Home Bitcoin (BTC) Haberleri Ethereum, Bitcoin’den Sonraki Kripto Para Olabilir mi?

Ethereum, Bitcoin’den Sonraki Kripto Para Olabilir mi?

0
Ethereum, Bitcoin’den Sonraki Kripto Para Olabilir mi?
  • Ethereum, kripto para dünyasında Bitcoin’den Sonrakiki para olabilir
  • ETH’nin daha iyi bir yatırım getirisi (ROI) sağlaması bekleniyor.
  • Bitcoin kurumsal bir varlık haline geliyor ve ETH’nin bir para birimi olarak yükselmesi muhtemel.

Kripto para birimlerinin kralı Bitcoin ile kraliçe Ethereum arasında, hangisinin taht için daha uygun olduğuna karar vermek için mücadele ederken bir güç mücadelesi başladı. 

Öncü kripto para birimi olan Bitcoin, geliştirici tarafından dijital bir para birimi olarak tasarlandı. Kripto para biriminin temel amacı bir değişim aracı olarak hizmet etmekti.

Bununla birlikte, Bitcoin amacını yerine getiremedi ve işlevselliklerinin dijital para birimi haline gelmesinde engeller olduğu kanıtlandı. Bu, dijital para birimi görevi görecek diğer kripto para birimleri hakkında spekülasyonlara yol açmıştı.

En çok tercih edilen kripto para birimlerinden biri olan Bitcoin, piyasanın tepesinde yer alsa da, kullanıcılar Bitcoin’in başlangıçta kabul edildiği amacı yerine getirmek için başka bir şey aramaya başladılar. Bitcoin hala en iyi bilinen kripto para birimlerinden biridir ve bu şekilde kalmaya devam edebilir. Ancak dijital para birimi olarak değil.

Veriler, Bitcoin’in dijital bir para biriminden çok bir yatırım varlığına dönüştüğünü gösteriyor. Yapılan araştırmalar, Bitcoin’in üçte birinin şu anda yatırım amacıyla – bir varlık olarak – tutulduğunu ve işlemleri kolaylaştırmak için sadece az sayıda kullanıcının ve az miktarda Bitcoin kullanıldığını ortaya koydu. 

Bitcoin’in en büyük kusurlarından biri hızı veya eksikliğidir. Para birimleri, değişimi kolaylaştırmak ve onları daha kolay hale getirmek için oluşturuldu. Ancak Bitcoin üzerinden yapılan bir işlemin doğrulanması yaklaşık 10 dakika sürer. Kripto para birimlerinin kralının karşılaştığı bir başka sorun da ölçeklenememesidir.  

Bitcoin’i değiştirmek için piyasanın kraliçesi Ethereum’dan daha uygun başka kim var? Ethereum, kripto para piyasasında bir süredir ikinci sırada yer alıyor ve insanlar bir sonraki pazar liderini aramaya başladığında, ETH her zamankinden daha uygun bir seçenek gibi görünecek. 100 milyon dolarlık piyasa değeri ile ETH , Bitcoin’den sonra en çok aranan kripto para birimi oldu.

Ethereum ve Bitcoin: Yatırımların Geri Dönüşü

Ethereum şu anda, merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler şeklinde kripto para biriminde yaklaşık 21 milyar dolara kilitlenmiş durumda. Bu şaşırtıcı meblağa dokunulamaz, bu da Ethereum’un gelecek için değerini kilitlediği anlamına gelir ve bu sadece yükselmesi beklenebilir. Gelecek, merkezi olmayan finans ve dApp’ler ve Ethereum eşanlamlı.

ETH , orijinal cryptocurrencies olmanın biri kendine özgü sorunları var, ama geliştiriciler 2.0 yükseltme ile cryptocurrency sorunların çoğunun azaltmak için planladık. Yeni yükseltme özelliklerinden bazıları, iş kanıtı sistemini terk etmeyi ve kripto para biriminin verimliliğini artırmak için parçalama yapmayı içerir.

ETH , Bitcoin’den çok daha büyük bir büyüme potansiyeline sahiptir. Economist’te yayınlanan bir araştırmaya göre , Ethereum için 5 yıllık tahmin edilen yıllık büyüme oranı yüzde 136,5 olurken, Bitcoin’inki sadece yüzde 10 olacak. Ayrıca, Ethereum’un teknolojik ilerleme hedeflerine ulaşması durumunda, Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunu yarı yarıya azaltabileceğini öngördüler. Ayrıca, beş yıl içinde Ethereum’un 868,52 dolar, Bitcoin’in ise 988,74 dolarlık bir fiyatına sahip olması bekleniyor.

Bu tür çalışmalar gerçeklikten uzak görünebilir, kesin olan bir şey vardır, kraliçe BTC’yi tam değerde tamamlayamasa bile , kralı bir para birimi olarak geçme olasılığı çok yüksektir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here