Hindistan Tüm Özel Kripto Para Birimlerini Yasaklamak İçin Yasa Teklifi Önerdi

Kripto meraklıları ile Hindistan hükümeti arasındaki mücadelede yeni bir bölüm başladı: Yeni bir yasa, herhangi bir özel kripto para birimini yasaklayabilir… Onaylanırsa.

Hindistan Hükümeti, siyasi ve yasal bir savaştaki bir durgunluğun ardından kripto para birimlerini yasaklama çabalarına yeniden başladı gibi görünüyor.

Politikacıların son hamlesi, bu hafta kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir faaliyeti şah mat haline getirebilecek bir tasarıyı ortaya çıkardıklarında geldi.

Kripto Para Birimleri Yasal ise, Bir Kanun Onları Yasadışı Hale Getirebilir

” Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasasının Düzenlenmesi “, özel kripto para birimlerini (muhtemelen devlet tarafından onay verilmeyen herhangi bir token) yasaklamayı amaçlamaktadır. Böyle bir yol, ülkenin patlayan kripto endüstrisine ciddi bir darbe indirebilir.

Bir mahkeme kararının kripto para birimlerinin yasal olduğunu ilan etmesinden sonra birkaç kripto para birimi borsasının ve diğer kripto ile ilgili işletmelerin meşruiyet kazandığını belirtmek önemlidir. Mahkeme ayrıca, ülkenin Merkez Bankası’na , kripto para birimlerini etkileyen herhangi bir önlemi , açıkça suç davranışı olarak çerçevelenmediği sürece geri çekmesini emretti .

Kripto para birimlerinin kullanımını yasaklayan bir düzenleyici çerçeve, mahkeme kararını bozacağı için bir sonraki mantıklı adım gibi görünüyor. Bu girişim başarılı olursa, yasa yürürlüğe girer girmez bütün bir sektör yasa dışı olacaktır.

Ve görünüşe göre Hintli milletvekillerinin aradığı şey bu. Resmi kaynaklara göre, kanunun amacı açıktır ve öznel yorumlara yer yoktur:

Hindistan Merkez Bankası tarafından ihraç edilecek resmi dijital para biriminin oluşturulması için kolaylaştırıcı bir çerçeve oluşturmak. Tasarı ayrıca Hindistan’daki tüm özel kripto para birimlerini yasaklamaya çalışıyor; ancak, kripto para biriminin temelini oluşturan teknolojiyi ve kullanımlarını desteklemek için belirli istisnalara izin verir.

Hindistan, CBDC Yolunu Açabilir

RBI kontrollü bir CBDC’nin verilmesi, kuralın olası istisnalarından biridir. Hindistan hükümeti en az iki yıldır dijital Rupi fikrini araştırıyor. Ancak, herhangi bir ilerleme veya projenin mevcut durumu hakkında konuşmak her zaman temkinli olmuştur.

2019 yılında Vali Shaktikanta Das söyledi çok erken CBDC’ler üzerinde herhangi bir resmi ilerleme konuşmak etmek olduğunu. Böylesine ihtiyatlı bir duruş, Hindistan’ın düzenleyici çerçevesi için anahtardır, çünkü kripto ile ilgili kavramların çoğu henüz tanımlanmamıştır ve bir teknik nedeniyle her şey değişebilir:

Bazı tartışmalar devam ediyor. Teknoloji henüz tam olarak gelişmedi. Hâlâ tartışmaların çok başlangıç ​​aşamasında ve biz bunu dahili olarak inceledik RBI, ”

Parlamentonun, Başbakan Narendra Modi’nin politikalarıyla uyumlu Bhartiya Janata Partisi’ne ait bir çoğunluk tarafından kontrol edildiği düşünüldüğünde, yasa tasarısının geçme şansı var. Bununla birlikte, kripto para birimlerini yasadışı ilan etmenin yolu, yıllar boyunca Hindistan hükümeti için oldukça yokuş yukarı gitti.

Kripto Para Topluluğu Tepki Veriyor

Haberler, kripto para meraklıları tarafından pek hoş karşılanmadı. COINDCX borsasının kurucu ortağı Sumit Gupta, Bitcoin’in dünya çapında halka açık bir kripto para birimi olarak kabul edilme eğiliminde olduğu için hükümetin özel ve halka açık kripto para birimleri olarak gördüğü şeyleri netleştirmesi gerektiğini söyledi, çünkü sürdürmek ve düzenlemek için merkezi bir varlık yok. o.

5 / RBI, özel kripto para birimlerini yasaklamayı düşünen ikinci nokta.

Dikkate değer noktalar özeldir ve birkaç istisnadır.

Başka bir yerde tanınan özel kripto para birimlerinin resmi bir etiketi olmasa da, faturanın özel olarak sınıflandırılacağı önemlidir.

SUMİT GUPTA (COİNDCX) (@SMTGPT) 

Küresel olarak, #Bitcoin , # Ethereum gibi kripto para birimleri, herhangi bir katılımcının işlemleri doğrulayabileceği açık ve kamusal yapıları nedeniyle halka açık kripto para birimleri olarak kabul edilir.

SUMİT GUPTA (COİNDCX) (@SMTGPT) 

Avukat Jaideep Reddy kendi adına, üzerinde çalışılması gereken bir dizi teknik geliştirdi ve açık bir yasağın yasal bir çelişki oluşturabileceğini garanti etti (bu, kripto para birimlerini çevreleyen düzenleyici belirsizlik sürecini daha da genişletebilir).

4. Kesin bir yasak, muhtemelen temel iş yapma hakkını ve mülk sahibi olma anayasal hakkını ihlal eder. Kripto varlık sahiplerinin herhangi bir şekilde Devlet tarafından tazmin edilip edilmeyeceği veya varlıklarını nasıl elden çıkaracakları taslak Yasa Tasarısı’ndan belli değil.

JAİDEEP REDDY (@JRTECHLAW

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
20,056.00 $
20,056.00 $
3.03%
ethereumEthereum
1,109.57 $
1,109.57 $
6.97%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.49%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.3%
bnbBNB
218.36 $
218.36 $
8.24%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.52%
cardanoCardano
0.468336 $
0.468336 $
3.23%
xrpXRP
0.326479 $
0.326479 $
4.98%
solanaSolana
34.46 $
34.46 $
8.94%
dogecoinDogecoin
0.067168 $
0.067168 $
3.44%

Benzer Haberler