Kendi Kendine Barındırılan Kripto Para Cüzdan Kısıtlamalarına Karşı ABD Millet Vekilleri Karşı Çıkıyor

Dört ABD milletvekili, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e, kendi kendine barındırılan kripto para birimi cüzdanlarının kullanımını kısıtlamanın riskleri konusunda uyarıda bulunan bir mektup gönderdi.

 Onların endişeleri, Hazine Departmanının kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarını hedefleyen bu tür katı kripto para birimi düzenlemeleri getirmenin eşiğinde olabileceğine dair raporları takip ediyor.

Mevcut Kendi Kendine Barındırılan Cüzdan Kullanıcılarını Suçlu Haline Getirebilecek Kripto Düzenlemeleri

ABD Kongre Üyeleri Warren Davidson, Tom Emmer, Ted Budd ve Scott Perry Çarşamba günü Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e “Hazine Bakanlığı’nın kendi kendine barındırılan cüzdanların kullanımını kısıtlayacak düzenlemeler çıkarmayı düşündüğüne ilişkin raporlarla ilgili endişelerini” belirten bir mektup gönderdiler .

Milletvekilleri, planlanan düzenleme “bir şirketin, şirketin kullanıcılarının işlem yapmak istediği kendi kendine barındırılan bir cüzdanın sahibini belirlemesini gerektirmesi durumunda.

Amerikalıların dijital varlık işlemlerini kullanmasının küresel sistemimiz için önemli bir dezavantaj olacağı konusunda uyardı. rakipler. ” Ayrıca, “Böyle bir düzenleme, Hazine Bakanlığı’nın yasadışı aktörlerin finansal sistemi istismar etmesini engellemesini fiilen baltalayabileceğini” belirterek şunları açıkladı:

Tasarlanan düzenleme, yasal yaptırımı anlamlı bir şekilde desteklemeyecek, gizlilik endişelerini artıracak ve dijital varlık kullanıcıları ve şirketler üzerinde pratik olmayan düzenleyici yükler getirecektir.

Mektup, kendi kendine barındırılan cüzdanları kullanmanın faydalarını açıklamaya devam ediyor.

 Kongre üyeleri, “Kendi kendine barındırılan cüzdanların kullanımıyla aracıyı ortadan kaldırmak, tüketicilerin mahremiyetini koruyabilmeleri ve özgürce işlem yapabilmeleri anlamına geliyor; bu, bireylerin finansal yaşamlarını giderek dijital olarak yönetmeleri açısından kritik önem taşıyor” diye yazdı.

 Buna karşılık, “Bu tür bir özgürlüğün, vatandaşların işlemlerinin gözetim altında tutulduğu ve beğenilmeyen bireyleri veya faaliyetleri içeren işlemlerin sansürlenebildiği Çin’in dijital yuan’ının tam tersi olduğunu” belirttiler.

Ayrıca mektup, “iki taraf arasındaki özel işlemlerin yasadışı amaçlarla istismar edilebileceğini, ancak gerçek şu ki, bu aynı güvenlik açığının nakit olarak var olduğunu” vurgulayarak, “birden fazla rapor dijital varlıkların yasadışı aktörler tarafından yaygın olarak kullanılmadığını gösterdiğini vurguladı.

. ” Milletvekilleri daha sonra sorguladılar:

Halihazırda yasal olduğundan, yasal olarak kullanıldığından ve hızla kabul edildiğinden, birçok kişinin halihazırda kendi kendine barındırılan cüzdanları vardır. Bildirildiği gibi bir düzenleme, bu kişileri etkili bir şekilde suçlu yapabilir. Varlıklarına ne olurdu?

Kara para aklamanın önlenmesi (AML) veya müşterinizi tanıyın (KYC) gereksinimleri ile ilgili olarak mektup, “geleneksel finansal sistem ile dijital varlık ekosistemi arasında düzenleyici bir denklik olması gerektiğini” öne sürüyor.

Sonuç olarak, milletvekilleri Hazine Departmanından “herhangi bir kararlı eylemde bulunmadan önce Kongre ve sektör paydaşlarına danışmasını” ve departmanın “şu anda değerlendirilmekte olan herhangi bir öneriye ilişkin ayrıntıları ve gerekçesine ilişkin bir açıklama” sağlamasını talep etti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

120BeğenenlerBeğen
48TakipçilerTakip Et
1,192TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
39,074.00 $
39,074.00 $
8.33%
ethereumEthereum
2,499.59 $
2,499.59 $
2.94%
tetherTether
1.01 $
1.01 $
0.38%
binance-coinBinance Coin
364.00 $
364.00 $
4.33%
cardanoCardano
1.54 $
1.54 $
3.25%
dogecoinDogecoin
0.325835 $
0.325835 $
2.88%
xrpXRP
0.884819 $
0.884819 $
4.73%
usd-coinUSD Coin
1.01 $
1.01 $
0.51%
polkadotPolkadot
21.88 $
21.88 $
4.02%
uniswapUniswap
22.78 $
22.78 $
4.51%

Benzer Haberler