Ekonomik Durgunluktan Kurtulmaya Ethereum Yardımcı Olabilir mi?

  • DeFi uygulamaları, önce internet, küresel ilk finansal altyapıya geçişi hızlandırıyor.
  • Ethereum büyük bir başlangıç ​​yapıyor.
  • İnsanlar, daha önce yapamayacağınız bu yeni teknoloji ile yapabileceğiniz şeylerin farkına varacaklar.

Ethereum (ETH) , bir koronavirüs resesyonundan kurtulmada rol oynamaktadır. Küresel ekonomi hala kitlesel kilitlenmelerin, işten çıkarılmaların ve kayıpların en kötü etkilerini beklerken, Ethereum ve finansal platform ekosistemi nihai iyileşmeyi kolaylaştırmak için kanatlarda bekliyor.

Ethereum, finansmanı kullanıcıları için daha erişilebilir ve verimli hale getiren çok çeşitli DeFi (merkezi olmayan finans) platformlarına sahiptir. Ethereum ekosisteminde çalışan rakamlara göre, bu platformların ademi merkeziyetçilik, şeffaflık, açıklık ve hız, küresel ekonominin yeniden yağlanmasında önemli bir rol oynayabilir.

Bununla birlikte, koronavirüs salgını ve ortaya çıkan durgunluğun, Ethereum’un benimsenmesi üzerinde derhal bir etkisi olmayacaktır. Bu sadece kurtarma, Ethereum’un kendisinin gerekli iyileştirmeleri ve gerçek sorunları çözen orijinal katil uygulamalarının geliştirilmesi ile gelecek.

Önce İnternet, önce Global

Koronavirüs pandemisi dünyanın büyüyen alanlarını kilit altına alıyor. Ve pandeminin en kötüsü bittikten sonra bile, çeşitli ülkelerde hareket kısıtlamaları hala bir yıla kadar yerinde kalabilir.

Kilitlenmelerden veya kısmi kilitlenmelerden bir yıl kadar bu kadar harika gelmiyor. Bununla birlikte, Polymath Network’te (POLY) tokenizasyon başkanı Graeme Moore tarafından Cryptonews.com’a açıklandığı gibi , Ethereum ve Ethereum blok zincirine dayanan çeşitli DeFi platformları için potansiyel olarak umut verici.

“DeFi uygulamalarının önce internet, küresel ilk finansal altyapıya geçişi nasıl hızlandırdığının hayranıyım” diyor. “Koronavirüs kaynaklı bir durgunlukta kim kredi almak için fiziksel bir banka şubesine gitmek ister? DeFi ekipleri, dünyanın her yerinden herkesin evlerinden ayrılmadan kritik finansal altyapıya erişmesini kolaylaştıracak, internette ilk, küresel ilk düşünen kişilerdir. ”

Polymath Network

Harbor gibi tokenizasyon platformlarından BlockFi ve Compound gibi kripto kredilendirme platformlarına kadar , Ethereum tabanlı DeFi çözümleri tamamen dijital olma avantajına sahiptir. Şubelere güvenmezler ve hepimiz evde takılı kalsak bile müşterilere hizmet etmeye devam edebilirler.

Bunun da ötesinde, finansal kurumlar ve işletmeler koronavirüs sonrası bir ekonomideki maliyetleri azaltmaya çalıştıkça, DeFi platformlarının sağladığı daha yüksek verimlilik benimsenmenin büyük bir itici gücü olabilir.

“Merkezi Olmayan Finans’ın koronavirüs sonrası ekonomide parlamak için bir anı olacağına inanıyorum” diyor MakerDAO’da (MKR) akıllı sözleşme başkanı Mariano Conti .

“Ekosistemdeki çoğumuzun şeffaflık, ademi merkeziyetçilik, izinsiz protokoller ve hızlı yerleşme süreleri gibi halihazırda aldığı şey, yaklaşmakta olan durgunlukta gezinmek için yeni fırsatlar bulmak isteyen diğer endüstriler tarafından aranacak.”

Örneğin, bankaların, operasyonlarını geliştirmek için blockchain teknolojisini kullanmakla ilgilendiklerine dair işaretler zaten var. Business Insider tarafından Aralık ayında yayınlanan bir çalışmada , finansal kurumların% 66 ve% 56’sı “ödemeler” ve “menkul kıymet ödemeleri” ni blockchain tabanlı teknoloji için ilk iki kullanım örneği olarak tanımlamaktadır.

- Advertisement -

Benzer şekilde, PYMNTS.com’un Daha Hızlı Ödeme İzleyicisi’nden yapılan anketler , artan sayıda iş ve serbest çalışanın gerçek zamanlı ödemelere ve finansmana erişmek istediğini göstermektedir.

Başka bir deyişle, Ethereum tabanlı finansal ürünlerin sağlayabileceği faydalar için zaten güçlü bir iştah vardı. Ve dünyanın büyük bir kısmının zaten ekonomik bir gerileme yaşadığı göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda daha da büyük bir iştahın yanı sıra, mümkün olduğunca iyi çalışmayan eski finansal sistemlere karşı artan bir hoşgörüsüzlük olması muhtemeldir.

Merkeziyetsiz Teknoloji Ethereum

Zaten, Ethereum tabanlı teknoloji eski finansal sisteme giriyor. Eylül ayında, Santander başlattı Seyşeller ulusal borsa olurken, Ethereum blockchain ilk uçtan uca bağı başlattı Ağustos ayında Ethereum dayalı dizgecikli menkul.

Bu arada, Cadence gibi alternatif yatırım şirketleri, menkul kıymetleri tokenleştirmek için Bloomberg Terminali ile entegre olarak Ethereum ana ağını kullanmaya başladı .

Graeme Moore’un açıkladığı gibi, Ethereum’un bu tür uygulamalarının önümüzdeki aylarda ve yıllarda artacağı ve böylece küresel ekonominin hızlanmasına yardımcı olacağı muhtemeldir.

“Para ve daha önce imkansız olan finansal araçların yaratılması, genel olarak blockchain teknolojisinin en heyecan verici iki kullanım örneği olarak gördüğüm şey” diyor.

“’Her şeyin tokenizasyonu’ önümüzdeki 5-10 yıl içinde blok zincirlerin sağladığı dolar cinsinden (ve bitcoin (BTC) terimler) en büyük kullanım örneği olacak .”

Mariano Conti, büyük ölçüde bu tahminle hemfikirdir ve Ethereum’un bir blockchain’e varlık kaydetmek isteyen çoğu işletme için tercih edilebilir hale geleceğini tahmin ediyor.

“Blockchain’de daha fazla gerçek dünya varlığı temsil edildiğinden, Ethereum çoğu için yerleşim katmanı olacak” diyor. “Hem geliştirici ekosisteminde hem de farklı protokollerde çalışabilirlikte büyük bir başlangıcı var.”

Finans Güçleri

Tabii ki, Ethereum tabanlı finansal platformların ve ürünlerin küresel ekonomiye acil ve kısa vadede yardımcı olmak için çok şey yapması pek olası değildir. Yine de Graeme Moore, koronavirüs krizi sırasında bir dizi Ethereum tabanlı uygulamanın geliştirilebileceğini ve daha sonra daha geniş bir şekilde benimsenebileceğini öngörüyor.

“DeFi uygulamalarının kullanımında sayıların sürekli arttığını görüyoruz, ancak koronavirüs kaynaklı bir durgunluğun kullanım üzerinde belirgin bir doğrudan etkisi olacağını düşünmüyorum” diyor.

Koronavirüsün kullanım üzerinde mütevazı bir etkisi olabileceğini önermektedir. Ancak sonuçta, “daha ​​iyi kullanıcı deneyimi ve insanların (ve makinelerin) daha önce yapamayacağınız bu yeni teknoloji ile yapabileceğiniz şeyler olduğunu fark ettikleri yeni teknolojilerin tipik benimsenme döngüsü – bunlar daha önemli sürücülerdir. ”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

74BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
793TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Rarible (RARI) Nedir? Rarible, NFT’leri Nasıl Kullanır?

Rarible (RARI) , kullanıcıların blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmış dijital koleksiyonlarını oluşturmalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bir sanatçı olarak kendi çalışmanızı pazarlamanın, yüksek değerli koleksiyon...

Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

Vortex DeFi (VTX) , kullanıcılara tek bir web tabanlı kullanıcı arayüzünden tüm önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ve protokollerine tek noktadan erişim sağlamayı...

SuperFarm (SUPER) Nedir? NFT Nedir? SuperFarm Ve NFT Nasıl Çalışır

SuperFarm (SUPER), onlara tokenlerine değer katma kapasitesi verirken, fungible olmayan tokenler (NFT) oluşturma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir çapraz zincir DeFi platformudur.  Yaratıcıların yararlanabileceği kendi NFT pazarına...
bitcoinBitcoin
50,830.00 $
50,830.00 $
3.85%
ethereumEthereum
1,592.83 $
1,592.83 $
1.47%
cardanoCardano
1.22 $
1.22 $
2.11%
binance-coinBinance Coin
243.62 $
243.62 $
3.05%
polkadotPolkadot
37.37 $
37.37 $
0.71%
tetherTether
0.999558 $
0.999558 $
0.46%
xrpXRP
0.444613 $
0.444613 $
0.16%
litecoinLitecoin
188.81 $
188.81 $
4.19%
chainlinkChainlink
30.12 $
30.12 $
2.65%
bitcoin-cashBitcoin Cash
531.04 $
531.04 $
0.5%

Benzer Haberler

Endüstri Liderleri Tarafından Desteklemiş Olan Yeni Bir Girişim DAO Lansmanı Yapıldı

Stacker Ventures, motive olmuş bir topluluk ile sermaye yönetimini birleştiren yenilikçi bir girişim DAO, altılı Blockchain Ventures, Dördüncü Devrim Capital ve Supernova Fonu desteğiyle başlattı. Stacker Ventures,...

Piyasa Durumu: Bitcoin İniş ve Çıkışları Devam Ederken Bitcoin 50.000 Dolarda. Cardano ise Hala 3.Sırada Yer Almakta

Kripto piyasası kapitalizasyonu 1,5 trilyon doların üzerinde kalırken, BTC bir kez daha 50.000 dolar civarında işlem görüyor. 47.000 $ 'a kadar keskin bir fiyat düşüşünün...

Analist Kaleo Bitcoin’in Yakında 100.000 Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor, İki Altcoin Üzerinde Çalışıyor

Yaygın olarak takip edilen bir tüccar ve kripto analisti, Bitcoin'in çoğu yatırımcının düşündüğünden daha erken 100.000 $ 'lık yeni bir yüksekliğe yükseleceğine inanıyor. Ünlü analitist...

Google, Kripto Para Bölümünde Bitcoin, Ethereum Ve Litecoin’i Ön Planda Tutuyor

Dünyanın en büyük arama motoru, finans platformunda kripto para birimlerine bir bölüm ayırıyor. ABD, Avrupa, Asya ve para birimlerini kapsayan dünyanın başlıca pazarlarının yanı sıra,...