Home Kripto Para Haberleri Güney Koreli Milletvekilleri Kripto Para Vergilerini Arttırıyor

Güney Koreli Milletvekilleri Kripto Para Vergilerini Arttırıyor

0
Güney Koreli Milletvekilleri Kripto Para Vergilerini Arttırıyor

Güney Kore Strateji ve Maliye Bakanlığı, Bitcoin ve diğer kripto para satış vergilerini arttırmak istiyor.

  • Güney Koreli milletvekilleri kripto para vergi arttırımı için bilgi sundu
  • Vergi, kripto madenciliği ve satışlarda dahil olmak üzere genişletiliyor
  • Güney Kore, kripto paralarla ilgili vergilendirilmede tutarsız davranışlarınnın olduğunu biliyoruz

Güney Kore Strateji ve Maliye Bakanlığı, kripto madenciliği tarafından satılan tokenler de dahil olmak üzere, bu hafta başında kripto-fiat işlemleriyle elde edilen kârlar üzerinden vergi teklif etti. Kuruluşlar ve ilk madeni para teklifleri aracılığıyla (ICO) olan paralarda geçerli olacak.

Düzenleyiciler, yerel Güney Koreli haber çıkışı Edaily tarafından yapılan habere göre, teklifin tamamını Temmuz ayında yayınlamayı ve vergi değişikliğini Eylül ayında Güney Kore düzenli meclisine sunmayı planlıyor . 

Dijital paraların vergilendirilmesi için doğru yaklaşımı bulmakta zorlanan bir ülkede, önerilen değişiklik yerli kripto endüstrisine çok ihtiyaç duyulan netliği getirebilir.

Mevcut yasalara göre, Güney Koreliler dijital para işlemlerinden elde edilen gelir üzerinden vergilendirilmemekte ve ABD, Japonya, Almanya ve diğer ülkeler tarafından belirlenen ve hepsi kripto kazancını vergilendirilebilir gelir olarak gören standarttan kesilmektedir. 

Singapur ayrıca kripto işlemlerine katma değer vergisi (KDV) uyguluyor, ancak Güney Koreli düzenleyiciler o kadar ileri gitmeyi düşünmediklerini söyledi.

Yetkililer şimdi, gelirin kar olduğu dijital para birimi işlemlerine gelir getirdiği vergilendirme standardını uygulamaya çalışıyorlar. 

İşlem net zararla sonuçlanırsa vergi uygulanmaz, ancak vatandaşlar ve yabancı uyruklular arasında eşit olarak uygulanır. Kripto para birimlerinin, konuyla ilgili G20 görüşmeleri ışığında, para birimleri yerine varlık olarak muamele görmesi beklenmektedir . 

Ancak herkes önerilen değişikliklerin iyi bir fikir olduğuna, hatta etkili bir şekilde uygulanabileceğine ikna olmamıştır.

Bir değişimden geçmeden bir P2P işlemi yaparsanız, vergiden kaçma ihtimaliniz olabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here