Home Bitcoin (BTC) Haberleri Elon Musk’ın 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Yatırımı İle Diğer Şirketlere Önderlik Ediyor

Elon Musk’ın 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Yatırımı İle Diğer Şirketlere Önderlik Ediyor

0
Elon Musk’ın 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Yatırımı İle Diğer Şirketlere Önderlik Ediyor
  • Elon Musk’tan Tesla bugün 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı.
  • Kripto endüstrisi hızlı tepki verdi.
  • Evet, herkes beklediğiniz kadar mutlu.

Kripto para liderleri, Musk’ın kararının diğer şirketlere de aynı şeyi yapma konusunda ilham vereceğini düşünüyor.

Bitcoin, Kripto endüstrisi Musk’ın son yatırımından çok memnun gözüküyor.

Ne de olsa yatırım, dünyanın en büyük şirketlerinden birinin sadece Bitcoin’i tanımadığı, aynı zamanda 19 milyar dolarlık nakit varlığının % 7,7’sini gerektiği gibi yatırdığı anlamına geliyor.

Firmanın yatırımı ortaya çıkaran SEC dosyası daha fazla ayrıntıya girmese de, Tesla, Bitcoin’i milyarlarca yatırım yapmaya değer bir varlık ve muhtemelen yükselişte olan bir varlık olarak görüyor.

Ve kripto topluluğu hala söylenirken, bir kaç kripto uzmanının görüşünü aldık;

Musk’ı “muhtemelen neslimizin en vizyoner girişimcisi” olarak gören CoinZoom CEO’su Todd Crosland, bize haberin “dünyanın dört bir yanındaki şirketler için bir pruva vuruşu olduğunu ve küresel olarak dijital varlıkların kitlesel olarak benimsenmesi durumunu daha da güçlendirdiğini söyledi. ” 

BitFlyer ABD’nin COO’su Joel Edgerton, bunun ” Elon’dan harika bir hareket” olduğunu ve “bunun kaçınılmaz olduğunu” düşünüyor.

Dijital varlık ana komisyoncusu Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov da haberin “tamamen bir sürpriz” olduğunu düşünmedi.

Her ikisi de Musk’ın son zamanlarda madeni paraya verdiği desteği gösteriyor. Musk kısa süre önce Bitcoin’e geldi; 29 Ocak’ta Twitter biyografisini “#Bitcoin” değiştirdi ve Clubhouse’da “Bitcoin’in destekçisi” olduğunu doğruladı .

Edgerton, “MicroStrategy barajda ve patlayan diğer şirketlerde zaten bir delik açtı.” 

Kış aylarını Twitter’da geçiren ve şirketinin 2,5 milyar dolardan fazla (eski parayla) bir pozisyona sahip olduğu varlık Bitcoin’i tanıtan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’ı mükemmel seçiminden dolayı tebrik etti.

“Tebrikler & teşekkür ederim @elonmusk & @Tesla eklemeye #Bitcoin kendi bilançosuna. Bu liderlikten tüm dünya yararlanacak. “

Bir ABD iş zekası şirketi olan MicroStrategy, Ağustos ayında Bitcoin satın almaya başladı.

Saylor tek bir ayda 250 milyon dolara yakın yatırım yaptı. CEO, Bitcoin’in bir değer deposu olarak dolara layık bir halefi olduğunu iddia ediyor; Doların düştüğünü ve finansmanın sarsılması gerektiğini düşünüyor.

MicroStrategy, önümüzdeki ay daha fazla satın alma planlarını açıkladı ; Aralık ayında şirket , borçlanma senetlerinde 650 milyon dolar topladı .

Artışı tamamlarken Saylor, Musk’ı bilançosunu Bitcoin’e çevirmeye teşvik etti.

LMAX Digital’in kripto para birimi stratejisti Joel Kruger, Tesla’nın Bitcoin satın almasının henüz daha büyük şeylerin işareti olduğunu söyledi.

“Bunun, hanehalkı kurumsal isimlerinden çok daha geniş bir benimsemeye sadece bir başlangıç ​​olduğunu ve nihayet kripto alanına geçiş yapmaya hazır olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Ve Two Prime’ın Baş Yatırım Sorumlusu Nathan Cox, bize “sağlam bir kurumsal bilançonun parçası olarak dijital varlıklara ciddi bir bakış atmak için CFO’lar arasında Bitcoin’in geniş ölçekte benimsenmesini başlatacağını” söyledi.

“Kurumsal hazine yönetimi konusundaki tezimizi doğruluyor,” dedi kendini beğenmiş bir şekilde.

Sektör, son on yılı savaşarak geçirdikleri cesur perakende yatırımcılarını istila eden şirket türlerine karşı dikkatli olmalı mı? 

Conflux Network Küresel Yönetici Direktörü Eden Dhaliwal, bunun olmaması gerektiğini söyledi. “Sektörümüze kurumsal katılımdan korkmamalıyız” dedi.

Bize ihtiyaç duyduğumuz kadar ihtiyaçları var ve birlikte gerçekten açık, küresel ve ademi merkeziyetçi bir ekonominin peşinden gidebiliriz. Tesla’nın bu cesur hareketi, hemen ilerideki geleceğin bir işareti. “

Başka bir deyişle, “Sana söylemiştim” ve “henüz hiçbir şey görmedin” gibi sürekli bir imada bulundu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here