Home Blockchain HDBank Kripto Alanına Adım Attı Blockchain Tabanlı Akreditif Yayınladı

HDBank Kripto Alanına Adım Attı Blockchain Tabanlı Akreditif Yayınladı

0
HDBank Kripto Alanına Adım Attı Blockchain Tabanlı Akreditif Yayınladı
  • HDBank, blockchain tabanlı ilk akreditifini yayınladı
  • Banka, bu teknolojiyi kullanarak HSBC’nin beğenisine katılıyor 

Vietnam’ın en büyük bankalarından biri olan HDBank, Asya ülkesinin bankacılık tarihinde bir rekor kırdı. Blockchain teknolojisini kullanan banka, bir akreditif (L / C) yayınladı .

Bu hafta başlarında ortaya çıkan bir rapora göre, akreditifin başarılı bir şekilde ödenmesi ve gerekli belgelerin verilmesi banka için rekor bir başarıdır. Bu, HDBank’ın “mutlu bir dijital banka” olma misyonuyla uyumludur.

Banka, bu mektubu, Tayvan’da bir iplik üreticisi yazan yerel bir elyaf ithalatçısı adına yayınlamıştı. İşlemdeki bir diğer önemli oyuncu, Tayvan’da L / C danışmanlık bankası olarak hareket eden CTBC’dir.

Rapora göre banka, kullanıcılara geleneksel yöntemden daha fazla koruma katmanı sağladığı için blok zinciri tabanlı bir L / C kullanıyordu. Sadece bu değil, bu L / C biçimi aynı zamanda daha hızlı ve daha verimlidir çünkü evrak ihtiyacını azaltırken, aynı zamanda hataların oluşma olasılığını da ortadan kaldırır.

HDBank, müşterilerine daha iyi ve daha güvenli bir işlem yöntemi sunmak için teknolojileri kullanmaya devam etmeyi hedefliyor.

HDBank, Blok Zinciri Tabanlı Bir LC Yayınlama Konusunda HSBC’nin Beğenisine Katıldı

Hongkong ve Shanghai Banking Corporation Limited’in (HSBC) bir blockchain platformu olan Contour aracılığıyla bir Kredi Mektubu yayınladığını bildirdiğini hatırlayacaksınız .

Rapora göre HSBC, LC’yi, United Mymensingh Power tarafından ithal edilen 15000 tonun üzerinde akaryakıt için ödeme yapmak için kullanmıştı. 

HSBC Bangladesh, popüler şirket United Group’un bir yan kuruluşudur. Bu şirket aracılığıyla ithal edilen 15.000 tonun üzerinde akaryakıtın ödemesini yapmak için LC’den yararlanmıştır.

Bankanın başkanı Md Mahbub ur Rahman yaptığı açıklamada, blockchain tabanlı işlemlerin farklı ülkeler ve işletmeler arasında yeni bir işlem seviyesinin kilidini açacağını söyledi. Ayrıca, bu öncü blockchain tabanlı ticaretin, sonraki işlemlerin daha hızlı, güvenli ve şeffaf olacağını ve bunun da kaçınılmaz olarak sektörün büyümesine yardımcı olacağını gösterdiğini sözlerine ekledi

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here