365 dolandırıcılık izleme mekanizmaları ile donatılmıştır.

Monolith Kripto Banka Kartı

Visa banka kartı ile, tokenlerinizi dünya çapında müşteriler için kabul edilebilir harcama limitleriyle rahatça güvence altına alabilir ve harcayabilirsiniz. Monolith kart, istediğiniz her şeyi itibari para birimi biçiminde satın almanıza olanak tanır. Ancak, tüm ATM para çekme işlemleri bankalardan daha fazla ücret alabilir. Ayrıca, kart Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, Avrupa’da mevcut.

Monolith, Ethereum üzerine kurulmuş bir DeFi platformudur, bu nedenle kartın kendisi tüm ERC-20 tokenlerini destekler. Müşteriler, kartı istedikleri herhangi bir ERC-20 geçişiyle yükler ve ardından parayı Visa destekli fiat ağ geçidi üzerinden harcar.

Dahası, Monolith üzerinden bir kart almak ücretsizdir ve geleneksel banka kartlarından farklı olarak, bir Monolith kripto banka kartı bakım için ücret almaz. Yalnızca bir Monolith Crypto banka kartını değiştirdiğiniz için ücretlendirileceksiniz. 

BlockCard Kripto Banka Kartı

Bu platform, bitcoin ve diğer kriptoların alım satımını her zamankinden daha rahat hale getiren Ternio BlockCard’a sahiptir. Bu kart, bitcoin’i dolara dönüştürmenize ve ihtiyacınız olanı satın almanıza olanak tanır. Kart, herhangi bir ülkede Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple ve diğer yüceltilmiş varlıklar dahil olmak üzere 12’den fazla kriptoyu destekliyor. ABD vatandaşları için de uygundur.

BlockCard, kripto para biriminizi yatırmanıza, hesabınıza para yatırmak için dolara veya fiat para birimlerine dönüştürmenize ve dört kolay adımı izleyerek dakikalar içinde harcamaya başlamanıza olanak tanır – Kayıt, hesabınıza para yatırma, KYC’yi geçirme ve sanal kartınızı alma. Kripto para birimi işlem ücreti, kripto para birimi dönüştürme ücreti ve para yatırma ücreti olmadan BlockCard, piyasadaki en iyi kripto banka kartlarından biridir. 

Wirex Kripto Banka Kartı

Wirex Visa banka kartı, satış noktasında 12’den fazla dijital para birimini ve geleneksel para birimlerini otomatik olarak dönüştürerek, Visa’nın kabul edildiği yerlerde gerçek hayatta kripto ve birden fazla paranızı sorunsuz bir şekilde harcamanıza olanak tanır. Bu vize kartıyla, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde bitcoin ve diğer kripto para birimlerinizi ve geleneksel banknotlarınızı satın alabilir, mağazalardan ürün satın alabilir, depolayabilir, takas edebilir ve harcayabilirsiniz.

BitPay Kripto Banka Kartı

Bu, bitcoin’inizi ve diğer kripto para birimlerini günlük 10.000 USD’ye kadar yükleme ve çekme limiti ile fiat’a dönüştürmenize olanak tanıyan başka bir banka kartı platformudur. Kartı almak için uygulamayı indirmeniz, cüzdanınıza para yatırmanız ve ardından sipariş vermeniz gerekir. 

Kart, bir kripto para birimi hayatı yaşamak isteyenler için tasarlandı. Bu nedenle, dünya genelindeki kripto para birimi toplulukları için ön ödemeli bir MasterCard’dır. 

Coinbase Kripto Banka Kartı

Coinbase kartı, Coinbase hesabınız tarafından finanse edilen bir Visa banka kartıdır , yani hesap bakiyenizi doğrudan banka hesabınızdan doldurmanıza gerek yoktur, kripto paranızı Avrupa ve Afrika dahil dünyanın herhangi bir yerinde harcamanın basit ve hızlı bir yolu . Coinbase kullanıcıları için bir sadakat belirteci sunmak için bir Coinbase kartı oluşturulmuştur.

Kripto banka kartlarının kullanımı, bahis oynamanın, anında işlem yapmanın ve ödeme yapmanın basit bir yoludur. Şimdi, herhangi bir platformdan yukarıdaki banka kartlarından seçim yapabilir ve Kanada, ABD vb. Dahil olmak üzere dünyanın her yerinde BTC harcamanın kolaylığının keyfini çıkarabilirsiniz .

Kripto banka kartları nasıl çalışır? 

Mekanizma bir kripto banka kartı olağanüstü bir şeydir. Bu, dijital para biriminizi itibari para birimine dönüştürmenin zorlu sürecinden geçmek zorunda kalmadan paranızı özgürce kullanmanıza olanak tanır. Kripto banka kartı sağlayıcısının dönüşüm oranları, ortalama piyasa oranı kadar elverişli olmasa da, biraz artan maliyeti gözden kaçırmanıza neden olacak ek bir kolaylık katmanı sağlar.

Çoğu satıcı bitcoin ve diğer kriptoları bir ödeme şekli olarak kabul etmese bile, kripto banka kartınız dönüşümleri yapmak için tasarlanmıştır, böylece paralarınızı çok az veya sıfır harcama limiti ile gerektiğinde doğrudan harcayabilirsiniz.

Bir banka kartıyla bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almak eskiden çok zordu ancak Coinbase, Paxful ve Coinmama gibi şirketler süreci çok kolay ve hızlı hale getirdi. Yani evet, banka kartınızla kripto para satın alabilirsiniz.

Kripto Kartları Sonuç

Bir kripto banka kartı seçimini yaptıktan sonra, satın alımlar için kullanmaya veya kripto para biriminizi fiat para birimine değiştirmeye başlamadan önce platformlarında bir hesap oluşturmanız ve doğrulanmanız gerekecektir. Ücretsiz kartlar sunan bazı platformlar var, ancak bazı kartlar bir satın alma ücreti ile birlikte geliyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, tek yapmanız gereken bir kart için kaydolmak için “Şimdi Başvur” düğmesine basmaktır ..

Doğrudan bir kart satın alabilir veya banka kartınız verilmeden önce cüzdanınıza para yatırabilirsiniz. Bir banka kartınızı, örneğin bir Bitcoin banka kartını kullanarak nakit para çekmek istediğinizde, işlevsel BitcoinATM’lerin canlı bir haritasını gösteren bir web sitesi olan Coinatmradar’a giderek en yakın Bitcoin ATM’sini aramaya çalışın, ardından işlemi buradan takip edin .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here