Home Kripto Para Haberleri Hindistan Kripto Paraları Yasaklanmadan Önce Bakan Kripto Paraların Risklerini Değerlendirecek

Hindistan Kripto Paraları Yasaklanmadan Önce Bakan Kripto Paraların Risklerini Değerlendirecek

0
Hindistan Kripto Paraları Yasaklanmadan Önce Bakan Kripto Paraların Risklerini Değerlendirecek

Hindistan Maliye Bakanı Anurag Thakur, hükümetin yasallıkları konusunda herhangi bir karar vermeden önce sanal para birimlerinin oluşturduğu ulusal güvenlik risklerini incelemesi gerektiğini söyledi.

Thakur Cumartesi günü Entrepreneurs ‘Organization Punjab tarafından düzenlenen bir etkinliğe hitaben yaptığı konuşmada “Bu sanal para birimlerine büyük bir ilgi olduğunu anlıyoruz, ancak aynı zamanda bireylerin güvenliği ve ulusal güvenlik konusuna bakmamız gerekiyor,” dedi . Aynı zamanda kriptolarda bulunan dalgalanmalardan bahsetti. Bu bir itibari para biriminde asla olmaz diye de ekledi.

Hindistan Yüksek mahkemesi mart 2020′ de Hindistan’daki kripto para yasağını kaldırmıştı. Bu durum hint kripto toplulukları tarafından neşeyle karşılandı. Bununla birlikte, Hindistan hükümeti şimdi özel kripto para birimlerini parlamentonun devam eden bütçe oturumuna yasaklayacak bir yasa tasarısı eklemeyi planlıyor.

Hindistan hükümeti, kripto paraları incelemek için üst düzey bakanlar arasında özel bir komite oluşturdu. Komisyon tavsiyelere dayanarak Parlemento’da bir yasama teklifi bile sunabilir. Thakur Girişimciler Örgütü’ne, hükümetin blockchain ve Prime gibi yeni teknolojileri memnuniyetle karşıladığını da sözlerine ekledi. Bakan Narendra Modi, teknolojiyi yönetişimin çeşitli yönlerinde kucaklamanın güçlü bir savunucusu.

Cuma günü, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Hükümetin hala daha net bir karara varamadığını ve kripto paraların formüle ettiğini ve kalibre edilmeye çalışacağını söylemişti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here