Kendi Kendine Barındırılan Kripto Para Cüzdan Kısıtlamalarına Karşı ABD Millet Vekilleri Karşı Çıkıyor

Dört ABD milletvekili, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e, kendi kendine barındırılan kripto para birimi cüzdanlarının kullanımını kısıtlamanın riskleri konusunda uyarıda bulunan bir mektup gönderdi.

 Onların endişeleri, Hazine Departmanının kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarını hedefleyen bu tür katı kripto para birimi düzenlemeleri getirmenin eşiğinde olabileceğine dair raporları takip ediyor.

Mevcut Kendi Kendine Barındırılan Cüzdan Kullanıcılarını Suçlu Haline Getirebilecek Kripto Düzenlemeleri

ABD Kongre Üyeleri Warren Davidson, Tom Emmer, Ted Budd ve Scott Perry Çarşamba günü Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e “Hazine Bakanlığı’nın kendi kendine barındırılan cüzdanların kullanımını kısıtlayacak düzenlemeler çıkarmayı düşündüğüne ilişkin raporlarla ilgili endişelerini” belirten bir mektup gönderdiler .

Milletvekilleri, planlanan düzenleme “bir şirketin, şirketin kullanıcılarının işlem yapmak istediği kendi kendine barındırılan bir cüzdanın sahibini belirlemesini gerektirmesi durumunda.

Amerikalıların dijital varlık işlemlerini kullanmasının küresel sistemimiz için önemli bir dezavantaj olacağı konusunda uyardı. rakipler. ” Ayrıca, “Böyle bir düzenleme, Hazine Bakanlığı’nın yasadışı aktörlerin finansal sistemi istismar etmesini engellemesini fiilen baltalayabileceğini” belirterek şunları açıkladı:

Tasarlanan düzenleme, yasal yaptırımı anlamlı bir şekilde desteklemeyecek, gizlilik endişelerini artıracak ve dijital varlık kullanıcıları ve şirketler üzerinde pratik olmayan düzenleyici yükler getirecektir.

Mektup, kendi kendine barındırılan cüzdanları kullanmanın faydalarını açıklamaya devam ediyor.

 Kongre üyeleri, “Kendi kendine barındırılan cüzdanların kullanımıyla aracıyı ortadan kaldırmak, tüketicilerin mahremiyetini koruyabilmeleri ve özgürce işlem yapabilmeleri anlamına geliyor; bu, bireylerin finansal yaşamlarını giderek dijital olarak yönetmeleri açısından kritik önem taşıyor” diye yazdı.

 Buna karşılık, “Bu tür bir özgürlüğün, vatandaşların işlemlerinin gözetim altında tutulduğu ve beğenilmeyen bireyleri veya faaliyetleri içeren işlemlerin sansürlenebildiği Çin’in dijital yuan’ının tam tersi olduğunu” belirttiler.

Ayrıca mektup, “iki taraf arasındaki özel işlemlerin yasadışı amaçlarla istismar edilebileceğini, ancak gerçek şu ki, bu aynı güvenlik açığının nakit olarak var olduğunu” vurgulayarak, “birden fazla rapor dijital varlıkların yasadışı aktörler tarafından yaygın olarak kullanılmadığını gösterdiğini vurguladı.

. ” Milletvekilleri daha sonra sorguladılar:

Halihazırda yasal olduğundan, yasal olarak kullanıldığından ve hızla kabul edildiğinden, birçok kişinin halihazırda kendi kendine barındırılan cüzdanları vardır. Bildirildiği gibi bir düzenleme, bu kişileri etkili bir şekilde suçlu yapabilir. Varlıklarına ne olurdu?

- Advertisement -

Kara para aklamanın önlenmesi (AML) veya müşterinizi tanıyın (KYC) gereksinimleri ile ilgili olarak mektup, “geleneksel finansal sistem ile dijital varlık ekosistemi arasında düzenleyici bir denklik olması gerektiğini” öne sürüyor.

Sonuç olarak, milletvekilleri Hazine Departmanından “herhangi bir kararlı eylemde bulunmadan önce Kongre ve sektör paydaşlarına danışmasını” ve departmanın “şu anda değerlendirilmekte olan herhangi bir öneriye ilişkin ayrıntıları ve gerekçesine ilişkin bir açıklama” sağlamasını talep etti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

70BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
756TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Student Coin (STC) Nedir? Student Coin (STC) Özellikleri Nelerdir?

Son yıllarda, işe alım görevlileri yüksek eğitimli insanlara büyük ilgi gösterdiler ve bu da potansiyel öğrenciler arasında daha fazla paraya ihtiyaç duyulmasına yol açtı.  Ancak...

2021’de Takip Edilmesi Gerek En İyi 10 DeFi Coin’leri

DeFi veya Merkezi Olmayan Finans sektörü, 2020 yılında muazzam bir ilerlemeye tanık oldu. Bu, yatırımcılara DeFi tokenlerine olan inancı güçlendirdi. Arenaya gelen birçok DeFi varlığı...

Ripple Yatırım Yapmaya Değer mi? 2021’de XRP Alınır mı?

Ripple'ın bu yıl yatırım yapmaya değer olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzda sizin için Ripple, devam etmekte olan SEC davasının ardından düzenleyici netlik arıyor.XRP...
bitcoinBitcoin
49,202.00 $
49,202.00 $
3.44%
ethereumEthereum
1,592.86 $
1,592.86 $
6.2%
binance-coinBinance Coin
238.67 $
238.67 $
13.3%
tetherTether
0.994332 $
0.994332 $
0.85%
cardanoCardano
1.02 $
1.02 $
3.01%
polkadotPolkadot
32.30 $
32.30 $
11.93%
xrpXRP
0.462058 $
0.462058 $
7.5%
litecoinLitecoin
176.51 $
176.51 $
6.25%
chainlinkChainlink
26.62 $
26.62 $
6.62%
bitcoin-cashBitcoin Cash
519.34 $
519.34 $
6.08%

Benzer Haberler

Coinbase Kullanıcıları Ademi Merkeziyet İddaları Yüzünden Çok Kızgın

ABD kripto borsa şirketi Coinbase, artık merkeziyetsizlikten çıktığı ve ademi merkeziyet olduğu için kullanıcıların bütün öfkesini almış durumda gözüküyor. 25 Şubat'ta “Coinbase, merkezi olmayan, merkezi...

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC’de Kar Satışları Boğaları Zora Sokuyor

Bitcoin fiyat tahmini, fiyat 50.000 $ dolar'ın altına düştüğü için belirsizlik aşamasına giriyorBoğalar, yükselen ivmeyi sürdürmek için giderek daha fazla baskı altında45.000 $ dolar'lık...

ABD Hazine Bakanı Bitcoin Hakkındaki Endişelerini Dile Getirdi, Dijital Dolara İhtiyaç Duyuyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, önde gelen kripto para birimi Bitcoin ile ilgili endişelerini dile getirdi. New York Times DealBook konferansında Yellen, Bitcoin'in teknik becerisini,...

Binance Coin Analizi: BNB 250 Dolar Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

Binance Coin fiyatının yatay hareket etmesi bekleniyor.BNB, 250 $ dolar üzerine çıkamyı başaracak mı?En yakın destek 225 $ dolar'da ve en aşağıdada 200 Doların...