Home Kripto Para Haberleri Hindistan Kripto Yasağı Sona Yaklaşıyor

Hindistan Kripto Yasağı Sona Yaklaşıyor

0
Hindistan Kripto Yasağı Sona Yaklaşıyor

Milletvekilleri, ülkede kripto para birimi kullanımını engelleyecek bir tasarının son taslağını tartışıyorlar.

  • Hindistan, geçtiğimiz yıl kriptoyu yasaklamayı planlıyor.
  • Ülkenin küçük maliye bakanı bu hafta daha fazla düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.
  • Yasanın ne kadar katı olacağı net değil, ancak hükümet “özel kripto para birimleri” nin yasaklanmasından bahsediyor.

Thakur, Hindistan’ın dijital varlıkları kontrol etme planından bahsediyordu . Bu, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için bir çerçeve ve aynı zamanda Bitcoin ve Ethereum gibi “özel kripto para birimlerinin” kullanımının yasaklanmasını da içerir . Ancak tasarı henüz daha fazla ayrıntıya girmiyor ve Hindistan vatandaşlarının bu tür varlıkların kullanımında tam olarak nasıl kısıtlanacağı açık değil.

Yasal teklif olan Cryptocurrency ve Resmi Dijital Para Yasası Yasası Yönetmeliği, 2021, henüz resmi olarak yayınlanmadı. Ancak Thakur’un konuşması, hükümetin vatandaşlarının dijital zulalarına karşı yumuşak davranmayı planlamadığını açıkça ortaya koydu. 

Kripto sahibi olanlara atıfta bulunarak “Mevcut yasalar konuyu ele almak için yetersiz” dedi. “Tasarı kesinleşiyor ve kabineye gönderilecek.” 

Bizleri Twitter Ve Facebook Üzerinden Takip Edin

Daha sonra, “özel kripto para birimlerinin” kullanımında kısıtlamalar olacağının daha önce milletvekilleri tarafından tartışıldığına dikkat çekmeden önce, “kripto para birimlerinin veya sanal para birimlerinin farklı tanımları” olduğunu ekledi. 

Yeni tasarının ne kadar katı olacağı veya bir “yasağın” ne anlama geleceği belli değil. Geçen yıl bir taslak , Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimleri kullanmak için 10 yıla kadar hapis veya 3,3 milyon dolara kadar para cezası önerdi.

En son bilindiği üzere , Ocak ayında bir yasa tasarısı hapis cezasından bahsetmiyordu. 

Hükümet kripto kullanıcılarını parmaklıkların arkasına koymaya istekli olmasa bile, ülkenin milletvekilleri bugün ülkenin Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin kullanımını teşvik etme planları olmadığını açıkça ortaya koydu.

Bizleri Twitter Ve Facebook Üzerinden Takip Edin

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here