İngiltere Bankası, Kripto Para Birimleriyle İlgilenen Müşterilere Hizmet Vermeyi Durduracak

ABD merkezli bankalar, kurumsal müşterilerinin BTC’ye yatırım yapmasını sağlamak için acele ederken, bir İngiliz bankacılık kurumu kripto ile ilgili tüm işlere hizmet vermeyi bırakacak.

İngiltere merkezli bir banka olan NatWest’in, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ödeme kabul eden müşterilere hizmet vermeyi durduracağı bildirildi. Kurum, ülkenin mali düzenleyicisi tarafından vurgulanan son uyarılara atıfta bulundu ve dijital varlıklarla uğraşmanın yüksek risk içerdiğini söyledi.

İngiltere Bankası, Kripto Kullanıcılarıyla Çalışmayı Durdurdu

The Guardian kapsamına göre , NatWest olarak bilinen National Westminster Bank, kripto ödemelerini kabul eden tüm müşterilere hizmet vermeyi engellemeyi planlıyor. Bankanın risk komitesi başkanı ve yönetim kurulu üyesi Morten Friis, kurumun hareketini kripto ekosistemine karşı “temkinli bir yaklaşım” olarak adlandırdı.

“Müşterilerle, onları yeni müşteriler olarak kabul etmek ya da ana işi kripto para borsası tarafından desteklenen veya ana faaliyet olarak kripto para birimlerinde işlem yapmak olan insanlarla devam eden bir ilişkiye sahip olmak için hiçbir iştahımız yok.” 

Morten Friis

Yönetim kurulu üyesi, kripto para birimleriyle ilişkili “yüksek riskler” ve bankanın geri çekilmesinin başlıca nedenleri olarak net düzenlemelerin eksikliğini belirtti.

NatWest’in kararı zorlayıcı bir anda geliyor ve aslında okyanus boyunca bankalar tarafından üstlenilen baskın yaklaşımla tezat oluşturuyor.

BNY Mellon, Morgan Stanley, JPMorgan Chase & Co ve hatta Goldman Sachs liderliğindeki ABD merkezli bankalar, dijital varlıklarla başa çıkma fikrine önemli ölçüde daha açık hale geldi. Bazıları daha da ileri giderek kurumsal müşterileri için kripto para birimlerine doğrudan erişim sağladı .

FCA’nın Son Kripto Uyarıları

NatWest’in kripto para işletmeleri ve sektörle ilişkili müşterilerle çalışmayı reddetmesi, İngiltere’nin finansal düzenleyicisinin dijital varlıklarla bağlantılı potansiyel risklerin bir listesini yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi.

Financial Conduct Authority (FCA) yatırımcıları kripto varlıklarının oldukça değişken yapısı konusunda uyardı. Bekçi köpeği, sektörde fon ayıran insanların “tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini” söyledi.

FCA, kullanıcılar aracılığıyla yatırım yapmaları durumunda olağanüstü yüksek getiri vaat eden kripto ekosistemine bağlı olan şüpheli projelere karşı özellikle etkili oldu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

116BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,160TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
55,729.00 $
55,729.00 $
3.14%
ethereumEthereum
3,985.04 $
3,985.04 $
3.55%
binance-coinBinance Coin
659.07 $
659.07 $
0.24%
xrpXRP
1.44 $
1.44 $
5.91%
dogecoinDogecoin
0.500098 $
0.500098 $
2.22%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.64%
cardanoCardano
1.72 $
1.72 $
0.06%
polkadotPolkadot
37.33 $
37.33 $
5.09%
bitcoin-cashBitcoin Cash
1,415.22 $
1,415.22 $
2.18%
litecoinLitecoin
360.19 $
360.19 $
5.89%

Benzer Haberler