Home Bitcoin (BTC) Haberleri Finans Uzmanı Suze Orman Bitcoin’i Neden Sevdiğini Açıklıyor

Finans Uzmanı Suze Orman Bitcoin’i Neden Sevdiğini Açıklıyor

0
Finans Uzmanı Suze Orman Bitcoin’i Neden Sevdiğini Açıklıyor

Mali danışman ve podcast sunucusu Suze Orman, Bitcoin’i sevmesinin nedenlerini açıklıyor. 

Yeni bir Yahoo! Finans röportajında, finans uzmanı Orman, Bitcoin‘i bir değer deposu olarak gördüğünü söylüyor.

Evrenselliğini seviyorum, Sadece orada olması ve ona yatırım yapan şirketler hoşuma gidiyor.

Bitcoin’i para birimi olarak sevmiyorum. Tesla alacağınız veya onunla bir şeyler alacağınız yerden hoşlanmıyorum. Bunu bir yatırım olarak altının yerine olası bir seçenek olarak seviyorum. “

Suze Orman, geçen yıl Haziran ayında ticari istihbarat şirketi MicroStrategy aracılığıyla Bitcoin’e bahis yaptığını ve hisse senedi yaklaşık 1.000 dolarlık işlem yaparken hisselerini satmaya karar verdiğinde kar elde ettiğini açıkladı.

Kişisel finans uzmanı, Bitcoin inanılmaz derecede değişken olsa da, ortalama bir yatırımcının önde gelen kripto varlığını satın almasının kolay bir yolu olduğunu ekliyor.

“Dinleyicilerime söylediklerim ve herkese söyleyeceklerim: Bitcoin ciddi şekilde riskli. Kaybetmeyi göze alamayacağım parayla Bitcoin’e yatırım yapmazdım çünkü dalgalanmalar günde sadece bir veya iki puan olmayacak.

Bir gün BTC 5.000 $ değerinde düşebilir Yüzde 7 Yüzde 10 civarındada yükselebilir. Anlaşılan çok riskli bir yatırım aracı oldunu kabul edelim.

Ama bence bu insanların çekmesine zarar vermeyecek bir şey. Belki kaybedecekleri olsaydı, ayda 100 dolar ve şahsen bunu PayPal aracılığıyla yapardım. “

Orman ayrıca , Bitcoin’in enflasyona karşı en iyi önlem olduğunu söyleyen ARK Invest CEO’su Cathie Wood’dan da ilham alıyor .

Bitcoin‘den hoşlanıyorum ve arkasındaki önermeyi çok seviyorum ve Cathie Wood’un Bitcoin’i sevmesini gerçekten seviyorum. Bunu çok seviyorum. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here