Ethereum, Bitcoin’den Sonraki Kripto Para Olabilir mi?

  • Ethereum, kripto para dünyasında Bitcoin’den Sonrakiki para olabilir
  • ETH’nin daha iyi bir yatırım getirisi (ROI) sağlaması bekleniyor.
  • Bitcoin kurumsal bir varlık haline geliyor ve ETH’nin bir para birimi olarak yükselmesi muhtemel.

Kripto para birimlerinin kralı Bitcoin ile kraliçe Ethereum arasında, hangisinin taht için daha uygun olduğuna karar vermek için mücadele ederken bir güç mücadelesi başladı. 

Öncü kripto para birimi olan Bitcoin, geliştirici tarafından dijital bir para birimi olarak tasarlandı. Kripto para biriminin temel amacı bir değişim aracı olarak hizmet etmekti. 

Bununla birlikte, Bitcoin amacını yerine getiremedi ve işlevselliklerinin dijital para birimi haline gelmesinde engeller olduğu kanıtlandı. Bu, dijital para birimi görevi görecek diğer kripto para birimleri hakkında spekülasyonlara yol açmıştı. 

En çok tercih edilen kripto para birimlerinden biri olan Bitcoin, piyasanın tepesinde yer alsa da, kullanıcılar Bitcoin’in başlangıçta kabul edildiği amacı yerine getirmek için başka bir şey aramaya başladılar. Bitcoin hala en iyi bilinen kripto para birimlerinden biridir ve bu şekilde kalmaya devam edebilir. Ancak dijital para birimi olarak değil.

Veriler, Bitcoin’in dijital bir para biriminden çok bir yatırım varlığına dönüştüğünü gösteriyor. Yapılan araştırmalar, Bitcoin’in üçte birinin şu anda yatırım amacıyla – bir varlık olarak – tutulduğunu ve işlemleri kolaylaştırmak için sadece az sayıda kullanıcının ve az miktarda Bitcoin kullanıldığını ortaya koydu. 

Bitcoin’in en büyük kusurlarından biri hızı veya eksikliğidir. Para birimleri, değişimi kolaylaştırmak ve onları daha kolay hale getirmek için oluşturuldu. Ancak Bitcoin üzerinden yapılan bir işlemin doğrulanması yaklaşık 10 dakika sürer. Kripto para birimlerinin kralının karşılaştığı bir başka sorun da ölçeklenememesidir.  

Bitcoin’i değiştirmek için piyasanın kraliçesi Ethereum’dan daha uygun başka kim var? Ethereum, kripto para piyasasında bir süredir ikinci sırada yer alıyor ve insanlar bir sonraki pazar liderini aramaya başladığında, ETH her zamankinden daha uygun bir seçenek gibi görünecek. 100 milyon dolarlık piyasa değeri ile ETH , Bitcoin’den sonra en çok aranan kripto para birimi oldu. 

Ethereum ve Bitcoin: Yatırımların Geri Dönüşü

Ethereum şu anda, merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler şeklinde kripto para biriminde yaklaşık 21 milyar dolara kilitlenmiş durumda. Bu şaşırtıcı meblağa dokunulamaz, bu da Ethereum’un gelecek için değerini kilitlediği anlamına gelir ve bu sadece yükselmesi beklenebilir. Gelecek, merkezi olmayan finans ve dApp’ler ve Ethereum eşanlamlı.

ETH , orijinal cryptocurrencies olmanın biri kendine özgü sorunları var, ama geliştiriciler 2.0 yükseltme ile cryptocurrency sorunların çoğunun azaltmak için planladık. Yeni yükseltme özelliklerinden bazıları, iş kanıtı sistemini terk etmeyi ve kripto para biriminin verimliliğini artırmak için parçalama yapmayı içerir. 

ETH , Bitcoin’den çok daha büyük bir büyüme potansiyeline sahiptir. Economist’te yayınlanan bir araştırmaya göre , Ethereum için 5 yıllık tahmin edilen yıllık büyüme oranı yüzde 136,5 olurken, Bitcoin’inki sadece yüzde 10 olacak. Ayrıca, Ethereum’un teknolojik ilerleme hedeflerine ulaşması durumunda, Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunu yarı yarıya azaltabileceğini öngördüler. Ayrıca, beş yıl içinde Ethereum’un 868,52 dolar, Bitcoin’in ise 988,74 dolarlık bir fiyatına sahip olması bekleniyor. 

Bu tür çalışmalar gerçeklikten uzak görünebilir, kesin olan bir şey vardır, kraliçe BTC’yi tam değerde tamamlayamasa bile , kralı bir para birimi olarak geçme olasılığı çok yüksektir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
30,356.00 $
30,356.00 $
2.02%
ethereumEthereum
2,078.35 $
2,078.35 $
3.02%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.11%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0%
binance-coinBNB
301.43 $
301.43 $
4.18%
xrpXRP
0.434006 $
0.434006 $
3.12%
cardanoCardano
0.579037 $
0.579037 $
10.84%
solanaSolana
55.79 $
55.79 $
11.02%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.1%
polkadotPolkadot
11.23 $
11.23 $
2.57%

Benzer Haberler

/