Dijital Dolar En Son Teşvik Yasasıyla Beraber Tekrar Sunuldu

ABD vergi mükelleflerine COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik durgunluğu havalandırmak için uyarıcı ödemeler sağlamak için kullanılabilecek bir dijital dolar kavramı bir kez daha milletvekilleri tarafından yüzdürüldü.

Kongre kadınları Rashida Tlaib (D-Mich.) Ve Pramila Jayapal (D-Wash.), Federal hükümetin bir çift 1 trilyon dolarlık para bastırarak ve bunları ödemeleri desteklemek için kullanarak konut sakinlerine ayda 2,000 dolar vermesi için yeni bir teklif sundular . Topluluklar Yasası Otomatik BOOST (ABC Yasası) da geçen ay tanıtılan faturaları bir dizi benzer bir dil kullanarak kavramını açıklayan bir dijital doların fikrini geri getiriyor.

ABC Yasası uyarınca Kongre, Federal Rezerv’e, ülkedeki ABD sakinlerinin, vatandaşlarının ve işletmelerinin finansal hizmetlere erişmesini sağlayacak olan “Dijital Dolar Hesap Cüzdanları” anlamına gelen “FedAccounts” oluşturma yetkisi verecektir.

Perşembe günkü tasarıda, “Sekreter 1 Ocak 2021’den geç olmamak kaydıyla, BOOST ödemelerinin tüm alıcılarına ödemelerini dijital dolarlık cüzdanlardan alma seçeneğini sunacaktır” dedi.

Tasarı, CARES Yasası uyarınca yetkilendirilmiş 1.200 dolarlık teşvik ödemesi çıkarılmasıyla devam eden sorunların ardından tanıtıldı. Washington Post Perşembe günü bildirdiğine göre, İç Gelir Servisi vergi mükelleflerine ödeme gönderiyor, ancak hatalar çok sayıda kişinin fonlarını almasını – hatta ödeme durumlarını doğrulayabilmesini engelledi .

Birden fazla söz

Dijital dolar fikri ilk olarak House Speaker Nancy Pelosi (D-Calif.) Tarafından çıkarılan “İşçiler ve Aileler İçin Sorumluluk Al Yasası” ve “Amerika Tüketicileri, Eyaletleri, İşletmeleri ve Korunmasızları için Finansal Koruma ve Yardım” ın orijinal formunda ortaya çıktı . House Financial Services Komitesi Başkanı Maxine Waters (D-Calif.) Tarafından çıkarılan ve ABD Merkez Bankası Federal Rezerv’in her bir mukim için banka hesaplarını yöneteceği ve bu ödemeleri doğrudan yatırmasına izin veren bir “FedAccount” sistemi öngören Nüfus Yasası ” .

Özellikle, bu dijital dolarlar sabit para değildir ve herhangi bir türden bir blockchain altyapısına dayanıyor gibi görünmemektedir.

Dijital dolar , “Sorumluluk Al” yasasının sonraki versiyonundan çıkarıldı ve Waters’ın faturasının çok fazla ilerleme sağlayıp sağlamadığı belli değil.

Fikir, Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nin sıralama üyesi Senatör Sherrod Brown (D-Ohio) tarafından sunulan bağımsız bir Senato tasarısında da gündeme getirildi. Senato durgunken senatörün düşüncesine aşina olan bir kişi, ofisinin hala yasalara uymayı amaçladığını söyledi .

Ödemelerin ötesinde

Ancak Perşembe günkü fatura sadece teşvik ödemelerinin ötesine geçiyor. Tasarıda, FedAccount sahiplerinin aktarıldıkları takdirde “banka kartları, çevrimiçi hesap erişimi, otomatik fatura ödeme, mobil bankacılık ve ABD Posta Hizmetleri ile bağlantılı olarak tutulan otomatik vezne makineleri dahil olmak üzere çeşitli diğer hizmetlere erişebilmeleri gerektiğini belirtiyor. fiziksel konumları. ”

- Advertisement -

Perşembe günkü tasarı, Temsilciler Jesús García (D-Ill.), Alcee Hastings (D-Fla.), İskenderiye Ocasio-Cortez (D-NY), İlhan Omar (D-Minn.), Ayanna Pressley (D) -Mass.), Bobby Rush (D-Ill.), Jan Schakowsky (D-Ill.), Nydia Velázquez (D-NY) ve Delege Eleanor Holmes Norton (DD.C.).

Haberler, Terazi Derneği’nin teknik raporunu ve terazi stabilcoini planını değiştirdiğini açıklamasından sadece birkaç saat sonra geliyor. Geçtiğimiz yıl Facebook’un ortaya çıkardığı varlık, şimdi sadece bir çoklu para birimi destekli token yerine bir dizi fiat sabitlenmiş sabit para piyasaya sürmeyi öngörüyor .

Terazi projesinin başlangıçta dijital bir aktarım mekanizması kullanarak bankasız ve az bankalı bireyler için finansal hizmetleri kolaylaştırmaya yardımcı olması amaçlanmıştır.

Vanderbilt Üniversitesi’nde orijinal dijital dolar teklifleri konusunda girdi sağlayan yardımcı profesör olan Morgan Ricks, CoinDesk’e kendisinin ve arkadaşlarının geçtiğimiz birkaç hafta boyunca hem House hem de Senato ofislerine “personel düzeyinde tavsiye verdiklerini” söyledi.

“Buna yasal olarak dikkat etmek harika. Bunun dönüştürücü bir fikir olduğunu düşünüyoruz” dedi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

74BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
793TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Rarible (RARI) Nedir? Rarible, NFT’leri Nasıl Kullanır?

Rarible (RARI) , kullanıcıların blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmış dijital koleksiyonlarını oluşturmalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bir sanatçı olarak kendi çalışmanızı pazarlamanın, yüksek değerli koleksiyon...

Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

Vortex DeFi (VTX) , kullanıcılara tek bir web tabanlı kullanıcı arayüzünden tüm önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ve protokollerine tek noktadan erişim sağlamayı...

SuperFarm (SUPER) Nedir? NFT Nedir? SuperFarm Ve NFT Nasıl Çalışır

SuperFarm (SUPER), onlara tokenlerine değer katma kapasitesi verirken, fungible olmayan tokenler (NFT) oluşturma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir çapraz zincir DeFi platformudur.  Yaratıcıların yararlanabileceği kendi NFT pazarına...
bitcoinBitcoin
50,830.00 $
50,830.00 $
3.85%
ethereumEthereum
1,592.83 $
1,592.83 $
1.47%
cardanoCardano
1.22 $
1.22 $
2.11%
binance-coinBinance Coin
243.62 $
243.62 $
3.05%
polkadotPolkadot
37.37 $
37.37 $
0.71%
tetherTether
0.999558 $
0.999558 $
0.46%
xrpXRP
0.444613 $
0.444613 $
0.16%
litecoinLitecoin
188.81 $
188.81 $
4.19%
chainlinkChainlink
30.12 $
30.12 $
2.65%
bitcoin-cashBitcoin Cash
531.04 $
531.04 $
0.5%

Benzer Haberler

Endüstri Liderleri Tarafından Desteklemiş Olan Yeni Bir Girişim DAO Lansmanı Yapıldı

Stacker Ventures, motive olmuş bir topluluk ile sermaye yönetimini birleştiren yenilikçi bir girişim DAO, altılı Blockchain Ventures, Dördüncü Devrim Capital ve Supernova Fonu desteğiyle başlattı. Stacker Ventures,...

Piyasa Durumu: Bitcoin İniş ve Çıkışları Devam Ederken Bitcoin 50.000 Dolarda. Cardano ise Hala 3.Sırada Yer Almakta

Kripto piyasası kapitalizasyonu 1,5 trilyon doların üzerinde kalırken, BTC bir kez daha 50.000 dolar civarında işlem görüyor. 47.000 $ 'a kadar keskin bir fiyat düşüşünün...

Analist Kaleo Bitcoin’in Yakında 100.000 Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor, İki Altcoin Üzerinde Çalışıyor

Yaygın olarak takip edilen bir tüccar ve kripto analisti, Bitcoin'in çoğu yatırımcının düşündüğünden daha erken 100.000 $ 'lık yeni bir yüksekliğe yükseleceğine inanıyor. Ünlü analitist...

Google, Kripto Para Bölümünde Bitcoin, Ethereum Ve Litecoin’i Ön Planda Tutuyor

Dünyanın en büyük arama motoru, finans platformunda kripto para birimlerine bir bölüm ayırıyor. ABD, Avrupa, Asya ve para birimlerini kapsayan dünyanın başlıca pazarlarının yanı sıra,...