Home Kripto Para Haberleri Goldman Sachs, Kripto Para Alanına Büyük Atılım Yapmaya Hazırlanıyor

Goldman Sachs, Kripto Para Alanına Büyük Atılım Yapmaya Hazırlanıyor

0
Goldman Sachs, Kripto Para Alanına Büyük Atılım Yapmaya Hazırlanıyor

Goldman Sachs’ın 2021’in ikinci çeyreğine kadar Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıkları için ilk yatırım kanallarını yayınlamaya hazırlandığı bildiriyor.

CNBC’ye göre Wall Street devi, en az 25 milyon dolarlık yatırım yapabilen, yüksek net değerli bireyleri, aileleri ve bağışları hedefleyen özel servet yönetimi grubundaki müşterilere finansal ürün sunmayı planlıyor.

Goldman’ın özel servet yönetimi bölümünün yeni adlandırılan küresel dijital varlık başkanı Mary Rich, bankanın, ortaya çıkan varlık sınıfına yönelik artan talebin ortasında BTC ve diğer kripto para birimlerinde yatırımların bir “tam spektrumunu” sunmak istediğini söylüyor .

“Özel varlık müşterileri için ekosisteme düşünceli ve uygun erişim sunmanın yollarını keşfetmek için firma genelindeki ekiplerle yakın bir şekilde çalışıyoruz ve bu, yakın vadede sunmayı umduğumuz bir şey.

Konuya aşina olan insanlar, bankanın şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS) dahil olmak üzere düzenleyicilerden yeşil ışığı güvence altına aldığını ortaya koyuyor. 

Rich, CNBC’ye, müşterilerinin hem çalkantılı bir makroekonomik ortamda enflasyona karşı bir önlem olarak hem de teknolojik bir devrimin ön saflarında yer alabilecek bir varlık olarak Bitcoin’e maruz kalmak istediklerini söyledi.

Rapor, başka bir bankacılık devi Morgan Stanley, SEC’e yaptığı bir dosyada , yatırım fonlarından 12’sinin, nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmeleri ve Grayscale’in Bitcoin güveni yoluyla lider kripto para birimine dolaylı olarak yatırım yapabileceğini ortaya koyuyor . Rich, Goldman Sachs’ın benzer Bitcoin yatırım fonları sunmak istediğini söylüyor.

“Bu ekosistemin henüz başlangıç ​​aşamalarındayız; hiç kimse tam olarak nasıl gelişeceğini veya nasıl bir şekil alacağını bilmiyor, ancak geleceğimizin bir parçası olmasını beklemenin oldukça güvenli olduğunu düşünüyorum. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here