Home Kripto Para Haberleri Kanada Tarafından İlk Bitcoin ETF’si Onaylandı

Kanada Tarafından İlk Bitcoin ETF’si Onaylandı

0
Kanada Tarafından İlk Bitcoin ETF’si Onaylandı

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, Perşembe günü yayınladığı genelgede bir borsa başvurusunu kabul ederek Bitcoin ETF’Sini onayladı.

Purpose Investments Inc. tarafından yönetilen Purpose Bitcoin ETF için SEDAR’dan alınan verielere göre 11 Şubat Perşembe günü öğleden sonra yayınladı.

Belgede belirtildiği gibi:

İzahname, Britanya Kolombiyası, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Quebec, New Brunswick, Nova Scotia, Prince Edward Island, Newfoundland ve Labrador, Northwest Territories, Yukon ve Nunavut’ta Multilateral Instrument 11-102 Passport System kapsamında dosyalanmıştır. Makbuz Enstrümanın koşulları yerine getirilmişse, izahname bu yargı alanlarının her birinde düzenleyici tarafından düzenlenmiş kabul edilir.

Uzun biçimli prospektüse göre, Amaç Bitcoin ETF, “dijital para birimi bitcoin’in uzun vadeli varlıklarına yatırım yapan ve önemli ölçüde tüm varlıklarını tutan” alternatif bir yatırım fonudur. Cidel Bank Canada’nın bir yan kuruluşu olan Cidel Trust Company, fonun sorumlusu olarak belirlendi.

Yatırımcılar Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan kripto şirketi Gemini, fonun alt sorumlusu olarak hizmet veriyor. Ernst & Young, SEDAR’a yüklenen bir mektuba göre fonun denetçisidir .

Belgelere göre, ETF şartlı olarak Toronto Borsasında (TSX) işlem yapmak için onaylanmıştır. İzahname şöyle der:

TSX’in Fon ile ilgili orijinal listeleme gereksinimlerini 11 Şubat 2022’de veya öncesinde karşılamaya tabi olarak, Fonun ETF Birimleri TSX’te listelenecek ve sürekli olarak sunulacak ve bir yatırımcı satın alabilecek veya Bu tür ETF Birimlerini, yatırımcının ikamet ettiği İl veya Bölgedeki kayıtlı aracılar ve bayiler aracılığıyla TSX’te satabilirsiniz. Yatırımcılar, ETF Birimlerini satın alırken veya satarken geleneksel aracılık komisyonlarına tabi olacaktır. ETF birimleri için TSX kısaltma sembolü, CAD ETF Para Birimi Olmayan Hedge Edilen Birimler ve USD ETF Para Birimi Olmayan Hedge Edilen Birimler sırasıyla BTCC, BTCC.B ve BTCC.U’dur. “

ETF, listelendiğinde, geçen Nisan ayında ilk kez listelenen kapalı uçlu bir fon olan Bitcoin Fund gibi ürünlerle birlikte ticaret yapacak. Fon, Kanadalı varlık yöneticisi 3iQ tarafından yönetiliyor.

Beklenebileceği gibi, Purpose Bitcoin ETF ile ilgili olumlu haberler, kripto savunucuları tarafından, federal menkul kıymet düzenleyicilerinin uzun süredir onaylarını reddettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde bu tür ürünlerin piyasaya sürülmesi için olası bir adım olarak kutlandı.

Yine de, SEC komisyon üyesi Hester Peirce, ABD merkezli bir bitcoin ETF’yi onaylayarak konuştu ve görevde olduğu süre boyunca reddedilmelere itiraz etti. Peirce, CoinDesk’e Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD pazarının bitcoin’e bağlı borsada işlem gören ürünlere hazır olduğunu söyledi .

SEDAR’a yüklenen belgeler, önerilen diğer bitcoin ETF’leri için prospektüslerin de onaya doğru ilerleyebileceğini göstermektedir. Evolve Funds Group Inc., Horizons ETFs Management (Canada) Inc, Arxnovum Investments Inc. ve Accelerate Financial Technologies Inc. tarafından sunulan prospektüsler için ön karar belgeleri yayınlandı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here