Güney Koreli Milletvekilleri Kripto Para Vergilerini Arttırıyor

Güney Kore Strateji ve Maliye Bakanlığı, Bitcoin ve diğer kripto para satış vergilerini arttırmak istiyor.

  • Güney Koreli milletvekilleri kripto para vergi arttırımı için bilgi sundu
  • Vergi, kripto madenciliği ve satışlarda dahil olmak üzere genişletiliyor
  • Güney Kore, kripto paralarla ilgili vergilendirilmede tutarsız davranışlarınnın olduğunu biliyoruz

Güney Kore Strateji ve Maliye Bakanlığı, kripto madenciliği tarafından satılan tokenler de dahil olmak üzere, bu hafta başında kripto-fiat işlemleriyle elde edilen kârlar üzerinden vergi teklif etti. Kuruluşlar ve ilk madeni para teklifleri aracılığıyla (ICO) olan paralarda geçerli olacak.

Düzenleyiciler, yerel Güney Koreli haber çıkışı Edaily tarafından yapılan habere göre, teklifin tamamını Temmuz ayında yayınlamayı ve vergi değişikliğini Eylül ayında Güney Kore düzenli meclisine sunmayı planlıyor . 

Dijital paraların vergilendirilmesi için doğru yaklaşımı bulmakta zorlanan bir ülkede, önerilen değişiklik yerli kripto endüstrisine çok ihtiyaç duyulan netliği getirebilir.

Mevcut yasalara göre, Güney Koreliler dijital para işlemlerinden elde edilen gelir üzerinden vergilendirilmemekte ve ABD, Japonya, Almanya ve diğer ülkeler tarafından belirlenen ve hepsi kripto kazancını vergilendirilebilir gelir olarak gören standarttan kesilmektedir. 

Singapur ayrıca kripto işlemlerine katma değer vergisi (KDV) uyguluyor, ancak Güney Koreli düzenleyiciler o kadar ileri gitmeyi düşünmediklerini söyledi.

Yetkililer şimdi, gelirin kar olduğu dijital para birimi işlemlerine gelir getirdiği vergilendirme standardını uygulamaya çalışıyorlar. 

İşlem net zararla sonuçlanırsa vergi uygulanmaz, ancak vatandaşlar ve yabancı uyruklular arasında eşit olarak uygulanır. Kripto para birimlerinin, konuyla ilgili G20 görüşmeleri ışığında, para birimleri yerine varlık olarak muamele görmesi beklenmektedir . 

Ancak herkes önerilen değişikliklerin iyi bir fikir olduğuna, hatta etkili bir şekilde uygulanabileceğine ikna olmamıştır.

Bir değişimden geçmeden bir P2P işlemi yaparsanız, vergiden kaçma ihtimaliniz olabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

Mamoru Exchange, VIP Yatırımcılar için Genesis Üyesi NFT’yi Başlattı

Yeni NFT programı, daha yüksek getiriler, ticaretten kazanma, özel sosyal etkinliklere erişim gibi özel üye avantajları sunar 8 Eylül 2022 – NEW YORK – Mamoru,100...

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
19,176.07 $
19,176.07 $
4.98%
ethereumEthereum
1,311.35 $
1,311.35 $
5.49%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.2%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.19%
bnbBNB
274.35 $
274.35 $
3.01%
xrpXRP
0.432712 $
0.432712 $
8.93%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.38%
cardanoCardano
0.435137 $
0.435137 $
4.59%
solanaSolana
32.83 $
32.83 $
6.19%
dogecoinDogecoin
0.060473 $
0.060473 $
3.14%

Benzer Haberler