İspanya’daki İşletmelerin %11’i Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

İşletme danışmanlığı firması IDC Spain tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırma, işletmelerin blok zinciri ülkede her zamankinden daha fazla kullandığını buldu.

Merkezi olmayan teknolojilerin kullanımı İspanya’da artıyor ve biz sadece kripto para birimlerinden değil, genel olarak blok zincirinden, özellikle de kurumsal amaçlar için bahsediyoruz.

Belediyelerden ve devlet üniversitelerinden şirketlere ve endüstrilere kadar, gittikçe daha fazla işletme, blok zinciri bir şekilde benimsiyor ve ekosistemin çeşitliliğini ve faaliyetini artırıyor.

İş danışmanlığı firması IDC Spain tarafından hazırlanan bir rapora göre, İspanya’daki büyük şirketlerin yaklaşık % 46’sı, güvenliklerini artırmak için blok zinciri ve kriptografik teknolojileri dahil etmekten yanadır.

İspanya’da Blockchain Teknolojilerinin Kullanımı Büyüyor

“İspanya’da Blockchain ve Kriptografik Teknolojilerin Durumu” başlıklı rapor, IDC tarafından teknoloji şirketi REALSEC ile ortaklaşa yayınlandı. İspanyol şirketlerinde blockchain teknolojilerinin nasıl geliştiğini değerlendiriyor ve piyasaya sürülmesinin ilk baskısında kaydedilenlerden daha iddialı rakamlar gösteriyor.

Rapor ayrıca, İspanya’daki 4 şirketten 1’inin blockchain teknolojilerini kullandığını, ancak iş sektörünün % 11’inin aktif olarak bir blok zinciri kullandığını belirtiyor, bu sadece bir buçuk yıl önce kaydedilen % 1’e kıyasla önemli bir büyüme.

Rapor ayrıca, lojistik şirketlerinin% 17’sinin bir blockchain şirketi ile ilişkisi olması veya IoT hizmetleri sağlamasının beklendiğini belirtiyor.

Jesús Rodríguez, Realsec CEO’su söyledi blockchain çözümlerin kullanılması İspanyol endüstrisinde artan bir kabul olmasına rağmen, onun verimliliği üzerinde çalışmalarına halen ihtiyaç olduğunu, şirketinin resmi web sitesinde yayınlanan bir röportajda ve uygulanabilir bir rekabet olarak göstermek diğer merkezi ve daha geleneksel çözümlere karşı.

“Yeni ekonomi, dijital yeniliğe dayalı yeni iş modellerini benimsemeyi dayatıyor. Bu bağlamda 2020 yılında blockchain, maliyetleri ve riskleri azaltmaya katkıda bulunan verimli bir teknoloji ve çok sayıda şirketi bünyesine katmak isteyen ana teknolojik stratejilerden biri olarak algılanmaya başlandı. “

Blockchain İyi, Kripto Kötü

İspanya blockchain teknolojisini seviyor. Aslında, hükümetin kendisi, çeşitli alanlarda blok zinciri işletmelerini güçlendirmeye hizmet edebilecek düzenleyici bir sanal alanı teşvik ediyor ve İspanya Merkez Bankası, CBDC ile ilgili araştırmalara öncelik verdiğini söyledi .

Bununla birlikte, hükümet, kripto para birimi felsefesine pek dostça davranmıyor ve kripto para birimi tüccarlarını tanımlamak için AI kullanımını göz önünde bulundurarak, kripto para birimi ticaretini vergilendirmek için çok çalıştı. Ayrıca hükümet, kripto para birimlerini daha iyi düzenlemek için yasal çerçevesini yeniden düzenlemeye açık .

Son zamanlarda İspanya vergi dairesi, ülkede kayıtlı çeşitli kripto para tüccarlarına ve hodlers’a 15.000’den fazla mektup göndererek vergilerini ödemelerini hatırlattı. Daha önce yetkililer, yerel borsalardan ve finansal hizmet sağlayıcılardan kullanıcıların kripto para birimlerini nasıl takas ettikleri hakkında bilgi istemişlerdi.

Görünüşe göre İspanya, “Bitcoin değil, Blockchain” zihniyetine sahip başka bir ülke.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
60,188.00 $
60,188.00 $
2.72%
ethereumEthereum
4,032.23 $
4,032.23 $
0.68%
binance-coinBinance Coin
474.33 $
474.33 $
1.93%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.29%
cardanoCardano
2.12 $
2.12 $
2.39%
solanaSolana
188.62 $
188.62 $
6.83%
xrpXRP
1.08 $
1.08 $
1.62%
polkadotPolkadot
42.33 $
42.33 $
4.64%
dogecoinDogecoin
0.255608 $
0.255608 $
3.29%
usd-coinUSD Coin
0.998411 $
0.998411 $
0.74%

Benzer Haberler