Home Kripto Para Haberleri İspanya Kripto Para Düzenlemeleri İçin Halktan Bir Çok Yorum İstedi

İspanya Kripto Para Düzenlemeleri İçin Halktan Bir Çok Yorum İstedi

0
İspanya Kripto Para Düzenlemeleri İçin Halktan Bir Çok Yorum İstedi

İspanya’nın ulusal menkul kıymetler düzenleyicisi, yeni önerilen kripto para birimi düzenlemeleri hakkında insanların fikirlerini arıyor.

Farklı ülkelerdeki kripto para birimi düzenlemeleri sıcak bir konu olmaya devam ediyor ve İspanya katılan en son ülke. Ülkenin bekçisi endüstri katılımcılarına, yatırımcılara ve tüketicilere fikirlerini sordu ve 16 Nisan’a kadar yanıt vermeleri gerekiyor.

İspanya’nın Düzenleyicisi Kripto Mevzuatını Arıyor

La Informacion’dan bir rapora göre , İspanya’nın menkul kıymet piyasalarını denetleyen kurum olan Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV), ülke çapındaki kripto düzenlemelerinin ilk adımlarını başlattı.

Süreç, kripto para birimi endüstrisinin temsilcilerine, yatırımcılara ve müşterilere e-posta göndererek başladı. Önerilerle ilgili görüşlerini içeren açıklamaları hazırlamak ve bunları ajansa geri göndermek için iki haftadan az süreleri var.

Kapsam, potansiyel düzenlemelerin kripto para birimi endüstrisinin neredeyse tüm alanlarını etkileyebileceğini belirtti. Bununla birlikte, mevzuat bazı profesyonel faaliyetleri, yalnızca ödeme aracı olarak kullanılan varlıkları ve değiştirilemez jetonları (NFT’ler) muaf tutabilir.

İlginç bir şekilde, ABD de son zamanlarda NFT’lerle ilgili yeni kuralları ima etti, ancak bunlar çok daha katı görünüyordu. Dahili Gelir Servisi (IRS), dijital varlıkların kârıyla yapılan NFT satın alımlarında vergileri uygulayabilir .

İspanya, kripto varlıkları ile ilgili yukarıda belirtilen potansiyel düzenlemelerin yanı sıra, bir merkez bankası dijital para birimi geliştirmeyi de araştırdı. Ülkenin merkez bankası 2020’nin sonlarında bir CBDC yayınlamanın önümüzdeki üç yıl için öncelikler arasında olduğunu söyledi .

Diğer Ülkelerdeki Yönetmelikler

Geçtiğimiz yıl içinde tüm kripto alanının katlanarak büyümesi, küresel düzenleyicilerin dikkatini çekti. Sonuç olarak, birçok ülke yasal çerçeveler eklemeye başlamışlardır.

İspanya’nın kuzey komşusu Fransa, bu yıl Şubat ayında kripto düzenlemelerine yönelik yeni ve sağlam bir yaklaşım çağrısında bulundu. Ülkenin finansal düzenleme organı (AMF) başkanı, dijital para birimleri gibi yeni varlık sınıfları söz konusu olduğunda mevcut yasal yapıların yetersiz olduğuna inanıyor.

Harita ve İngiltere’nin Maliye Bakanı John Glen üzerinde kuzeye devam ettiren çağırdı FCA defalarca uyarılarda ederken, öncelikle stablecoins ziyade pazarın tamamını düzenleyen odaklanmak ülkeyi.

Güney Kore gibi bazı ülkelerde uygulanan düzenlemeler, kendi sınırları içerisinde faaliyet gösteren firmaların bir kısmı için sıkıntı yaratmıştır. Doğu Asya ülkesi geçen ay yeni AML yasası çıkardı ve birkaç kripto para birimi borsası karşılık olarak ilgili Güney Kore şubeleri için kapıları kapattığını duyurdu .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here