Ethereum, WETH Şimdi Bitcoin’den Daha Fazla Ağda İşlem Görüyor

Ethereum, ETH, WETH ve stablecoins aracılığıyla değer transferleri nedeniyle fiili kripto yerleşim ağı haline geliyor.

  • Son 30 günde ortalama günlük ETH ve WETH değer aktarımları, Bitcoin’in 9,2 milyar dolarından % 40 oranından daha fazla, 13 milyar dolara eşittir.
  • Dolara sabitlenmiş sabit coin’ler USDC ve DAI’deki işlemler dahil olmak üzere transferler, BTC ağının değerinin yaklaşık % 80 üzerindeydi.
  • Yerel ETH transferleri bile artık Bitcoin’in ağındaki transferlere neredeyse eşdeğer.

Ethereum , değer aktarımı içinen iyi blok zinciri ağıolarak Bitcoin’i uzun süre takipetti, ancak o günler, ETH ve WETH işlemlerinin Bitcoin’i aşması ve son haftalarda çekilmeye başlaması nedeniyle geçmişte olabilir.

Money Movers tarafından derlenen ve CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre ;

Son 30 günde ETH ve Wrapped ETH’nin (WETH) ortalama günlük işlem değeri, Bitcoin için 9 milyar doların biraz üzerinde iken 13 milyar doların üzerine çıktı. (Bir noktada, ETH tek başına Bitcoin’i kısa bir süre geride bıraktı.)

Ethereum değer transferleri 24 Ocak’ta Bitcoin’i geride bırakmaya başladı ve o zamandan beri bu liderliği genişletiyor ve şu anda günde ortalama% 40 daha fazla değer sağlıyor. 

Bu, Ethereum’un hem sıradan kullanıcıların hem de sert tüccarların günlük ihtiyaçlarına uygun işlevsel bir dijital para birimi olarak Bitcoin üzerinde bir ayağa sahip olabileceğinin bir başka göstergesi.

Sarılmış Ethereum, yerel ETH token değerinin, Ethereum protokolüne dayanan diğer ERC-20 tokeniyle birlikte işlem görmesini sağlar. 

Ether tokenleri, ERC-20 standardının tanıtımından önce geldi , bu nedenle WETH, oluşturulmasına yardımcı oldukları gelişen ağda yerel ETH jetonlarının değerini kullanmanın basit bir yolu olarak geliştirildi. 

Ancak WETH veya yerel ETH’de yapılan işlemlerin değeri, her ikisi de bir yerden diğerine değer göndermek için Ethereum’u kullanma yöntemleri olduğundan, etkili bir şekilde aynıdır.

Dolara sabitlenmiş stabilcoinler USDC ve DAI aracılığıyla işlemlerin değerini Ethereum ağına eklemek, boşluğu daha da artırıyor ve son 30 günde Bitcoin’e kıyasla yaklaşık% 80 daha fazla dolar cinsinden değer aktarılıyor. 

Bankalar gibi aracılar olmadan büyük işlemleri gerçekleştirmek için Ethereum gibi Turing eksiksiz bir blok zincirinin artan vaadinin bir kanıtı. 

Ağ, dolara sabitlenmiş sabit paraların gücünden ve yönetişim tokenleri veya likidite sağlayıcı havuzları gibi yeni finansal temeller sunan yenilikçi bir ERC-20 tokenleri paketinden yararlanabilir .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
20,157.00 $
20,157.00 $
3.21%
ethereumEthereum
1,119.39 $
1,119.39 $
6.97%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.05%
bnbBNB
219.32 $
219.32 $
7.6%
binance-usdBinance USD
1.01 $
1.01 $
0.4%
cardanoCardano
0.472578 $
0.472578 $
3.38%
xrpXRP
0.328924 $
0.328924 $
5.32%
solanaSolana
34.94 $
34.94 $
8.82%
dogecoinDogecoin
0.068114 $
0.068114 $
2.9%

Benzer Haberler