Home Kripto Para Haberleri İngiltere Kripto Para Gelirlerinden Vergi Almayı Planlıyor

İngiltere Kripto Para Gelirlerinden Vergi Almayı Planlıyor

0
İngiltere Kripto Para Gelirlerinden Vergi Almayı Planlıyor

Yeminli muhasebeciler Hillier Hopkins’e göre , Majestelerinin Gelir ve Gümrükleri (HMRC) 3 Mart’ta gelecek bütçe toplantısında kripto paraları hedef alacak.

Thomas Gibbs firmasının müdürü, bunun Sermaye Kazanç Vergisinde bir artış şeklinde olacağını tahmin ediyor ( CGT) % 20’den % 40’a.

“HMRC, kripto para birimlerini bir para birimi olarak değil, yatırım varlıkları olarak görüyor ve bu nedenle sermaye kazanç vergisine tabi.

Son haftalarda Bitcoin’de yaşanan büyük artışlar, HMRC’nin yatırımcıların bu büyümeden nakit para almayı seçtikleri yerlerde büyük bir ilgi duyduğunu görecek. “

Rishi Sunak Kripto Vergilendirilmesi Üzerinde Duruyor

İngiltere’nin Maliye Bakanı Rishi Sunak, bütçe açıklamasını önümüzdeki hafta teslim edecek.

Geçen yıl yaşanan olayları değerlendiren BBC , bu bütçeyi bir nesilde en yakından izlenen bütçe olarak nitelendirdi.

Panik durumu nedeniyle aşırı harcamayı kapatmak için yapılan bir teklifte, bazı analistler bir miktar vergi artışı öngörüyor.

Ancak kripto yatırımcıları için daha alakalı olarak, bu vergi yükümlülüklerinde bir artış anlamına gelebilir.

Bireyler, bir işverenden alınan kripto, madencilik faaliyeti ve airdrop’lar için Gelir Vergisi ve Ulusal Sigorta ödemekle yükümlüdür .

Bunun yanı sıra, kripto varlıklarının elden çıkarılmasıyla elde edilen kazançtan bir CGT yükümlülüğü doğar.

HMRC, kripto varlıklarının dijital ve bu nedenle soyut olduğunu kabul ediyor. Ancak kripto varlıklarını, 6.000 £ ‘dan (8.5k $) daha büyük kişisel mülkler olarak tanımladıkları ücretli varlıklar olarak sınıflandırıyorlar.

Potansiyel bir çifte sorunda, mevcut CGT ödeneği 12.300 £ (17.3k $) olarak belirlenir, yani bu eşik aşılana kadar CGT vergi yükümlülüğü ortaya çıkmaz.

Ancak varlık yöneticileri Investec , HMRC’nin CGT ödeneğini 2.000 £ (2.8.000 $) ile 4.000 £ (5.6.000 $) arasında azaltabileceği konusunda uyarıyor.

Vergi kaçıranlara yönelik baskı

Önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.400 dolara ulaştı. Kriptonun artan yaygınlığıyla birlikte, yetkililer giderek bir gelir çarkı olarak ona bakıyorlar.

Bu, oranlarda bir artış ve / veya ödeneğin düşürülmesi anlamına gelse de, HMRC aynı zamanda kripto vergi kaçakçılarını da hedefliyor.

Geçen ay, bir blockchain analiz aracı geliştirmek amacıyla 100.000 £ (141.000 $) BT sözleşmesi yayınladılar .

Buna, işlemler ve kimlik eşleştirme hizmetleri hakkında istihbarat toplamak olan proje için amaçlarını ortaya koyan bir açıklama eşlik etti.

“Kripto Asset işlemlerini tanımlamak ve bağlantılı işlemlerde kümelemek ve Cryptoasset hizmet sağlayıcılarıyla bağlantılı olanları belirlemek için istihbarat toplama yöntemlerini destekleyecek bir aracın sağlanması.”

Gibbs, son zamanlarda yükselen fiyatlar göz önüne alındığında, HMRC’nin artık kripto ile yakından ilgilenmeye başladığını belirtti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here