Home Altcoin Haberleri Filecoin Mainnet Lansmanı Gelecek Ay İçin Onaylandı

Filecoin Mainnet Lansmanı Gelecek Ay İçin Onaylandı

0
Filecoin Mainnet Lansmanı Gelecek Ay İçin Onaylandı

Çok beklenen Filecoin mainnet lansmanı Ekim ayı için onaylandı. Ağ, 15 Ekim’de gerçekleşmesi beklenen 148.888 blokta devreye girecek.

Devasa ilk para teklifinden (ICO) üç yıl sonra, ağ nihayet Ekim ayında yayına girecek.

Filecoin Mainnet Lansmanı

Filecoin mainnet lansmanı Ekim ayı için onaylandı ve blockchain hizmet sağlayıcısına göre 148.888 bloğunda gerçekleşecek.

Filecoin, Cloudflare veya Amazon Web Services gibi popüler web servis sağlayıcılarına merkezi olmayan bir alternatif olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. Filecoin, bir blok zinciri defterine dayalı veri alma hizmetleri sunacak.

Filecoin, 2017 yılında bir ICO gerçekleştirdi ve o sırada bir ICO’da en çok toplanan 257 milyon dolar topladı. Başlangıçta firma, ana ağını 2019 ortalarında başlatmayı planlıyordu. Ancak lansman tarihi 2020’nin sonlarına ertelendi.

Filecoin mainnet lansmanına 230 proje ve ağ üzerinde çalışacak 1.000 geliştirici eşlik edecek.

Uzay Yarışı Testnet

Filecoin’in Uzay Yarışı test ağı, dünyanın dört bir yanından 400’den fazla madencinin katılımıyla büyük ilgi topladı. Bilgi işlem gücü, ağın veri kapasitesinin 325 pebibaytı aşmasına izin verdi.

Proje, ekibin depolama, operasyonlar üzerinde çalışmaya devam ettiğini ve önümüzdeki haftalarda ağı optimize edeceğini belirtti. Ayrıca proje, topluluk üyelerinin ana ağ başlatılmadan önce kendi sistemlerini hazırlamalarına izin vermeye başlayacak.

Testnet sona erdikten sonra, katılımcılar Filecoin ağına özgü toplam 1,5 milyon FIL token alacaklar. Filecoin, FIL’in başlangıç ​​fiyatı tahminini açıklamadı. Bu nedenle, 1,5 milyon FIL tokeninin değerini ölçmek zor. Yazım Sırasında, ağın blok yüksekliği 100.432’dir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here