İMF: Bitcoin Para mı? Anket Sonucu Herkesi Şaşırttı

Bitcoin, eşler arası ilk elektronik nakit sistemi olarak yaratıldı ve ardından, o zamandan beri bütün bir dijital varlık endüstrisi yaratıldı. 

Kripto para biriminin uzun ömürlülüğüne ve kalıcı gücüne rağmen, varlık sınıfının “para” olarak tanımlanması gerekip gerekmediği konusunda politika yapıcılar, düzenleyiciler ve hatta yatırımcılar arasında hala tartışmalar var.

Uluslararası Para Fonu tarafından yapılan yakın tarihli bir ankette, yanıt verenlerin ezici bir çoğunlukla, Bitcoin ve diğer altcoinlerin gerçekten para olduğunu ve bu şekilde görülmesi gerektiğini “evet” dediğini söyledi.

BITCOIN Artık Para Olarak Görülüyor

Bitcoin fiyatı, son zamanlardaki en yüksek seviyesinden birkaç bin dolar olan 40.000 doların altında işlem görüyor. Ve geçmişte bu büyüklükteki bir damla Bitcoin ile ilgili ölüm ilanlarını ortaya çıkarırken, bugün biraz daha ucuza girmek için bir fırsat olarak görülüyor.

Yatırımcılar ve kurumlar, sermayeleri ile kripto para biriminin dolardan daha iyi performans göstereceği ve yaklaşan hiper enflasyonu dengelemeye yardımcı olacağı yönünde oy kullanıyor . 

Pandeminin ortaya çıkmasından bu yana Bitcoin, dolar karşısında% 500’den fazla yükseldi ve kısa vadeli eğilim soluyorken, uzun vadeli yörünge her zaman yükseldi.

BTC şu anda dünyanın en büyük 16. para birimi ve tırmanıyor. Bir gün küresel rezerv para birimi haline gelebilir ve dünya çapında kullanılan ilk egemen olmayan para birimi olabilir. Meydana gelmiş işlem değeri $ 10 trilyon üzerinde kendi ağı. 

Yine de bazı nedenlerden dolayı, kripto para birimlerinin para olup olmadığı konusunda hala tartışmalar var.

Para birimi kelimesi adın içindedir ve Satoshi Nakamoto, icadının her türlü niyetini para gibi hareket ettirmiştir. Ve genel kamuoyuna göre, kripto para birimlerini “para” olarak görüyorlar.

IMF TWITTER ANKETI: % 79’dan FAZLA KRIPTO’NUN “PARA” OLDUĞUNA İNANIYOR

Uluslararası Para Fonu’nun resmi Twitter hesabı kısa süre önce takipçilere “dijital para birimleri” nin “gerçekten para” olup olmadığını soran bir anket paylaştı. Yaklaşık 100.000 oydan, anket şu anda para olarak kripto lehine yaklaşık % 80 oranında liderlik ediyor.

İMF’nin böyle bir anket yapması bile Bitcoin için çok büyük başarılardan bir tanesidir. Gelecekte Bitcoin’nin nasıl görüneceğini görmüş olduk bu anketle beraber. Bellimi olur Belki İMF artık kripto para borç olarak verir.

IMF (International Monetary Fund) , “küresel parasal işbirliğini güçlendirmek, finansal istikrarı sağlamak, uluslararası ticareti kolaylaştırmak için çalışan 190 ülkeden” oluşan küresel bir organizasyondur.

Son zamanlarda, ABD’deki merkez bankaları para transferinde dijital para birimlerini kullanmaya başlamak için yeşil ışık aldı. Her geçen gün kripto para birimleri “para” olma yolunda bir adım daha atıyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
20,069.00 $
20,069.00 $
2.86%
ethereumEthereum
1,111.63 $
1,111.63 $
6.4%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.22%
usd-coinUSD Coin
0.999798 $
0.999798 $
0.02%
bnbBNB
218.47 $
218.47 $
7.39%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.08%
cardanoCardano
0.466112 $
0.466112 $
2.53%
xrpXRP
0.326434 $
0.326434 $
4.83%
solanaSolana
34.42 $
34.42 $
6.66%
dogecoinDogecoin
0.067078 $
0.067078 $
2.97%

Benzer Haberler