Home Kripto Para Haberleri Globalde Kripto Aramaları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

Globalde Kripto Aramaları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

0
Globalde Kripto Aramaları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

Perakende yatırımcıları, Google’da dünya çapındaki “kripto para” aramalarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında Bitcoin tam güç kazandı.

Kripto para birimi alanındaki son gelişmeler perakende tüccarların dikkatini çekti. Google trend verileri, “kripto para birimi” aramalarının sayısının, çevresel sorunlardan yatırımcıların satması gerekenlere kadar değişen sorgularla tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırladığını gösteriyor.

Kripto Aramaları

Google trendlerinin Twitter’ı , dün “kripto para birimi” için yapılan çevrimiçi aramalardaki büyük artışa dikkat çekti . Aşağıdaki grafik, dünya çapındaki sorguların 2017/2018 zirvesini gölgede bıraktığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlediğini gösteriyor.

Ayrıca, dünyanın en büyük arama motoru, kullanıcılar tarafından yapılan kripto ile ilgili çeşitli sorgular hakkında daha fazla ayrıntı sağladı. En önemli artış, son zamanlarda % 850 artış gösteren “bugün kripto para birimine olanlardan” geldi.

İlginç bir şekilde, yalnızca ABD’de “kripto paramı satmalı mıyım” aramaları geçen gün % 400 oranında fırladı. Bu, bitcoin’in 10.000 $ düştüğü ve çoğu alternatif kripto paranın daha da kötüleştiği piyasa çapındaki en büyük çöküşlerden birinin ortasında geldi .

Ek olarak, insanlar çevre sorunlarına oldukça ilgi gösteriyordu. Google eğilimleri, “enerji açısından en verimli kripto para birimi” ve “çevre dostu kripto para birimi” nin “patlama yaratan aramalar” haline geldiğini gösterdi.

Belki de Elon Musk, Tesla’nın CEO’su BTC’nin enerji tüketimi seviyelerini, EV üreticisi aynı nedenle Bitcoin ödemeleri almayı bıraktığı için eleştirdiği için bunun sorumlusu. Geçtiğimiz iki hafta içinde çevresel kaygılar, kripto alanının içinde ve dışında en sıcak konular arasında yer alıyor.

Bu Talep Nereden Geliyor?

İlk grafiğin gösterdiği gibi, Google aramalarının önceki büyük artışı 2017 / 2018’de geldi. Bu nedenle, artan ilginin arkasındaki ana itici gücün ne olduğunu varsaymak güvenli olacaktır ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde bunun fiyatlar ile çok ilgisi vardır.

2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında, Bitcoin ve piyasanın geri kalanı etkileyici bir boğa koşusu geçiriyordu. Birincil kripto para birimi 20.000 $ civarında tüm zamanların en yüksek seviyesini gösterdi, ETH 1.400 $ ‘ın üzerindeydi vb.

Bu parabolik artışlar kitle iletişim araçlarının ve kısa bir süre sonra da perakende yatırımcıların dikkatini çekti. Bununla birlikte, balon patladığında ve kripto alanı bir yıl süren ayı piyasasına girdiğinde, aramalar hızla düştü. Kimse gerçekten 5.000 $ ve altındaki Bitcoin’den bahsetmiyordu.

Boğaların görevi üstlenmesiyle birlikte trend 2020’nin sonlarında bir kez daha tersine döndü. Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Cardano ve daha birçoğundan art arda tüm zamanların en yüksek seviyesi geldi. Tüm piyasa değeri , dünyanın en büyük şirketi olan Apple’ınkini bile aştı .

Bir kez daha, BTC medyadaydı, ancak diğer dijital varlıklar da orada bir yer buldu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here