Home Altcoin Haberleri DeFi Haberleri FuruCombo (COMBO) ve ArmorFi (ARMOR) DeFis Saldırıya Uğradı Yaklaşık 14 Milyon Çalındı

FuruCombo (COMBO) ve ArmorFi (ARMOR) DeFis Saldırıya Uğradı Yaklaşık 14 Milyon Çalındı

0
FuruCombo (COMBO) ve ArmorFi (ARMOR) DeFis Saldırıya Uğradı Yaklaşık 14 Milyon Çalındı

FuruCombo (COMBO), kullanıcıların likidite sağlama ve merkezi olmayan değişim için birden fazla aracı kullanmasına olanak tanıyan Lego benzeri yapılar, “kombinasyonlar” oluşturmaya odaklanan entegre bir Ethereum tabanlı DeFi ürünüdür.

Bugün, 14.000.000 $ için çalındı – ve bu ilkdefa olan bir şey değil.

Sahte AaveV2, FuruCombo’nun likiditesini çaldı

Bugün sabahın erken saatlerinde FuruCombo (COMBO), kullanıcılarına ekosisteminin bir bölümünün tehlikeye girdiğini bildirdi.

Etkilenen tüm öğelerin yetkileri derhal kaldırıldı ve FuruCombo, müşterilerine tokenlerini taşımalarını söyledi.

Daha sonra ekip, çeşitli varlıklarda 15 milyon doların erişilemez olduğunu itiraf etti, bu nedenle FuruCombo bir “azaltma planını” açıklayacak.

Twitter yorumlarına göre bazı kullanıcılar yüz binlerce dolar kaybetti .

DeFis’e yönelik saldırıları incelemesiyle tanınan kripto para birimi araştırmacısı Igor Igamberdiev, bir saldırganın taklitçi sözleşmesini AaveV2 protokolünün yeni bir uygulaması olarak ele almak için FuruCombo (COMBO) araçları yaptığını bildirdi.

Bay Igamberdiev’e göre, bilgisayar korsanları saldırı sırasında 14 milyon dolardan fazla değerde 21 varlık için para kaçırdılar.

“Sosyal mühendislik” e dikkat edin

İki hafta önce, 13 Şubat 2021’de, CREAM DeFi’nin projesi IronBank, beş protokolü etkileyen bir flash-kredi saldırısı nedeniyle 37.500.000 $ ‘dan fazla para kaybetti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here