Home Kripto Para Haberleri Elon Musk, Michael Saylor’a Bitcoin Alıp Almayacağını Soruyor

Elon Musk, Michael Saylor’a Bitcoin Alıp Almayacağını Soruyor

0
Elon Musk, Michael Saylor’a Bitcoin Alıp Almayacağını Soruyor

Teknoloji girişimcisi ve Tesla CEO’su Elon Musk, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a birinin Bitcoin’e potansiyel olarak ne kadar para tahsis edebileceğini ve bir milyar doların çok fazla olup olmadığını soruyor.

Musk Twitterde sohbeti ateşlediğinde tartışma başladı. Bitcoin hakkındaki söylemlerine devam etii.

Saylor, Tesla’nın nakit rezervlerini BTC’ye taşıyarak hissedarlarına bir iyilik yapması gerektiğini söyleyerek hemen yanıt verdi.

“Hissedarlarınıza 100 milyar dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsanız, TSLA bilançosunu ABD dolarından BTC’ye dönüştürün. S&P 500’deki diğer firmalar liderliğinizi takip edecek ve zamanla 1 trilyon dolarlık bir iyilik haline gelecektir. “

Tweet:

Musk daha sonra , Bitcoin’in “neredeyse fiat para kadar bs” olduğunu düşündüğünü tweetledi .

Öte yandan Saylor, geçtiğimiz günlerde Tesla ve diğer büyük şirketlerin en iyi kripto para birimine yatırım yaparak milyarlarca tasarruf sağlayabileceğine inandığını söyledi .

Bu, Musk’ın Bitcoin ve kripto para birimi ile yaptığı ilk fırça değil.

Ocak ayında Musk’a doğrudan BTC ile ilgili görüşleri soruldu. Bitcoin teknik incelemesini okuduğunu ve konseptin yaratıcı olduğunu düşündüğünü, ancak kripto varlıklarının hem yasadışı faaliyetleri hem de yasal işlemleri güçlendirmek için kullanılabileceğinden endişe duyduğunu söyledi.

Musk ayrıca altcoin Doge hakkında konuşmak için biraz zaman harcıyor. Musk, Shiba Inu’dan ilham alan projeye odaklanan basit bir Tweet yayınladıktan sonra dijital varlık% 22 arttı.

Twitter

Musk, Temmuz ayında, Twitter biyografisini Doge’nin CEO’su olduğunu söyleyerek şaka yaptığını bir şekilde değiştirdikten sonra ayrı bir Doge pompasını faliyete soktu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here