Home Kripto Para Haberleri Giant Square, FinCEN İşlemlerinin Kriptoya Zarar Vereceğini Belirtiyor

Giant Square, FinCEN İşlemlerinin Kriptoya Zarar Vereceğini Belirtiyor

0
Giant Square, FinCEN İşlemlerinin Kriptoya Zarar Vereceğini Belirtiyor

Ödemeler devi Giant Square, ABD Mali Suçları Uygulama Ağı’ndan (FinCEN), kripto para birimi işlemlerinin daha sıkı bir şekilde denetlenmesini gerektiren önerilen düzenlemeye karşı geri adım atıyor.

FinTech’in Politika Bölümüne gönderilen bir mektupta Square , önerilen politika kapsamındaki kayıt tutma ve raporlama gereksinimlerinin nakit işlemler için şu anda gerekli olanın çok ötesinde olduğunu söylüyor .

FinCEN, cüzdan adresleriyle blockchain izlemeden yararlanmak yerine (bugüne kadar Teklifte belirtilen hukuka aykırı faaliyetlerin iddianamelere ve mahkumiyetlere yol açtığını kanıtladı) yerine, FinCEN, müşteri olmayanlardan isimleri ve fiziksel adresleri toplamamızı sağlayacak statik bir gereksinim öneriyor. …

Hizmetimizi tercih etmemiş veya müşterilerimiz olarak kaydolmamış kişiler hakkında güvenilir olmayan veriler toplamak için Square’in gerekliydi. “

Square, önerilen düzenlemenin kullanıcıların düzenlenmiş kripto işlem hizmetlerinden uzaklaşmasına ve ülke dışında gözetim dışı cüzdanlara ve kripto hizmetlerine başvurmasına neden olacağını söylüyor.

“Square gibi düzenlenmiş kuruluşlardan daha fazla işlemi gözetim dışı cüzdanlara ve yabancı yargı alanlarına iten engeller ekleyerek, FinCEN aslında kripto para birimi işlemleri evreninde bugün olduğundan daha az görünürlüğe sahip olacak.”

Firma, FinCEN’i “ilkeye dayalı düzenlemeleri” dikkate almaya çağırıyor ve önerilen yeni kuralın, kripto benimsemesine zarar vermenin ve insanların mahremiyetini ihlal etmenin yanı sıra aslında ülkenin kanun uygulama yeteneklerini sınırlayacağını söylüyor.

“Bu Teklif, finansal katılımı engelleyecek, pratik sorunlar ortaya çıkaracak, keyfi ve gereğinden fazla külfetli olacak ve ABD ve düzenlenmiş kurumlar dışındaki yenilikleri ve işleri teşvik edecek. Sektörün ve kolluk kuvvetlerinin birlikte yaptığı ve yapmaya devam ettiği işin etkili olduğuna ve desteklenip güçlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here