Home Kripto Para Haberleri Ekvador Başkan Adayı Seçim Projesi Olarak Ulusal Kripto Para Birimi Önerdi

Ekvador Başkan Adayı Seçim Projesi Olarak Ulusal Kripto Para Birimi Önerdi

0
Ekvador Başkan Adayı Seçim Projesi Olarak Ulusal Kripto Para Birimi Önerdi

Ekvadorlu bir başkan adayı, hükümet gündeminin bir parçası olarak ülkede bir kripto para birimi oluşturmayı ima etti. Giovanny Andrade, ulusal kripto para biriminin ülke genelinde işlemleri “kolaylaştırmayı” amaçladığını söyledi.

Kripto, Altınla Desteklenebilir

Bir esnasında mülakat Birliği Ecuatoriana tarafı temsil Primicias, Andrade ile, onun cryptocurrency fikri ülkesinin önerilerinin çok önemli bir parçası olduğuna inanıyor. Ancak Ekvador’un dolarize ekonomisinden kaçmak istemiyor:

Ekvadorlu bir kripto para birimi yaratmanın yollarını arıyoruz. Bu dolarizasyondan kaçacağımız anlamına gelmez. Dolarizasyonu desteklemeliyiz.

Ekvador-Şili Maden Odası da bir dizi yatırımcının “Latin Amerika altın rafinerisini” finanse etmek için 320 milyon dolar tahsis etmek istediğini iddia etti. Venezuela’nın petrollü petro gibi kripto para biriminin sarı metal altınla desteklendiğini de söyledi .

Andrade, 7 Şubat 2021’de seçilmesi durumunda gündeminde ulusal kripto planları hakkında konuşmaya devam etti:

“Dahili işlemler gibi ülke içindeki tüm dahili faydalar için kripto para birimini oluşturmamız çok önemli. Bu Ekvador için çok işe yarar.

Varsayımsal Ekvador Kripto Para Birimi Başka Bir Venezüellalı Petro Olabilir mi?

Ekvador’da dolarizasyon, kamuoyundaki tartışmalarda hassas bir konu oldu. 1999’da ülke doları resmi para birimi olarak kabul etti. Tüm bunlar güçlü bir ekonomik ve enflasyonist kriz bağlamında gerçekleşti.

Ekvador’un o zamanki cumhurbaşkanı olan Jamil Mahuad, siyasi partilerin ekonomik krizi serbest bırakmakla suçlaması nedeniyle Ocak 2000’de görevinden alındı. Ancak, hiçbir başkan dolarizasyon politikasını kaldıramadı.

Kripto endüstrisi açısından Latin Amerika ülkesi, bölgesel alanda tanınmış bir oyuncu değil. Ancak Ekvador, ülkenin bankacılık ve süt ürünleri sektörlerinde blok zincirinin benimsenmesine biraz ilgi gösteriyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here