Fidelity Digital Assets Başkanı, Kurumsal Yatırımcılar Sayesinde 2017’den Farklı Olduğunu Söylüyor

0
25

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e akın etmesiyle beraber bir çok yorum ortaya atılırken, Fidelity Digital Assets’in başkanı kripto piyasasıyla ilgili görüşünü bildirdi.

CNBC ile yeni bir röportajda Tom Jessop, gelen Biden yönetiminin kripto endüstrisinin büyümesini destekleyeceği konusunda iyimser olduğunu söyledi.

“Başkan seçilen Gensler’in uzaydaki deneyimi ve son yıllarda yaptıkları göz önüne alındığında, bunun ileriye dönük beklentilerimiz açısından daha genel olarak yapıcı bir tutum veya resim çizdiğini düşünüyorum. Geçen yıl oldukça ilginç ve iyi düzenleyici gelişmeler gördüğümüzü belirtmek isterim.

OCC’ye (Para Birimi Denetleyici Ofisi) ve bankalara bu ağlardan bazılarına katıldığınız ve daha yakın zamanda ve belki de daha az duyurulan varlık sınıfına erişim konusunda verdikleri rehberliklerin bir kısmına bakarsınız. SEC’den (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), bu alanda bir emanetçi olmanın ne anlama geldiğine dair daha iyi bir tanım ve hatta broker-bayilerin tokenize menkul kıymetlerde işlem yapmasının ne anlama geldiği hakkında bazı sorular hakkında yorum. Bu haberden önce bile, düzenleyicilerle daha yapıcı bir ilişki görmeye başladık ve bunun yeni yılda da devam edeceğini düşünüyoruz. ” 

Bitcoin fiyatına gelince Jessop, BTC’nin sağlıklı bir konsolidasyon döneminde olduğunu düşündüğünü söylüyor.

En iyi kripto para birimine yapılan kurumsal yatırımların, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığı ve ardından iki yıllık bir ayı piyasası ve% 80 düşüşün olduğu 2017’nin tekrarlanmasını engellemeye yardımcı olup olamayacağı sorulduğunda Jessop, bu sefer işlerin farklı olabileceğini söylüyor.

Bu, pazar için sağlıklı bir konsolidasyon aşamasıdır. Bu pazarın henüz ergenlik çağında olduğu göz önüne alındığında, fiyat hareketini belirli faktörlere atfetmek zor … Müşterilerimiz, bizimle çalışan kurumlar, tüm bu dönem boyunca istikrarlı net alıcılar oldular ve kurumlar arasında güçlü talep görmeye devam ediyoruz. varlık sınıfına erişim. Son zamanlarda olanlara bakış açımız gerçekten bu…

Bunu göz ardı etmem [fiyatta gelecekte% 80’lik bir düşüş], ancak şu anda 2017’de yaşadığımızdan çok farklı bir pazarda olduğumuzu düşünüyorum. Yatırımcı ilgisinin bileşiminin çarpıcı biçimde değiştiğini düşünüyorum. Perakende odaklı bir çılgınlık olan 2017’den o yılın son haftalarına geçtik ve şimdi çok daha geniş tabanlı kurumsal benimseme görüyoruz. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz