Home Bitcoin (BTC) Haberleri Joe Biden’ın Vergi Oranlarını Artırma Teklifi Bitcoin’i ve Kripto Para Piyasalarını Sarstı

Joe Biden’ın Vergi Oranlarını Artırma Teklifi Bitcoin’i ve Kripto Para Piyasalarını Sarstı

0
Joe Biden’ın Vergi Oranlarını Artırma Teklifi Bitcoin’i ve Kripto Para Piyasalarını Sarstı

Biden yönetimi, son raporlara göre milyoner olan yatırımcılar için vergi artırma planlarını açıkladı. Başkan Joe Biden, Amerikan çocuk bakımı ve eğitimini finanse etmek için ABD ekonomisini elden geçirmek istiyor. Biden’in önerisi, mevcut sermaye kazancı vergi oranını % 20’den% 39.6’ya neredeyse ikiye katlayacak ve bazı yatırımcılar için vergi oranı% 43.4’e kadar çıkabilir.

Biden’ın Sermaye Kazançları Varlıklı Bireyler Üzerindeki Vergi Oranı% 43,4’e Kadar Yükselebilir

Amerikan ekonomisini desteklemek amacıyla, Başkan Yardımcısı Joe Biden, 1 milyon $ veya daha fazlasına sahip zengin bireyler üzerindeki vergi oranını artırmak için plan yapıyor. Artan sermaye kazancı vergisi, bazı kişiler için neredeyse iki katına, hatta muhtemelen % 43,4’e sıçrayacaktır.

Sermaye kazancı konusunu açıklayan her rapor , teklife aşina olan ancak isimsiz kalmak isteyen kişiler tarafından öne sürülmektedir. Şu anda, ABD sermaye kazancı vergileri yaklaşık % 20 oranındadır. Normalin iki katı olan bu oran % 39.6, varlıklı Amerikalılar için geçerli olacaktır.

Ayrıca, Obamacare (Sağlık sigortası kuruluşu) finansmanını desteklemek için sermaye kazançları üzerindeki % 3,8’lik vergi de % 39,6’ya bağlanacak. Biden , yönetimi 15 yıllık bir süre içinde 2,5 trilyon dolar gelir elde etmeyi umduğu için, Nisan ayının ilk haftasında vergi yasasını daha derinlemesine elden geçirmekten bahsetmeye başladı .

Perşembe öğleden sonra borsalar açıkken tüccarlar hisse senedi ve tahvillerini elden çıkarmaya başladı. On yıllık Hazine düştü ve S&P 500 Endeksi gibi hisse senetleri Perşembe günü de bazı kayıplar gördü, ancak hisse senetleri ve tahviller Cuma sabahı toparlandı.

Vergi haberleri yayılmaya başladıktan sonra Bitcoin (BTC) ve bir dizi kripto varlığı da bir miktar zarar gördü . Perşembe günü, BTC Cuma günü saat 03: 45’te birim başına en yüksek 55.186 dolardan 47.555 dolara düştü. BTC şu anda 50.000 doların hemen üstünde işlem görüyor ve düşüşte zarar görmeyen tek kripto varlığı Ethereum’du (ETH) .OANDA şirketinden Asya Pasifik kıdemli piyasa analisti Jeffrey Halley, BTC’nin değerindeki düşüşün Biden’ın vergi revizyon teklifinden kaynaklandığını belirtti .

Halley Cuma günü yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Başkan Biden, ABD’de sermaye kazancı vergisini artırmak istediğini işaret ettikten sonra Bitcoin aşağı yöneldi. vergilendirmenin kripto piyasalarının zayıf yönü olmaya devam ettiğine inanıyorum.

Piyasa biraz biraz normale dönse de birçok dijital varlık tüm kayıplarını tam olarak telafi edemediler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here