Home Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Haberleri Ethereum, WETH Şimdi Bitcoin’den Daha Fazla Ağda İşlem Görüyor

Ethereum, WETH Şimdi Bitcoin’den Daha Fazla Ağda İşlem Görüyor

0
Ethereum, WETH Şimdi Bitcoin’den Daha Fazla Ağda İşlem Görüyor

Ethereum, ETH, WETH ve stablecoins aracılığıyla değer transferleri nedeniyle fiili kripto yerleşim ağı haline geliyor.

  • Son 30 günde ortalama günlük ETH ve WETH değer aktarımları, Bitcoin’in 9,2 milyar dolarından % 40 oranından daha fazla, 13 milyar dolara eşittir.
  • Dolara sabitlenmiş sabit coin’ler USDC ve DAI’deki işlemler dahil olmak üzere transferler, BTC ağının değerinin yaklaşık % 80 üzerindeydi.
  • Yerel ETH transferleri bile artık Bitcoin’in ağındaki transferlere neredeyse eşdeğer.

Ethereum , değer aktarımı içinen iyi blok zinciri ağıolarak Bitcoin’i uzun süre takipetti, ancak o günler, ETH ve WETH işlemlerinin Bitcoin’i aşması ve son haftalarda çekilmeye başlaması nedeniyle geçmişte olabilir.

Money Movers tarafından derlenen ve CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre ;

Son 30 günde ETH ve Wrapped ETH’nin (WETH) ortalama günlük işlem değeri, Bitcoin için 9 milyar doların biraz üzerinde iken 13 milyar doların üzerine çıktı. (Bir noktada, ETH tek başına Bitcoin’i kısa bir süre geride bıraktı.)

Ethereum değer transferleri 24 Ocak’ta Bitcoin’i geride bırakmaya başladı ve o zamandan beri bu liderliği genişletiyor ve şu anda günde ortalama% 40 daha fazla değer sağlıyor.

Bu, Ethereum’un hem sıradan kullanıcıların hem de sert tüccarların günlük ihtiyaçlarına uygun işlevsel bir dijital para birimi olarak Bitcoin üzerinde bir ayağa sahip olabileceğinin bir başka göstergesi.

Sarılmış Ethereum, yerel ETH token değerinin, Ethereum protokolüne dayanan diğer ERC-20 tokeniyle birlikte işlem görmesini sağlar.

Ether tokenleri, ERC-20 standardının tanıtımından önce geldi , bu nedenle WETH, oluşturulmasına yardımcı oldukları gelişen ağda yerel ETH jetonlarının değerini kullanmanın basit bir yolu olarak geliştirildi.

Ancak WETH veya yerel ETH’de yapılan işlemlerin değeri, her ikisi de bir yerden diğerine değer göndermek için Ethereum’u kullanma yöntemleri olduğundan, etkili bir şekilde aynıdır.

Dolara sabitlenmiş stabilcoinler USDC ve DAI aracılığıyla işlemlerin değerini Ethereum ağına eklemek, boşluğu daha da artırıyor ve son 30 günde Bitcoin’e kıyasla yaklaşık% 80 daha fazla dolar cinsinden değer aktarılıyor.

Bankalar gibi aracılar olmadan büyük işlemleri gerçekleştirmek için Ethereum gibi Turing eksiksiz bir blok zincirinin artan vaadinin bir kanıtı.

Ağ, dolara sabitlenmiş sabit paraların gücünden ve yönetişim tokenleri veya likidite sağlayıcı havuzları gibi yeni finansal temeller sunan yenilikçi bir ERC-20 tokenleri paketinden yararlanabilir .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here