Home Bitcoin (BTC) Haberleri Hedge Fonu Brevan Howard, Kripto Paralara 84 Milyon Dolar’lık Yatırım Yapacağını Duyurdu

Hedge Fonu Brevan Howard, Kripto Paralara 84 Milyon Dolar’lık Yatırım Yapacağını Duyurdu

0
Hedge Fonu Brevan Howard, Kripto Paralara 84 Milyon Dolar’lık Yatırım Yapacağını Duyurdu

Hedge fonu, dijital varlıkları keşfeden sonuncu kurumsal firmadır ve sermayesinin % 1,5’ini birkaç kripto para birimine ayırmayı planlamaktadır.

Daha geleneksel şirketlerin Bitcoin‘e yatırım yaparak veya blockchain teknolojisini benimseyerek kripto ateşine katılması şaşırtıcı olmamalı. Bir Avrupa hedge fonu olan Brevan Howard, harekete katılan en son varlık yöneticisi.

Bloomberg yayınında, varlık yöneticisinin, 5,6 milyar dolarlık hedge fonunun % 1,5’ini temsil eden kripto paralara 84,000,000 $ yatırım yapmaya hazırlandığını bildirdi .

Kripto para yatırım şirketi Distributed Global’in kurucu ortakları Jonny Steindorff ve Tucker Waterman, ilk tahsisi denetleyecek.

Bir Kaç Tane Kripto Para Alımı ”Altcoin”

Konuya aşina olan bir kişiye göre, fon, Bitcoin ve Ethereum dışında birkaç kripto varlığına odaklanarak çok çeşitli bir portföye sahip olacak.

Kurucu ortağı Alan Howard, kripto para birimlerine yatırım yapma ve ABD merkezli One River Asset Management’ın kripto fonlarını destekleme konusunda geniş deneyime sahip.

Howard, bir yıllık rekor kazançların ardından şimdi yatırımlarını genişletiyor. Şimdi, önde gelen Bitcoin destekçilerine dönüşen tanınmış hedge fonu yöneticileri Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller’in beğenisine katılıyor ve BTC’yi azalan fiat karşısında altından daha iyi bir değer deposu olarak adlandırıyor.

Bitcoin, Enflasyona Karşı Yatırım Fonu

ABD hükümeti, salgına karşı savaşmak için 1.9 trilyon COVID-19 yardım paketiyle (en yenisi) önlemler aldı. Sahadaki birkaç analist, Federal Rezerv büyük meblağlarda kağıt para bastığı için ABD Doları için olası bir enflasyon durumu konusunda uyarıda bulundu.

Gibi rapor , Druckenmiller Bitcoin yatırım yaparak Jones katıldı. CNBC’ye verdiği bir röportajda, uzun süredir BTC’de olduğunu itiraf etti ve kriptonun bu senaryoya karşı daha iyi bir değer deposu haline gelebileceğini ekledi.

Druckenmiller, “Ben biraz dinozorum, ancak Bitcoin’in bir değer deposu olarak çok çekiciliği olan bir varlık sınıfı olabileceği gerçeğine ısınmıştım” – dedi.

Geçen yıl, Jones, COVID-19 Mart ayında küresel piyasalara ulaştığında bitcoin satın almaya başladı. Hedge fonu Tudor Investment Corporation, sermayesinin bir kısmını Bitcoin vadeli işlemlerine yatırıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here