Home Kripto Para Haberleri GameStop Çılgınlığı Winklevoss İkizleri Tarafından Filme Dönüşüyor

GameStop Çılgınlığı Winklevoss İkizleri Tarafından Filme Dönüşüyor

0
GameStop Çılgınlığı Winklevoss İkizleri Tarafından Filme Dönüşüyor

Bitcoin milyarderleri Cameron ve Tyler Winklevoss’un bir sonraki çabası, GameStop hisse senetleri çılgınlığı hakkında bir film çıkarmak, Hollywood stüdyosu MGM ile işbirliği yapacak.

Winklevoss ikizleri, bir subreddit grubunun Wall Street hedge fonlarına isyan ettiği en son GameStop çılgınlığını içeren bir film için MGM Studios ile ortaklık yapacak.

En çok satan yazar ve Akademi ödüllü Ben Mezrich de proje üzerinde çalışacak.

GameStop Çılgınlığı Filme Dönüşüyor

Winklevoss ikizleri, Hollywood film stüdyosu Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) ile işbirliği yapıyor.

Senaryo , Wall Street hedge fonlarına karşı isyan eden alt grup WallStreetBets’in (WSB) son hikayesini temsil edecek .

Cameron ve Tyler Winklevoss, son birkaç on yılda en büyük filmlerden bazılarını ekrana getiren tanınmış Hollywood stüdyosu ile projeye başlayacak.

Projenin, New York Times’ın en çok satan yazarı Ben Mezrich’in “The Antisocial Network” adlı kitap önerisinin film senaryosunun merkezinde yer alacağı bildirildi.

Winklevoss ikizleri olan Bitcoin girişimcileri, kuruluşlarının Winklevoss Pictures aracılığıyla yönetici yapımcı rolünü üstlenirken, Aaron Ryder (“Arrival”) yapımcılığını üstlenecek.

Başka Bir Finansal Olay Kitaba Dönüştü

Yayıncıların bu Şubat ayında kitapla müzayedeye gidecekleri bildirildi. Mezrich’in arkasında oldukça çok satan bir geçmişi var. Aynı zamanda ünlü ikizlerin de yer aldığı bir film olan Aaron Sorkin ile The Social Network için Akademi ödülü kazanmıştır.

“Bitcoin Billionaires” adlı kitabı uluslararası en çok satan üne değer verdi ve aynı zamanda bir filme (The Midnight Ride) dönüştü.

GameStop hisseleri subreddit grubunun, WallStreetBets tarafından asi eylemleri sonrasında önemli bir dalgalanma yaşadı.

Birçok meraklı tarafından desteklenen girişim, mücadeleyi, mücadele eden bir video oyunu dağıtıcısı olan GameStop’un hisselerini çoktan kısaltmış olan birkaç dev Wall Street hedge fonuna getirdi.

Ancak Reddit meraklıları, oyun şirketinin hisse senetlerini ve hisse senedi opsiyonlarını satın alıp elinde tutarak tam tersini yaptı.

Böylece, Gamestop’un piyasa değerinin Aralık ayından bu yana% 1.700’den fazla yükselmesine neden olurken, piyasa değeri Salı ve Çarşamba arasında 10 milyar doları aştı.

Bunu yaparak, grubun dünyanın en güçlü hedge fonlarından bazılarına zarar verdiği bildirildi. S3 Partners’ın tahminlerine göre Wall Street devleri, GameStop çılgınlığından birkaç hafta içinde 23 milyar doların üzerinde zarar etti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here