Hindistan Kripto Tüccarlarının Peşinde!

Hindistan yetkilileri potansiyel bir kripto yasağıyla uğraşmaya devam ederken, yeni uygulamaya konacak bir uygulamaya göre, tüccarları ve şirketleri tüm dijital varlık faaliyetlerini bildirmesi gerekli.

Hindistan’daki kripto para ortamı hala düzenleyici belirsizlikle karşı karşıya olsa da hükümet, şirketlerin kripto işlemlerinin ve varlıklarının ayrıntılarını talep etti.

Hindistan için Olası Kripto Yönetmeliği?

24 Mart’ta yayınlanan bir belgeye göre , Hindistan’daki hem kamu hem de özel şirketler, mali yıl boyunca kripto para birimi faaliyetlerinin ayrıntılarını açıklamaya özen gösteriyor. 

Ayrıntılar, raporlama tarihi itibariyle kripto yatırımı veya ticareti ve kripto para varlıklarından elde edilen kar veya zararları içerir. Şirketler ayrıca, kripto para birimi yatırımı veya ticareti amacıyla müşteriler tarafından yapılan avans ödemelerini rapor edecek.

Bu arada, paydaşlar ve gözlemciler en son gelişmeyi övdü ve Hindistan’ın kripto ortamı için faydalı olabileceğini belirttiler. Yerel kripto borsası BuyUcoin’in kurucu ortağı ve CEO’su Shivam Thakral şunları söyledi :

“Bu, Hindistan’daki kripto varlıklarını düzenlemeye yönelik büyük bir adım ve kripto yatırımlarının raporlanması, dosyalanmasında çok fazla şeffaflık getirecek. Hareket, Hindistan’daki kripto varlıklarının kurumsal olarak benimsenmesini artıracak ve Hint kripto endüstrisini büyümenin bir sonraki aşamasına taşıyacak. “

Değişiklik 1 Nisan 2021’de yürürlüğe girecek.

Hindistan’ın Kripto Konusunda Kafası Karışık

Yeni kural, hükümetin kripto endüstrisini tamamen yasaklamayı planladığı spekülasyonlarının hemen ardından geliyor. Ocak ayında, milletvekilleri tüm özel kripto para birimlerini yasaklayacak bir yasa tasarısı önerdiler .

Teklifin ardından, Şubat ayında Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun (SEBI) kripto para birimleri tutan ilk halka arz (IPO) destekçilerinin fon toplamasını yasaklayabileceğine dair raporlar vardı . Yorumlara göre, halka arz girişimlerinin toplanan parayı spekülasyon için kullanacağına dair korkular vardı.

Hindistan Maliye Bakanı, yaklaşan bir kripto yasağını çevreleyen belirsizliklerin ortasında, Mart ayında hükümetin yeni ortaya çıkan sektörü tamamen kapatmak istemediğini açıkladı . Bunun yerine, Hindistan Merkez Bankası (RBI) ile kripto ile ilgili birkaç görüşme ve müzakere var ve hükümetin kalibre edilmiş bir yaklaşım benimsediğini ekliyor.

Bu arada, kripto topluluğunun hem içinde hem de dışında, hükümeti algılanan olumsuz kripto duruşunu yeniden gözden geçirmeye çağıran yorumlar yapıldı. Son zamanlarda Hintli teknoloji milyarderi Nandan Nilekani, hükümetin halkının kripto ile etkileşime girmesini engellememesi gerektiğini söyledi .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

- Advertisement -

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

116BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,160TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
55,223.00 $
55,223.00 $
4.94%
ethereumEthereum
3,973.33 $
3,973.33 $
3.56%
binance-coinBinance Coin
654.79 $
654.79 $
1.68%
xrpXRP
1.42 $
1.42 $
9.46%
dogecoinDogecoin
0.482785 $
0.482785 $
6.31%
tetherTether
0.997080 $
0.997080 $
0.14%
cardanoCardano
1.72 $
1.72 $
1.6%
polkadotPolkadot
36.97 $
36.97 $
7.77%
bitcoin-cashBitcoin Cash
1,362.31 $
1,362.31 $
8.49%
litecoinLitecoin
354.02 $
354.02 $
9.86%

Benzer Haberler