İMF: Bitcoin Para mı? Anket Sonucu Herkesi Şaşırttı

Bitcoin, eşler arası ilk elektronik nakit sistemi olarak yaratıldı ve ardından, o zamandan beri bütün bir dijital varlık endüstrisi yaratıldı. 

Kripto para biriminin uzun ömürlülüğüne ve kalıcı gücüne rağmen, varlık sınıfının “para” olarak tanımlanması gerekip gerekmediği konusunda politika yapıcılar, düzenleyiciler ve hatta yatırımcılar arasında hala tartışmalar var.

Uluslararası Para Fonu tarafından yapılan yakın tarihli bir ankette, yanıt verenlerin ezici bir çoğunlukla, Bitcoin ve diğer altcoinlerin gerçekten para olduğunu ve bu şekilde görülmesi gerektiğini “evet” dediğini söyledi.

BITCOIN Artık Para Olarak Görülüyor

Bitcoin fiyatı, son zamanlardaki en yüksek seviyesinden birkaç bin dolar olan 40.000 doların altında işlem görüyor. Ve geçmişte bu büyüklükteki bir damla Bitcoin ile ilgili ölüm ilanlarını ortaya çıkarırken, bugün biraz daha ucuza girmek için bir fırsat olarak görülüyor.

Yatırımcılar ve kurumlar, sermayeleri ile kripto para biriminin dolardan daha iyi performans göstereceği ve yaklaşan hiper enflasyonu dengelemeye yardımcı olacağı yönünde oy kullanıyor . 

Pandeminin ortaya çıkmasından bu yana Bitcoin, dolar karşısında% 500’den fazla yükseldi ve kısa vadeli eğilim soluyorken, uzun vadeli yörünge her zaman yükseldi.

BTC şu anda dünyanın en büyük 16. para birimi ve tırmanıyor. Bir gün küresel rezerv para birimi haline gelebilir ve dünya çapında kullanılan ilk egemen olmayan para birimi olabilir. Meydana gelmiş işlem değeri $ 10 trilyon üzerinde kendi ağı. 

Yine de bazı nedenlerden dolayı, kripto para birimlerinin para olup olmadığı konusunda hala tartışmalar var.

Para birimi kelimesi adın içindedir ve Satoshi Nakamoto, icadının her türlü niyetini para gibi hareket ettirmiştir. Ve genel kamuoyuna göre, kripto para birimlerini “para” olarak görüyorlar.

IMF TWITTER ANKETI: % 79’dan FAZLA KRIPTO’NUN “PARA” OLDUĞUNA İNANIYOR

Uluslararası Para Fonu’nun resmi Twitter hesabı kısa süre önce takipçilere “dijital para birimleri” nin “gerçekten para” olup olmadığını soran bir anket paylaştı. Yaklaşık 100.000 oydan, anket şu anda para olarak kripto lehine yaklaşık % 80 oranında liderlik ediyor.

- Advertisement -

İMF’nin böyle bir anket yapması bile Bitcoin için çok büyük başarılardan bir tanesidir. Gelecekte Bitcoin’nin nasıl görüneceğini görmüş olduk bu anketle beraber. Bellimi olur Belki İMF artık kripto para borç olarak verir.

IMF (International Monetary Fund) , “küresel parasal işbirliğini güçlendirmek, finansal istikrarı sağlamak, uluslararası ticareti kolaylaştırmak için çalışan 190 ülkeden” oluşan küresel bir organizasyondur.

Son zamanlarda, ABD’deki merkez bankaları para transferinde dijital para birimlerini kullanmaya başlamak için yeşil ışık aldı. Her geçen gün kripto para birimleri “para” olma yolunda bir adım daha atıyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

74BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
794TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Yield (YLD) Nedir? Diğer Platformlardan Farkı Nedir?

Yield (YLD) , teşvik mekanizmasına sahip eşler arası bir kripto para ödünç verme / ödünç alma platformudur.  Merkezi olmayan finans (DeFi), yedek parası olan insanlar için...

Rarible (RARI) Nedir? Rarible, NFT’leri Nasıl Kullanır?

Rarible (RARI) , kullanıcıların blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmış dijital koleksiyonlarını oluşturmalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bir sanatçı olarak kendi çalışmanızı pazarlamanın, yüksek değerli koleksiyon...

Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

Vortex DeFi (VTX) , kullanıcılara tek bir web tabanlı kullanıcı arayüzünden tüm önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ve protokollerine tek noktadan erişim sağlamayı...
bitcoinBitcoin
49,468.00 $
49,468.00 $
3.16%
ethereumEthereum
1,561.04 $
1,561.04 $
2.32%
cardanoCardano
1.19 $
1.19 $
5.23%
binance-coinBinance Coin
242.94 $
242.94 $
3.03%
tetherTether
0.997391 $
0.997391 $
0.71%
polkadotPolkadot
36.72 $
36.72 $
4.61%
xrpXRP
0.452909 $
0.452909 $
0.03%
litecoinLitecoin
185.86 $
185.86 $
4.52%
chainlinkChainlink
29.18 $
29.18 $
5.51%
bitcoin-cashBitcoin Cash
518.58 $
518.58 $
4.75%

Benzer Haberler

Dört Altcoin Piyasadan Daha İyi Performans Gösterirken Balinalar Bitcoin ve Ethereum için Hazırlanıyor: Santiment Şirketi

Piyasa koşulları ile ilgili yeni bir raporda, kripto analiz firması Santiment, büyük Bitcoin ve Ethereum sahiplerinin kendilerini bir ralli için hazırladıklarını söylüyor. Santiment, 1000 veya...

Wallstreet Büyük Kaybedişinden Sonra Bitcoin 50 Bin Doların Altına Düştü: Piyasa Analizi

Dün 53.000 $ 'a yaklaşmasına rağmen, Bitcoin işini sürdüremedi ve 50.000 $' ın altına düştü. Wall Street de katbettiği  için böyle bir düşüş oldu. Bitcoin'in 50.000...

Kraken CEO’su Konuştu: Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşmak İçin Çok Makul

Kraken CEO'su Jesse Powell , Bloomberg'deki son röportajında, en büyük kripto para biriminin sonsuza gideceğini belirterek, en ateşli Bitcoin boğalarına paralarını koşturdu: Elbette sadece spekülasyon yapabiliriz, ancak onu...

Yield (YLD) Nedir? Diğer Platformlardan Farkı Nedir?

Yield (YLD) , teşvik mekanizmasına sahip eşler arası bir kripto para ödünç verme / ödünç alma platformudur.  Merkezi olmayan finans (DeFi), yedek parası olan insanlar için...