Home Bitcoin (BTC) Haberleri Haftalık Kripto Para Özeti: Bitcoin’in 50.000 Doların Altına Düşmesi ve 2 Trilyon Doların Altındaki Piyasa Değeri

Haftalık Kripto Para Özeti: Bitcoin’in 50.000 Doların Altına Düşmesi ve 2 Trilyon Doların Altındaki Piyasa Değeri

0
Haftalık Kripto Para Özeti: Bitcoin’in 50.000 Doların Altına Düşmesi ve 2 Trilyon Doların Altındaki Piyasa Değeri

Bu hafta Bitcoin’in 50.000 doların altına düştüğünü ve tüm piyasayı beraberinde sürüklediğini gördü. Toplam kapitalizasyon da 2 trilyon doların altına düştü.

Geçtiğimiz yedi gün, tüm kripto para birimi piyasasında önemli düşüşlerle işaretlendi. Neredeyse her şey kırmızı renkte ve toplam market değeri 2 trilyon doların altına iniyor.

Bunu söylemenin başka yolu yok – geçen hafta Bitcoin fiyatı için kötüydü. Neredeyse tamamen yokuş aşağıydı. Kripto para birimi geçen Cuma 61 ila 63.000 $ aralığında işlem görüyordu, ancak hafta sonu başladığında işler hızla kötüye gitti.

Pazar, fiyatın saat içinde yaklaşık 9.000 dolar kaybettiği ve 24 saatten daha kısa bir sürede 10 milyar dolardan fazla tasfiye rekoru bıraktığı ilk büyük düşüşe işaret etti . 

Önümüzdeki birkaç gün içinde, bitcoin’in konsolide olduğunu gördük, ancak maalesef boğalar üstünlük sağlayamadı ve piyasa dün bir kez daha tanklandı ve fiyatı 50.000 doların altına itti. Bununla birlikte, bitcoin son yedi günde yaklaşık% 20 düştü.

Altcoinlerin çoğu onu takip etti. Ancak, ETH ve BNB gibi büyük coinlerin bazıları çok daha iyi performans gösterdi. Ether bile en yüksek seviyesinden % 7 değer kaybetti. Aynısı BNB için de geçerlidir. Bununla birlikte, bu, mevcut piyasa koşullarında altcoinlerin göreceli gücüne işaret eden yaklaşık % 50’lik bir Bitcoin hakimiyeti ile sonuçlandı.

İlk 20’den şu anda yeşil olan sadece iki kripto para SOL ve DOGE, her ikisi de geçen hafta yaklaşık % 30 arttı.

Başka yerlerde, kitlesel kabul açısından bazı ciddi gelişmeler gördük. PayPal’ın Venmo, mobil ödeme hizmeti, etkin satın, satış ve mağaza kripto paralar için 70 milyondan fazla kullanıcılarını dahil ettiler.

İyi haber burada bitmedi. Dünyanın önde gelen ortak çalışma alanı sağlayıcılarından biri olan WeWork, ilk büyük müşterisi olan Coinbase ile ödemeler için kripto para birimini kabul edeceğini de duyurdu .

Ne yazık ki, güçlü temellerin kısa vadeli fiyat hareketleri üzerinde hiçbir etkisi olmadı ve sonuç ortada. Önümüzdeki haftanın kripto para piyasasında nasıl sonuçlanacağını henüz görmedik.

Haftalık Kripto Para Özeti

Piyasalar Joe Biden’in Vergi Artışı Raporlarına Yanıt Verdikçe Bitcoin 50 Bin Doların Altına Düştü

Söylentiler , Joe Biden’in Amerika Birleşik Devletleri’nde sermaye kazancı vergilerini artırmaya yönelik bir yasa çıkarmaya hazır olduğu ortaya çıktı . Bu, son zamanlarda bitcoin fiyatındaki sürekli düşüşün nedenleri arasında olabilir.

Kripto Para Borsası VeBitcoin Kapandı

Kripto para borsası olan VeBitcoin çok kısa süre önce dalgalı piyasada zarar gördüğünü ve bu nedenden dolayı kapatmak zorunda kaldıklarını dile getirerek işlemleri sonlandırdı.

Kripto Borsası CEO’su Thodex’in 2 Milyar Dolar ile İşten Çıktığı Bildirildi

 Türkiye merkezli bir kripto para borsası olan Thodex, aniden faaliyetini durdurdu ve sayısız kişiyi paraları için endişelendirdi. CEO’nun ülkeden kaçtığı ve 2 milyar doları aştığı iddia ediliyor.

PancakeSwap İşlemleri Ethereum’la Başa Çıkarken BSC Gerilimi Hissediyor

 Binance Smart Chain’deki önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısı , tüm Ethereum ağından daha fazla işlem gördü . Bununla birlikte, bu aynı zamanda BSC’nin kendisinde de bir baskıya neden olabilir.

Ödemeler için Kripto Para Birimlerini Kabul Etmeye Başlamak için WeWork

Dünyanın önde gelen ortak çalışma alanı sağlayıcılarından biri olan WeWork, artık ödemeler için kripto para birimlerini kabul ettiğini duyurdu . İlk müşterisi, yakın zamanda halka açılan en büyük ABD merkezli kripto borsası Coinbase.

PayPal’ın Venmo’su, 70M Kullanıcı için Bitcoin ve Kripto Satın Alımları Sağlar 

PayPal’a ait mobil ödeme hizmeti sağlayıcısı Venmo, 70 milyon kullanıcısının kripto para birimi satın almasına, satmasına ve depolamasına izin verdi . Bu, PayPal’ın alana katılımını daha da artırma politikasına uygundur.

Alman Devi Deutsche Telekom, DeFi Network Celo’ya Yatırım Yapıyor. 

Avrupa Birliği ve, en büyük telekom şirketlerinden biri belki de tüm dünyaya Deutsche Telekom, etti satın CELO doğal cryptocurrency açıklanmayan bir miktar. Şirket, “DeFi’nin geleceği” ne katılmak için açık kaynaklı protokole katıldı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here