Home Kripto Para Haberleri HSBC, Michael Saylor’un Mikro Stratejisine Yatırım Yapmasını Müşterilerine Yasakladı

HSBC, Michael Saylor’un Mikro Stratejisine Yatırım Yapmasını Müşterilerine Yasakladı

0
HSBC, Michael Saylor’un Mikro Stratejisine Yatırım Yapmasını Müşterilerine Yasakladı

İngiliz yatırım bankacılığı devi HSBC, artık müşterilerinin Michael Saylor’un iş zekası şirketi MicroStrategy’nin (MSTR) hisselerini satın almasını yasakladığı görülüyor.

Twitter kullanıcısı Camiam, HSBC InvestDirect’ten (HIDC) bankanın Bitcoin ve Ethereum dahil sanal varlıklar üzerindeki politikasını değiştirdiğini bildiren bir mektubu paylaşıyor.

Banka ayrıca, MicroStrategy’nin hisselerini sanal para birimi ürünü olarak sınıflandırdığını, bu nedenle müşterilerin alım satım platformunda satın almasına artık izin vermediğini söylüyor.

“HSBC Invest Direct hesabınızda MSTR-US varlıklarının tutulmasına ve / veya satılmasına / aktarılmasına izin vermemize rağmen, yeni alımlara veya transferlere izin verilmeyecektir.”

MicroStrategy, kripto hizmetleri sunmaz, ancak amiral gemisi kripto para birimini hazine rezerv varlığı olarak satın alır ve elinde tutar.

Şirket şu anda 91.326 BTC‘ye veya parasal değer olarak Bitcoin’in yazı yazarken 59.694 $ ‘lık fiyatına göre yaklaşık 5.45 milyar $’ a sahip büyük bir şirket olduğunu görüyoruz.

Camiam ekler ,

“Bu şirketlerin tümü, BTC’ye sahip oldukları için kesme blokunda olabilirler. Bu, serbest piyasanın tam tersidir. ‘”

HSBC, Dünya çapında 40 milyon müşteriye hizmet vermektedir. Londra, Hong Kong, New York ve Bermuda borsalarında işlem görmektedir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here