Home Kripto Para Haberleri Facebook’un Calibra Kripto para Saklama Cüzdanını Novi Olarak Değiştirdi

Facebook’un Calibra Kripto para Saklama Cüzdanını Novi Olarak Değiştirdi

0
Facebook’un Calibra Kripto para Saklama Cüzdanını Novi Olarak Değiştirdi

Kripto para birimlerini saklama cüzdanı olarak faliyet gösteren Calibra, Libra yöneticilerinin adını değiştirmesiyle yeni marka adı Novi olarak değişti.

Dijital cüzdan, kullanıcıların tek başına bir uygulamada veya Facebook Messenger veya WhatsApp’ta bir mesaj göndermek kadar kolay para göndermelerine izin verecektir.

Neden Novi Diyorsunuz? Projeye yön veren David Marcus şunları söyledi:

Novi, Latince’de “yeni” ve “yol” için “novus” kelimelerinden esinlenmiştir. Para göndermenin yeni bir yolu ve Novi’nin yeni görsel kimliği ve tasarımı, dijital para birimlerinin akışkan hareketini temsil ediyor,

Sözlerine eklemeye devam etti:

Tüm Novi müşterileri devlet tarafından verilen kimlik kullanılarak doğrulanacak ve sahtekarlık koruması uygulama genelinde oluşturulacak.

Ayrıca, ihtiyacınız olduğunda, sohbet tabanlı destek ve müşteri hizmetleri ekibimize 7/24 erişebilirsiniz.

İsim değişikliğine rağmen, bu projenin devam edip etmeyeceği hala belirsiz. Mark Zuckerberg, Maxine Waters’ın yönettiği bir Senato Komitesi önünde oturdu ve ızgara yaptı.

Rowdy kolektifini yatıştırmak için elinden geleni yaptı ve kripto para biriminin ABD’deki tüm düzenleyiciler tarafından belirlenen katı kurallara uymadığı sürece verilmeyeceğini belirtti.

Merkezi İsviçre’de bulunan Libra Vakfı, madalyonun bu yılın sonuna doğru kullanılabileceğini söyledi. O zamandan beri işler devam etti ve henüz piyasaya sürülmek üzere herhangi bir resmi tarih almaya daha yakın değiliz.

Libra Derneği yakın zamanda beyaz kitabını güncelledi ve kripto para birimi protokolünde çok önemli değişiklikler yaptı.

Libra Derneği artık fiat para birimleri ve menkul kıymetler sepetine bağlı küresel bir sabit para inşa etmiyor. Bu, katı kural ve düzenlemelerin bazılarını atlayabilir. Şimdi Libra başladığında, birkaç sabit para olacak.

USD, EUR, GBP veya SGD gibi tek bir fiat para birimi ile destekleneceklerdir. Kolektif ve belki de projeyi başlatmak ve çalıştırmak için belirli kuralları atlayacak olan kurnaz bir hareket.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here