Home Kripto Para Haberleri Goldman Sachs, Bitcoin Ve kripto Para Masası Kuruyor

Goldman Sachs, Bitcoin Ve kripto Para Masası Kuruyor

0
Goldman Sachs, Bitcoin Ve kripto Para Masası Kuruyor

Goldman Sachs, piyasa hızlanmaya devam ederken kripto para masasını tekrar açmayı planlıyor.

Bugün Reuters ile ilgili raporlar, Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs’ın önümüzdeki haftadan itibaren müşterileri adına Bitcoin vadeli işlemleri ve teslim edilemeyen vadeli işlemler sunacağını ortaya koydu .

Konuya aşina olan kaynaklara göre , hareket, bankanın kurumsal oyuncular için giderek tercih edilen bir yatırım haline gelen hızla büyüyen kripto alanından yararlanma çabasının bir parçası.

Banka ayrıca, sektöre tam anlamıyla girme taahhüdünün bir parçası olarak bir Bitcoin Borsası Yatırım Fonu (ETF) geliştirmeyi de düşünüyor. 

Bu bağlamda, isimsiz kaynak, Goldman Sachs’ın “dijital varlık korumasını keşfetmek için bilgi talebinde bulunduğunu” belirtti. 

Goldman’ın Kriptoda

2017’nin sonlarında, Goldman Sachs, banka bir kripto para birimi masası açmayı planladığı için, kripto ile ilgili ürünler sunmayı düşünen Wall Street’in en büyük firması oldu.

O zamanlar Wall Street finans kurumu, işle ilgili güvenlik zorluklarının nasıl ele alınacağı ve varlıkları nasıl muhafaza edeceği üzerinde çalışıyordu.

Aynı yılın Eylül ayında bankanın kripto ile ilgili yatırımlar sunmamayı seçtiğine dair raporlar ortaya çıktığında, 2018’in sonlarında planlanan lansman için planlar yolundaydı . 

Kaynaklar, bankanın sektörle ilgili düzenleyici endişeler nedeniyle kripto planlarını düşürdüğünü ve düzenleyicilerin çoğu projenin boynunu solduğunu söyledi. 

Düzenleyici belirsizlik konusu, birkaç kurumsal oyuncunun kripto para birimleriyle ilgilenmesini engelleyen en büyük engel oldu. 

İlginç bir şekilde, son zamanlarda Microstrategy ve Tesla gibi kurumsal yatırımcıları cezbeden daha net düzenlemeler oldu. 

Bu büyük şirketlerin girişi, diğer kurumsal yatırımcılara kriptonun 2018’de görüldüğü gibi güvenli olduğuna yeşil ışık yaktı. 

Bu nedenle, Goldman Sach’ın kripto para birimi ticaret masasını ciddi bir şekilde yeniden başlatma planları yapmasının nedeni bu olabilir.

Goldman İddasını Değiştirdi

Bununla birlikte, Goldman Sachs’ın bir kripto para birimi alım satım masası başlatmak için ikinci atışı, bankanın bir konferans görüşmesi sırasında müşterilerine bitcoin ve kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olmadığını söylemesinden bir yıldan kısa bir süre sonra geldi .

O zamanki raporlar, aramanın nedeninin bir kısmının, müşterilerini portföylerine bitcoin ve kripto para birimlerini dahil etmekten caydırmak olduğunu ileri sürdü.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here