Home Kripto Para Haberleri Kendi Kendine Barındırılan Kripto Para Cüzdan Kısıtlamalarına Karşı ABD Millet Vekilleri Karşı Çıkıyor

Kendi Kendine Barındırılan Kripto Para Cüzdan Kısıtlamalarına Karşı ABD Millet Vekilleri Karşı Çıkıyor

0
Kendi Kendine Barındırılan Kripto Para Cüzdan Kısıtlamalarına Karşı ABD Millet Vekilleri Karşı Çıkıyor

Dört ABD milletvekili, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e, kendi kendine barındırılan kripto para birimi cüzdanlarının kullanımını kısıtlamanın riskleri konusunda uyarıda bulunan bir mektup gönderdi.

Onların endişeleri, Hazine Departmanının kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarını hedefleyen bu tür katı kripto para birimi düzenlemeleri getirmenin eşiğinde olabileceğine dair raporları takip ediyor.

Mevcut Kendi Kendine Barındırılan Cüzdan Kullanıcılarını Suçlu Haline Getirebilecek Kripto Düzenlemeleri

ABD Kongre Üyeleri Warren Davidson, Tom Emmer, Ted Budd ve Scott Perry Çarşamba günü Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e “Hazine Bakanlığı’nın kendi kendine barındırılan cüzdanların kullanımını kısıtlayacak düzenlemeler çıkarmayı düşündüğüne ilişkin raporlarla ilgili endişelerini” belirten bir mektup gönderdiler .

Milletvekilleri, planlanan düzenleme “bir şirketin, şirketin kullanıcılarının işlem yapmak istediği kendi kendine barındırılan bir cüzdanın sahibini belirlemesini gerektirmesi durumunda.

Amerikalıların dijital varlık işlemlerini kullanmasının küresel sistemimiz için önemli bir dezavantaj olacağı konusunda uyardı. rakipler. ” Ayrıca, “Böyle bir düzenleme, Hazine Bakanlığı’nın yasadışı aktörlerin finansal sistemi istismar etmesini engellemesini fiilen baltalayabileceğini” belirterek şunları açıkladı:

Tasarlanan düzenleme, yasal yaptırımı anlamlı bir şekilde desteklemeyecek, gizlilik endişelerini artıracak ve dijital varlık kullanıcıları ve şirketler üzerinde pratik olmayan düzenleyici yükler getirecektir.

Mektup, kendi kendine barındırılan cüzdanları kullanmanın faydalarını açıklamaya devam ediyor.

Kongre üyeleri, “Kendi kendine barındırılan cüzdanların kullanımıyla aracıyı ortadan kaldırmak, tüketicilerin mahremiyetini koruyabilmeleri ve özgürce işlem yapabilmeleri anlamına geliyor; bu, bireylerin finansal yaşamlarını giderek dijital olarak yönetmeleri açısından kritik önem taşıyor” diye yazdı.

Buna karşılık, “Bu tür bir özgürlüğün, vatandaşların işlemlerinin gözetim altında tutulduğu ve beğenilmeyen bireyleri veya faaliyetleri içeren işlemlerin sansürlenebildiği Çin’in dijital yuan’ının tam tersi olduğunu” belirttiler.

Ayrıca mektup, “iki taraf arasındaki özel işlemlerin yasadışı amaçlarla istismar edilebileceğini, ancak gerçek şu ki, bu aynı güvenlik açığının nakit olarak var olduğunu” vurgulayarak, “birden fazla rapor dijital varlıkların yasadışı aktörler tarafından yaygın olarak kullanılmadığını gösterdiğini vurguladı.

. ” Milletvekilleri daha sonra sorguladılar:

Halihazırda yasal olduğundan, yasal olarak kullanıldığından ve hızla kabul edildiğinden, birçok kişinin halihazırda kendi kendine barındırılan cüzdanları vardır. Bildirildiği gibi bir düzenleme, bu kişileri etkili bir şekilde suçlu yapabilir. Varlıklarına ne olurdu?

Kara para aklamanın önlenmesi (AML) veya müşterinizi tanıyın (KYC) gereksinimleri ile ilgili olarak mektup, “geleneksel finansal sistem ile dijital varlık ekosistemi arasında düzenleyici bir denklik olması gerektiğini” öne sürüyor.

Sonuç olarak, milletvekilleri Hazine Departmanından “herhangi bir kararlı eylemde bulunmadan önce Kongre ve sektör paydaşlarına danışmasını” ve departmanın “şu anda değerlendirilmekte olan herhangi bir öneriye ilişkin ayrıntıları ve gerekçesine ilişkin bir açıklama” sağlamasını talep etti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here