İMF: Bitcoin Para mı? Anket Sonucu Herkesi Şaşırttı

0
70

Bitcoin, eşler arası ilk elektronik nakit sistemi olarak yaratıldı ve ardından, o zamandan beri bütün bir dijital varlık endüstrisi yaratıldı. 

Kripto para biriminin uzun ömürlülüğüne ve kalıcı gücüne rağmen, varlık sınıfının “para” olarak tanımlanması gerekip gerekmediği konusunda politika yapıcılar, düzenleyiciler ve hatta yatırımcılar arasında hala tartışmalar var.

Uluslararası Para Fonu tarafından yapılan yakın tarihli bir ankette, yanıt verenlerin ezici bir çoğunlukla, Bitcoin ve diğer altcoinlerin gerçekten para olduğunu ve bu şekilde görülmesi gerektiğini “evet” dediğini söyledi.

BITCOIN Artık Para Olarak Görülüyor

Bitcoin fiyatı, son zamanlardaki en yüksek seviyesinden birkaç bin dolar olan 40.000 doların altında işlem görüyor. Ve geçmişte bu büyüklükteki bir damla Bitcoin ile ilgili ölüm ilanlarını ortaya çıkarırken, bugün biraz daha ucuza girmek için bir fırsat olarak görülüyor.

Yatırımcılar ve kurumlar, sermayeleri ile kripto para biriminin dolardan daha iyi performans göstereceği ve yaklaşan hiper enflasyonu dengelemeye yardımcı olacağı yönünde oy kullanıyor . 

Pandeminin ortaya çıkmasından bu yana Bitcoin, dolar karşısında% 500’den fazla yükseldi ve kısa vadeli eğilim soluyorken, uzun vadeli yörünge her zaman yükseldi.

BTC şu anda dünyanın en büyük 16. para birimi ve tırmanıyor. Bir gün küresel rezerv para birimi haline gelebilir ve dünya çapında kullanılan ilk egemen olmayan para birimi olabilir. Meydana gelmiş işlem değeri $ 10 trilyon üzerinde kendi ağı. 

Yine de bazı nedenlerden dolayı, kripto para birimlerinin para olup olmadığı konusunda hala tartışmalar var.

Para birimi kelimesi adın içindedir ve Satoshi Nakamoto, icadının her türlü niyetini para gibi hareket ettirmiştir. Ve genel kamuoyuna göre, kripto para birimlerini “para” olarak görüyorlar.

IMF TWITTER ANKETI: % 79’dan FAZLA KRIPTO’NUN “PARA” OLDUĞUNA İNANIYOR

Uluslararası Para Fonu’nun resmi Twitter hesabı kısa süre önce takipçilere “dijital para birimleri” nin “gerçekten para” olup olmadığını soran bir anket paylaştı. Yaklaşık 100.000 oydan, anket şu anda para olarak kripto lehine yaklaşık % 80 oranında liderlik ediyor.

İMF’nin böyle bir anket yapması bile Bitcoin için çok büyük başarılardan bir tanesidir. Gelecekte Bitcoin’nin nasıl görüneceğini görmüş olduk bu anketle beraber. Bellimi olur Belki İMF artık kripto para borç olarak verir.

IMF (International Monetary Fund) , “küresel parasal işbirliğini güçlendirmek, finansal istikrarı sağlamak, uluslararası ticareti kolaylaştırmak için çalışan 190 ülkeden” oluşan küresel bir organizasyondur.

Son zamanlarda, ABD’deki merkez bankaları para transferinde dijital para birimlerini kullanmaya başlamak için yeşil ışık aldı. Her geçen gün kripto para birimleri “para” olma yolunda bir adım daha atıyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz