Home Kripto Para Haberleri Hindistan Hükümeti Kripto Yasağı ve Dijital Rupi Konusundaki Tavrı Değişti mi?

Hindistan Hükümeti Kripto Yasağı ve Dijital Rupi Konusundaki Tavrı Değişti mi?

0
Hindistan Hükümeti Kripto Yasağı ve Dijital Rupi Konusundaki Tavrı Değişti mi?

Hindistan hükümeti, Hindistan parlamentosunun üst meclisi Rajya Sabha’da Maliye Bakanlığı tarafından sağlanan cevaplarda kripto para birimi ve ülkenin dijital para birimi konusundaki konumunu netleştirdi.

Hindistan kripto endüstrisi bu açıklamayı olumlu bir haber olarak görüyor ve hükümetin Bitcoin dahil olmak üzere kripto para birimlerine tam bir yasak getirme ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyor.

Hindistan Hükümeti Kripto Para Birimi ve Dijital Rupi Hakkında Soruları Yanıtlıyor

Hindistan parlamentosunun üst meclisi Rajya Sabha, 2 Şubat’ta “Hindistan’ın kendi kripto para biriminin tanıtımı” başlıklı konuyu içeren bir soru listesi ve yazılı cevaplar yayınladı.

Parlamento Üyesi Sri Sanjay Raut, maliye bakanına, Hindistan hükümetinin geçen yıl birçok işletme şirketinin uluslararası işlemler için kripto para birimi kullandığının farkında olup olmadığını ve hükümetin Hindistan’ın kendi kripto para birimini tanıtma olasılığını düşünüp düşünmediğini sordu.

Sorular, Maliye Bakanı Anurag Singh Thakur tarafından yanıtlandı. İlk soruya “Hayır efendim” cevabını verdi.

Dijital rupi hakkındaki soruya, “Hayır, efendim. 2018-19 Yılı Bütçe Konuşmasında hükümetin kripto para birimlerini yasal ihale veya madeni para olarak görmediğini ve bu kripto varlıkların yasa dışı faaliyetlerin finansmanında veya ödeme sisteminin bir parçası olarak kullanılmasını engellemek için her türlü önlemi alacağı duyuruldu.

Hükümet, dijital ekonomiye geçiş için proaktif olarak blockchain teknolojisinin kullanımını araştıracak. “

Rajya Sabha tarafından yayınlanan sorular ve cevaplar , Hindistan parlamentosunun alt meclisi Lok Sabha’daki Bütçe oturumunda tanıtılacak kripto para birimi tasarısının listelenmesinin ardından geldi .

Lok Sabha’nın kitapçığına göre, kripto fatura, Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından dijital rupinin ihracı için düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı ve “özel kripto para birimlerini” yasaklamayı amaçlıyor.

RBI ayrıca yakın zamanda bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarma ihtiyacını araştırdığını da ortaya çıkardı .

Avukatlar Tamamen Yasaklamanın Muhtemel Olmadığını Söyledi, ‘Özel Dijital Para Birimleri’ Tanımı

Maliye Bakanı’nın yanıtları hakkında yorum yapan yerel kripto borsası Wazirx’in CEO’su Nischal Shetty, Shri Anurag Thakur’un “hükümetin yasadışı faaliyetleri ve ödeme sistemlerini engellemeye odaklandığını göstermeye gittiğini” söyledi. O detaylandırdı:

Bu, kriptoda tam bir yasak olmayacağına dair daha fazla kafa karışıklığını giderir.

Shetty daha önce şunları söylemişti: “Hindistan’da kriptoda tam bir yasak olacağına inanmıyorum. En önemlisi, dünyanın hiçbir yerinde hiçbir hükümet Rs’yi yok etmeyecek. 7 milyon kişiye ait 7.500’den fazla crore değerinde varlık. “

Unocoin kripto borsasının CEO’su Sathvik Vishwanath, “Bu, Hindistan’daki kripto endüstrisinin geleceğini göstermese de, kripto için uygun bir yönde ilerlediğinin kanıtıdır.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here