Home Kripto Para Haberleri İkinci Büyük Bitcoin Madencilik Bölgesini Kapatan Çin Sonraki Adımı Ne Olacak?

İkinci Büyük Bitcoin Madencilik Bölgesini Kapatan Çin Sonraki Adımı Ne Olacak?

0
İkinci Büyük Bitcoin Madencilik Bölgesini Kapatan Çin Sonraki Adımı Ne Olacak?

Çin’in kaynak açısından zengin Sichuan bölgesindeki madenciler, hükümet direktifi sonrasında Bitcoin madencilik alanlarını kapatıp gittiler.

Yazılan notta, hükümet yetkilileri tüm madencilik evraklarını istedi ve madencilere süreç boyunca yardımcı olmak için bir direktif verilen tüm yetkililerle iyilikle durdurmalarını sağladı.

Twitter’da yayınlanan bir tweet’e göre, hükümetin madencilere işlemlerini sonlandırmasını ardından kapatmalarını ve orada işlerini düzenli bir şekilde kaldırmalarını emrettiğini belirtti.

Sichuan Bölgesindeki Bitcoin Madencilerine Kapatmaları için Emir Geldi

Sichuan neden önemlidir, Sichuan dağlık bir bölgede bulunur ve elektriğe kolay erişim ve ucuz işgücü ile birleşir; bu özellikler bölgeyi Bitcoin madenciliği için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Bölgede bir dizi Bitcoin madencilik şirketi bulunmaktadır ve Bitmain ve Antpool en büyük şirketlerden biridir.

Bölgedeki Bitcoin madencileri eğer tweetle beraber kapatılırsa Bitcoin hashrate oranı olarak yüzde 9.66’nı kaybetmiş oluyor.

BTC.com, Bitmain ve Antpool’un bölgedeki altı büyük madencilik merkezinden sadece ikisi olduğunu belirten iddiayı doğruladı.

Sincan’ın hashratın yüzde 35’ini Üreten Bölge

Gerçek verilerin ve istatistiklerin Çin genelinde elde edilmesi zor olan bir oranla, bir kişi bu yeni direktifin Bitcoin için ne yazacağını tahmin ederek ülke genelindeki raporların yardımıyla tahmin edebilir.

Blockchain araştırma şirketi PA News tarafından yayınlanan bir tweet ile, Xinjiang’ın madencilerin dökme konsantrasyonunu arıyorsanız ve Bitcoin’in toplam hashratının yaklaşık yüzde 35’ini üretiyorsanız gidebileceğiniz en iyi yer olduğunu belirtti.

Çin’in başkenti Pekin ve Bitcoin madencilik zengini bölgesi Xejiang, Sincan’ın arkasındaki ilk üçe yükseldi ve sadece yüksek elektrik oranları nedeniyle geride kaldılar.

Sichuan’ın listeden çıkması teknik olarak devlet dışındaki madencilerin paylarını artırabilecekleri anlamına gelmeyecek. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here