Home Kripto Para Haberleri Güney Kore, Kurallara Uymayan Kripto Para Borsalarına Ağır Cezalar Uygulayacak

Güney Kore, Kurallara Uymayan Kripto Para Borsalarına Ağır Cezalar Uygulayacak

0
Güney Kore, Kurallara Uymayan Kripto Para Borsalarına Ağır Cezalar Uygulayacak

Güney Kore merkezli ve faaliyet gösteren kripto para borsaları, onaylanmış AML düzenlemelerini uygulamadıkları için cezalandırılabilir.

Güney Kore’nin mali düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), mevcut kara para aklama (AML) kurallarına uymazlarsa ülkede yerleşik veya faaliyet gösteren kripto para borsaları için yeni olası cezalar açıkladı.

Güney Kore’de Kripto Borsalarına Yeni Cezalar

FSC’nin bugün erken saatlerde yaptığı açıklamaya göre , yeni açıklanan girişim, dijital varlık borsaları da dahil olmak üzere tüm sanal varlık hizmet sağlayıcılarını (VASP’ler) etkileyecek.

Denetim yönetmeliği için revizyon önerisinin 25 Mart 2021’de yürürlüğe girmesi planlanıyor ve bu tür işlere yeni ceza standartları getirecek.

Güney kore’nin Açıklamasına göre, revizyon “mevcut ceza kurallarını basitleştiriyor ve entegre ediyor ve küçük ölçekli finansal işletmeler için rahatlama sağlamak için ceza azaltma kurallarını iyileştiriyor.”

Her sanal varlık hizmet sağlayıcısı, aşağıdaki üç prosedürden birini ihlal ederse para cezasına tabi olabilir.

Diğer bir deyişle, bunlar – şüpheli işlem faaliyetlerinin raporlanmaması (iç kontrol görevleri olarak bilinir), bu tür işlemlerle ilgili verilerin tutulmaması (veri bakım görevleri) ve müşterilerin işlem kayıtlarının ayrı bir şekilde yönetilmemesidir.

“Revize edilen yönetmelik ayrıca yüzde elli oranında yeni bir ceza indirimi getiriyor. Küçük ölçekli kuruluşlar için yüzde elli sınırın üzerinde ceza indirimi verilebilir. ” – ifadeyi açıklıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here