Home Kripto Para Haberleri Estonya 2020 Yılında 1.000’den Fazla Kripto Firmasının Lisansını İptal Etti

Estonya 2020 Yılında 1.000’den Fazla Kripto Firmasının Lisansını İptal Etti

0
Estonya 2020 Yılında 1.000’den Fazla Kripto Firmasının Lisansını İptal Etti

Ülke, kara para aklama endişelerinin artması nedeniyle kripto endüstrisinin denetimini sıkılaştırdığı için bu yıl Estonya’da 1.000’den fazla kripto para birimi firmasının lisansı iptal edildi.

Bu Sene Lisanslarını Kaybeden 1.000+ Kripto Firması Var

Estonya Maliye Bakanlığı Cuma günü, ülkenin Finansal İstihbarat Birimi’nin (FIU) bu yıl 1000’den fazla kripto şirketinin lisansını iptal ettiğini açıkladı.

Bir zamanlar kripto para birimi girişimcileri için bir Mekke olan Estonya, geçen yıl kripto sektöründeki kara para aklama riskleri konusunda endişelenmeye başladı.

Duyuru, kripto para birimi hizmet sağlayıcılarının düzenlenmesini çevreleyen konuların tartışıldığı Hükümet Kara Para Aklamayı Önleme Komisyonu toplantısının ardından geldi.

Komisyonun başkan yardımcısı olarak görev yapan Maliye Bakanlığı genel sekreteri Veiko Tali, kripto hizmet sağlayıcılarının “izleme ve düzenlemesinin” “sürekli olarak daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini” vurguladı.

2019’da birçok işletmenin kripto para birimi hizmetlerini işletmek için bir lisans almakla ilgilendiğini ve daha sonra çok sayıda lisansın verildiğini açıkladı. Bununla birlikte, Estonya hükümetinin kripto alanındaki “inceleme ve müdahale araçlarının” sınırlı olduğunu belirterek, bu yıl yürürlüğe giren Estonya yasasında yapılan değişikliklerin kripto hizmeti sağlayıcılarının lisanslarını sıkılaştırdığını da sözlerine ekledi.

Maliye bakanlığının duyurusunda şunlar belirtiliyor:

2020’de Finansal İstihbarat Birimi, sanal para şirketlerinin 1.000’den fazla faaliyet lisansını geri çekti. Aynı zamanda, Estonya’da sanal para hizmetleri sunan yaklaşık 400 şirket aktif durumda.

Duyuru devam ediyor “Bu şirketlerin çoğunun Estonya ile bağlantısı çok az ve bazı şirketlerin müşteri sayısı uzak ülkelerden.” Haziran ayında Blokchaintr.com, 500 kripto firmasının lisanslarının iptal edildiğini bildirdi .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here