Ethereum Defi Hack Olayında Mutlu Son

0
92

Ethereum Defi Merkezi olmayan Finansı son zamanlarda hack olayları ile başı dertte ve ençok konuşulan olaylar arasında yer alıyor.

18 Nisan akşamı, DeFi protokolü Lendf.me’nin sistemine girip ilk etapta hesapları hazkleyip onsan sonra yavaş yavaş hesaplardaki paraları boşaltıyordu.25$ Miyon Dolar değerinde Ethereum ve Usdt’yi dakikalar içinde boşalttı hesaplardan bu tam anlamıyla güvenlik açığıydı.

Fon sahipleri başvuru yaptılar ve fon sahiplerinin zararı karşılandı . Son 24 saat içinde, bilgisayar korsanı paraları kullanıcılara yavaş yavaş yolladı hesaplara ve 25 milyon dolar değerinde Ethereum ve ERC tokenleri şimdi dForce’un yönetici cüzdanlarında sıkı bir kontrolde.w

Saldırlardan etkilenen kullanılar bu kez şanslı idi ve hesaptaki bakiyelerine kavuştular. Ethereum Defi’de herşey normale döndüğünü ve bu sektörde akım olarak karşımıza çıkacağını söylüyor.

DEFI HENÜZ ETHEREUM’UN KATIL KULLANIM ÖRNEĞI DEĞIL

Bir Bloomberg gazetecisi olan Ethereum içerik yaratıcısını çeviren Camila Russo, Lendf felaketinden önce Mart ayında, Şubat ayında ve ardından geçen yılın Haziran ayında hack girişimleri olduğuna dikkat çekti. Her saldırı farklıydı, ancak bir dizi protokolde gerçekleşti ve bir dizi farklı kripto para birimi içeriyordu ve bu sorunların “sadece bir projenin sorunu olmadığını” olduğunu gösterdi. ve ekledi:

“Bu sadece bir projenin sorunu değil. DeFi’nin daha iyi güvenlik standartlarına ihtiyacı var, yoksa bu kompoze edilebilir çift kenarlı kılıcın dezavantajını görmeye devam edeceğiz. ”

Defi’de Sigorta Yapmak

Görünüşe göre Ethereum DeFi bir kez daha kıl payı kurtuldu, ancak bu hack, merkezi olmayan sigorta ürünleri hakkında her zamankinden daha fazla soruya yol açacak gibi görünüyor.

DForce’un Lendf.me protokolünün kesilmesinin büyük bir teması, etkilenen kullanıcıların tasarruflarının büyük bir bölümünü kaybetmesiydi – sonuçta, 25 milyon Dolarlık Varlıkların sonsuza kadar kaybolduğunu düşünüyorlardı.

Metni onaltılık koda dönüştürerek Ethereum işlemlerine mesaj ekleyebileceğiniz için, biri hacker’a yazdı: “10,700 dolar olan para temelde tüm nakit tasarruflarımdı. Durumun ne olduğunu bilmiyorum ama şahsen acıyorum. Lütfen doğru olduğunu düşündüğünüzü yapın. ”

Ve Diğer insanlarda aynı şekilde girdiklerini kredi ile borç ile girdiklerini yazmışlardı. Hacker büyük ihtimalle vicdana geldi. 🙂

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz