Home Kripto Para Haberleri ethbox Akıllı Sözleşme Kodları İle Ne Kadar Güvenli?

ethbox Akıllı Sözleşme Kodları İle Ne Kadar Güvenli?

0
ethbox Akıllı Sözleşme Kodları İle Ne Kadar Güvenli?

ethbox , ETH işlemleriniz için rakipsiz koruma sunar . İki faktörlü kimlik doğrulama ve güçlü karma şifreleme ile birlikte gelen ethbox akıllı sözleşmesinin gücünü giderek daha fazla insan fark ediyor.

Ethbox‘ın olabildiğince güvenli olduğundan emin olmak için, son zamanlarda saygın bir güvenlik firmasının büyük bir üçüncü taraf denetimine konu oldu.

Bu denetimler devam ediyor ve ethbox, her zaman mutlak koruma sağladığından emin olmak için düzenli olarak test edilmeye devam edecek.

Akıllı sözleşmeler neden her zaman tamamen güvenli değildir?

Giderek daha fazla sayıda insan çeşitli kripto para birimi işlemleri için akıllı sözleşme kullanıyor – aynı zamanda kötü niyetli saldırılar için daha büyük bir hedef haline geldi.

Bazı tahminlere göre, bilgisayar korsanları toplam Bitcoin ve ETH arzının % 14’ünden fazlasını tehlikeye attı .

Akıllı sözleşme kodundaki güvenlik açıklarından yararlanıldığı için bu saldırıların büyük bir kısmı gerçekleşti.

2016 yılında, bir bilgisayar korsanı sistemin akıllı sözleşme kodunda bir güvenlik açığı bulduğu için DAO’dan (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) istismar edildi. Bu 3.6 milyon ETH kaybına yol açtı ve Ethereum’un kod tabanının bir hard fork aracılığıyla sıfırlanması gerektiği anlamına geliyordu – bu da Ethereum Classic’in ayrı bir zincirde oluşturulmasına yol açtı.

Bu, akıllı sözleşme koduyla ilgili sorunlar nedeniyle gerçekleşen en büyük saldırılardan yalnızca biridir. Bu makalede daha fazla örnek bulabilirsiniz .

Akıllı sözleşme denetimleri, ethbox’ın korunmasını sağlar

Kötü niyetli saldırılardan ve ciddi kayıplardan kaçınmak için, ethbox düzenli denetimlerden geçer.

Bir tanesi saygın güvenlik firması Certik tarafından yeni tamamlandı. Certik, akıllı sözleşme kodunun istikrarını sağlamaya yardımcı olmak ve denetim konusunda çok sayıda deneyime sahiptir.

Certik, kripto alanındaki projeler için bir dizi denetim ve güvenlik çözümü sunar. Denetimin sonuçlarını burada görebilirsiniz: https://certik.org/projects/ethbox

Her akıllı sözleşmede hatalar olma eğilimindedir. Bunlardan bazıları küçük olsa da – büyük sorunlar bilgisayar korsanlarına ve fon kaybına neden olabilir.

Akıllı sözleşmeler yalnızca hatasız olduklarında güvenlidir. Nitelikli test uzmanları tarafından yapılan bir denetim, hataları bulmanın ve mümkün olan en kısa sürede düzeltmenin en iyi yoludur.

ethbox, düzenli denetimler yapmaktan gurur duyar, böylece her zaman hatalarla ilgilenebilirler ve kodlarının her zaman mümkün olduğu kadar güvenli olduğundan emin olabilirler.

Sonuçlardan da görebileceğiniz gibi Certik, ethbox akıllı sözleşme koduyla ilgili yalnızca küçük bir sorun buldu.

Bunlar büyük güvenlik açıkları değildi, ancak yine de düzeltilmeleri gerekiyordu. ethbox, “Bilgi Riski” kategorisindekiler de dahil olmak üzere her bir sorunu çözmek için bu bilgilere göre derhal harekete geçebildi.

Her güvenlik açığı çözüldü ve gelecekteki akıllı sözleşme işlemleri için kodun geçerliliği sağlandı.

Her akıllı sözleşme bu şekilde denetlenmez ve diğer bazı platformlar güvenlik açıklarını uzun bir süre (veya sonsuza kadar) kontrolsüz bırakır.

Ethbox, Certik’in yardımıyla geleceğini güvence altına aldı ve işlemlerinizi ethbox platformunu kullanarak güvence altına aldı.

ethbox, herhangi bir sorunun mümkün olan en kısa sürede çözüldüğünden emin olmak için düzenli olarak akıllı sözleşme denetimlerini kullanmaya devam edecek ve bu , kripto dünyasında ETH işlemlerinizi korumanın en güvenli yollarından biri haline gelecektir .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here