Home Altcoin Haberleri Ethereum eRush (EER) Nedir? Proof of live Nedir? eRush Madencilik Nasıl Yapılır

Ethereum eRush (EER) Nedir? Proof of live Nedir? eRush Madencilik Nasıl Yapılır

0
Ethereum eRush (EER) Nedir? Proof of live Nedir? eRush Madencilik Nasıl Yapılır
Ethereum eRush (EER) Nedir Proof of live Nedir eRush Madencilik Nasıl Yapılır
  • Ethereum eRush (EER) Nedir?
  • Proof Of Live Nedir?
  • Ethereum eRush Madencilik Nasıl Yapılır?

Ethereum eRush (EER) Nedir?

Ethereum eRush (EER) Coin Ethereum blokzincir üzerine kurulmuş Erc-20 Tokeni olarak karşımıza çıkıyor.Herhangi bir CEO’su bulunmayan, açık kaynak kodlu ve merkeziyetsiz bir proje olan Ethereum Rush Tamamiylen Yerli Ve Milli Bir Projedir.

Ethereum Rush hem nadir bulunan bir coin hem yeni bir konsensus algoritması ile ortaya çıkmış bir coin hem de memo özelliğine sahip bir coin.

En büyük özelliklerinden biride memo özelliği Para ile birlikte yazıda göndermek memo olarak geçen özellik coinler için ciddi bir avantaj sağlıyor bunu Stellar ve EOS kullanıyor fakat bu coinlerin sorunu madencilikleri olmadığı için coinleri demokratik bir şekilde dağıtamamış olmaları ve piyasada sirkülasyonda çok fazla olmaları.

Ethereum Rush hem nadir bulunan bir coin hem yeni bir konsensus algoritması ile ortaya çıkmış bir coin hem de memo özelliğine sahip bir coin.

Proof Of Live Nedir?

POL- adını canlı olma, online olma veya bilgisayarınızı açık tuttuğunuzu ispat etmeniz karşılığında ödeme almanızı sağlayan bir Proof of work yani iş ispat algoritmasının bir alt dalıdır.

Yani bilgisayarımız açık tutarak online kalarak para kazanmanın yollarından biri olarak karşımıza çıkıyor. eRush Proof of Live konsensüs algoritmasının üzerinde madencilik faliyetlerini sürdürüyor.

eRush Madencilik Nedir Nasıl Yapılır

Eğer bilgisayarınızı açık tutarak para kazanabilseydiniz böyle bir sistemi
nasıl yapabilirsiniz? Proof Of Live bu seviyede karşımıza çıkıyor işimizi kolaylaştırıyor.

Madenciliğe farklı bir açıdan bakma imkanı tanıyan Ethereum eRush, her bireyin kolay bir şekilde mining gerçekleştirmesine olanak vermektedir. Özellikle 10 dakika içinde madenciliğe başlama imkanı veren sistem, en kazançlı coin seçeneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu token Erc-20 veritabanını kullandığı için hazı halde olduğunu söylebilirz. Kolay bir şekilde kazanmaya başlayabilirsiniz. Ethereum eRush sistemi son dönemlerde bir adım öne çıkmış durumda özellikle Proof Of Live konsensus algoritması ie madencilik yapılan tek Coin olarak karşımıza çıkıyor.

Güvenli Ve Kolay Madencilik

Kripto dünyasında güvenli ve kolay bir şekilde mining gerçekleştirme olanağı sağlayan bu sistem üzerinden ayrılacıklar sağlıyor. En basitinden eRush gönderirken not ile beraber gönderebiliyorsunuz yani açıklamasını yazarak karşı tarafa iletebliyorsunuz.

Ayrıca sistem üretim yaptırması sayesinde 0,01 USD düşse dahi h,ç bir zaman kaybedeni olmaz.o yüzden Ethereum eRush madencilik dünyasında kolayca işlem yapma imkanı sağlamaktadır. Üstelik yüksek kapasiteye sahip Proof Of Live konsensus algoritması üzerinden madencilik yapılan bir Coin olduğu için daga rahat bir değerlendirme imkanı veriyor.

Herkesin Yapabileceği Mining Sistemi

Kısa sürede oldukça yüksek sayıda kullanıcıya ulaşan bu Mining sistemi, iyi bir kazanç elde etme potansiyeli sağlamaktadır. Hatta zarara uğramadan belirli miktarlarla en kazançlı Coin olarak karşımıza çıkıyor eRush.

Ele alınan Proof Of Live konsensus algoritması ile madencilik düzençli kazanç imkanı sağlıyor. Güvenli bir şekilde başlayabileceğiniz bir madencilik sistemidir. Peki Nasıl Yapılır?

Ethereum eRush (EER) madencisi olabilmek için öncelikle içinde en az 0.2 Ether olan bir Ethereum cüzdanına sahip olmak gerekiyor. Daha sonra infura.io gibi bir web3 sağlayıcısı ve bir miktar Ethereum eRush coini stake ederek (minimum 100 EER, maksimum 2999 EER) madencilik yapmaya başlanabiliyor.

Madenciliğe Başlama

1- Aşama private key yani gizli anahtarına sahip olduğunuz bir ethereum adresi yaratma bunun için biz metamask.io ‘yu chrome veya firefox tarayıcınıza kurmanızı öneririz. Kurulum yaptıktan sonra metamask aşağıdaki gibi gözükür ve sağdaki üç noktaya tıklayarak hesap detaylarını tıklayarak gizli anahtarı görüntüleyebilirsiniz. Account 1 yazısına bir kez tıklarsanız da ethereum adresinizi hızlıca kopyalamış olursunuz!

2-Aşama bu adresinizde en az 0.2 ethereum bulunması gerekiyor. Eğer hiç ethereum’unuz yoksa btcturk.com gibi bir türk borsasından ethereum temin etmeniz gerekiyor.

3-)Private key’ine sahip olduğunuz bir ethereum adresiniz var ve burada en az 0.2 ethereum’unuz var sonra ne olacak madenciliğe başlamanız için yine aynı adreste Ethereum eRush’ınız da olması gerekiyor. Bunu şuanda sistemkoin.com ‘dan satın alabilirsiniz. https://sistemkoin.com/trade/EER_BTC çok yakında coinsbit ve diğer borsalarda da listeleneceğiz. EERleri madencilerden de temin edebilirsiniz.

4-) Adresinize ethereum eRush’ları gönderdiniz sırada miner programını indirmek var : https://github.com/Ethereum-Rush/ethereumrush/releases/tag/2.0

5-)Miner programını indirdikten sonra .rar dan çıkartmanız gerekiyor çıkarttıktan sonra içinde miner.exe isminde bir dosya var bu programı çift tıklayarak çalıştırın. Ethereum eRush madenci programı aşağıdaki gibi gözükür.

Şimdi ethereum adresinizin gizli anahtarını aşağıya girin.

6-) Web3 provider sizin bilgisayarınızın ethereum ağında arama yapabilmesi için eth ağına bağlanmanızı sağlar. ayrıca kendi bilgisayarınızdaki private keyiniz ile imzaladığınız işlemlerin “imza” sını web3 provider aracılığı ile ethereum node’ları ile paylaşırsınız.. Bu yüzden https://infura.io adresine gidip bu adresten. TURUNCU “CREATE NEW PROJECT” ile yeni bir proje yaratmanız gerekiyor.

Yarattıktan sonra view project butonuna tıklayın…

Burada endpoint kısmındaki linki kopyalayacaksınız fakat gördüğünüz gibi

mainnet.infura.io/v3/a123123 şeklinde bir link bu linkin başında

https:// olması gerekiyor

yani başına https:// ekleyerek https://mainnet.infura.io/v3/a123213 şeklinde yazıp miner programına yapıştırmamız gerekiyor.

Miner programında sağ tıklanmadıği içinde CTRL + V ile yapıştırmamız gerekiyor.

Tam olarak böyle bir görüntü olması gerekiyor. 1 kısımda gizli anahtarınız

2. kısımda https:// ile başlayan ve mainnet infura linki ile devam eden bir link.

7-) 7. Kısımda Connect’e basıyorsunuz ve karşınızda kaç adet stake etmeniz gerektiğini soran bir yer geliyor. oraya minimum 100 maximum 2999 olacak şekilde rakam yazıyorsunuz. Burada şuna dikkat edin adresinizde EER yoksa program çalışmaz veya 300 tane varsa ve siz 500 yazarsanız hata alırsınız veya 3000 yazarsanızda hata alırsınız. adresinizde 1000 adet eer varsa 500 yazarak 500 adetini stake ederek madenciliğe başlyabilirsiniz veya 1000 yazarak tamamını stake ederekte…

😎 Bunu yaptıktan sonra program 1–2 dakika bekleyin diye uyarı verecektir.
https://etherscan.io adresine gidin ve ethereum adresinizi aratın.
son yaptığınız işlemin onaylanmış durumda olup olmadığına bakın zaten 30 saniye içinde işlem onaylanır.

Başarıyla madenci olmuş bir hesabın işlem detayları aşağıdaki gibi gözükür.
Status : success olması önemlidir. Ayrıca Function: becameaminer bu kişinin madenci olma fonksiyonunu çalıştırdığını gösterir.

9-)İşleminiz onay aldıktan sonra miner.exe programını bir daha çalıştırın ve private key ve başında https:// olacak şekilde web3 provider yani infura linkini de girerek madenciliğe başlayabilirsiniz.

10-)Bu aşamadan sonra yapmanız gereken sadece bilgisayarınız açık tutmaktır.

Dip Not

Lütfen bilgisayarı uyku moduna gibi durumlara geçmesini ayarlardan engelleyin. Bilgisayarınızın 24 saat uyanık kalması gerekmektedir. Onun dışında bir şey yapmanıza gerek kalmaz sistem ödülleri bulduğu zaman coinleriniz otomatik olarak cüzdanınıza yansıyacaktır.

Bağlantılar

Bulunduğu Borsalar

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here