Home Kripto Para Haberleri EXMO Borsası Hacklendi, 10 Milyon Dolar Değerindeki Coinler Çalındı

EXMO Borsası Hacklendi, 10 Milyon Dolar Değerindeki Coinler Çalındı

0
EXMO Borsası Hacklendi, 10 Milyon Dolar Değerindeki Coinler Çalındı
  • Birleşik Krallık’taki EXMO borsası, müşterilerinin yaklaşık beş varlığının kaybedilmesine neden olan bir güvenlik ihlali bildirdi.
  • Konuyla ilgili soruşturmalar halen devam ediyor ve saldırıda hacklenen yaklaşık 10 milyon dolar kaybedildiği tahmin ediliyor.
  • Bu arada, borsanın soğuk cüzdanı etkilenmedi.

İngiltere merkezli kripto para borsası ve ticaret platformu EXMO Pazartesi günü, müşterilere ait dijital para birimlerinin yetkili transferiyle sonuçlanan yeni bir siber olayı doğruladı . Çalınan kriptolardan bazıları Bitcoin (BTC) , Ether ( ETH ), Ripple ( XRP ) ve diğerlerini içerir.

EXMO borsası, saldırganın kaybettiği parayı tam olarak ifşa edemese de, çalınan kriptoların değerinin 10 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

EXMO değişim sörfçüleri siber saldırı

İngiltere borsası olayı bugün erken saatlerde tam olarak 2:27:02 UTC’de öğrendi, çünkü büyük yetkilendirilmiş fonlar sıcak cüzdanlarından transfer edildiğini gördü. EXMO borsası, bugün yapılan duyuruya göre daha fazla para çekme işlemine müdahale etti ve sıcak cüzdanları yeniden konuşlandırdı. Bununla birlikte, varlıklarının neredeyse yüzde beşi zaten cüzdanlardan çekildi. 

Kripto borsası EXMO tarafından sağlanan adresler aracılığıyla fonları takip ederek, borsadan yaklaşık 10,5 milyon dolar çekildiği tahmin ediliyor. Ayrıca, bilgisayar korsanı (lar) çalınan kripto para birimlerinin çoğunu Poloniex borsasına taşıdı. Şu anda soruşturmalar devam ederken, EXMO borsası bugün olay hakkında Londra polisine bir rapor sunduğunu söyledi.

Soğuk Cüzdanlar Güvenlidir

Bu arada, EXMO’nun raporda belirttiği gibi, güvenlik ihlali sırasında kullanıcı tarafından maruz kalınan her şeyi karşılayacağına dair borsa kullanıcılarının endişelenmesine gerek yok . Borsa, “En önemlisi, herhangi bir kullanıcı fonu bu olaydan etkilenirse, tamamen EXMO Borsası tarafından karşılanacağını garanti etmek istiyoruz” dedi. Saldırıda sadece sıcak cüzdan etkilendi. EXMO Borsası, soğuk cüzdanlarının da tehlikeye atılmadığını vurguladı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here