Home Kripto Para Haberleri Deutsche Bank’ın Anketi : Bitcoin Ankete Göre Balon Olarak Görülüyor

Deutsche Bank’ın Anketi : Bitcoin Ankete Göre Balon Olarak Görülüyor

0
Deutsche Bank’ın Anketi : Bitcoin Ankete Göre Balon Olarak Görülüyor

Deutsche Bank, finansal balonlar hakkında bir anket yaptı. Ankete katılanların yüzde seksen dokuzu, finans piyasalarında bazı balonlar görüyor ve bitcoin “aşırı balon” bölgesine yakın.

Bununla birlikte, daha fazla katılımcı, kripto para biriminin Tesla’nın hisselerinden iki katına çıkmasını bekliyor.

Deutsche Bank’ın Piyasa Balonu Anketi

Deutsche Bank tarafından Salı günü yayınlanan bir ankette, 627 piyasa uzmanından çeşitli varlıklardaki finansal balonları nasıl gördüklerini sıfır ila 10 arasında derecelendirmelerini istedi.

CNBC’ye göre anket 13 Ocak ile 15 Ocak arasında gerçekleştirildi. Banka, ankete katılanların% 89’unun şu anda finansal piyasalarda bazı balonlar gördüğünü tespit etti.

Ankete katılanlara göre, Bitcoin “aşırı balon” bölgesine en yakın olan ülke, ardından ABD teknoloji hisse senetleri ve Avrupa devlet tahvilleri geliyor. Buna ek olarak, Avrupa hisse senetleri, Asya hisse senetleri ve teknoloji dışı ABD hisse senetlerinde daha az balon görüyorlar.

Bitcoin fiyatı Aralık ayının başından bu yana yaklaşık% 66 ve yılın başından bu yana yaklaşık % 9 arttı.

Bitcoin’in fiyatı 8 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.000 $ ‘a ulaştı. Blokchaintr verilerine göre, o zamandan beri geri çekildi ve yazma sırasında 32.475 $’ da işlem görüyor..

Deutsche Bank anketi ayrıca Bitcoin’i Tesla’nın son aylarda büyük kazançlar elde eden hissesi ile karşılaştırıyor. Tesla’nın hisseleri Aralık başından bu yana % 44,5 ve Ocak başından bu yana neredeyse % 16 arttı.

Deutsche Bank stratejisti Jim Reid, araştırma analistleri Karthik Nagalingam ve Henry Allen ile birlikte şunları açıkladı:

Potansiyel bir teknoloji balonunun simgesi olan Bitcoin ve Tesla’nın 12 aylık kaderi hakkında özel olarak sorulduğunda, okuyucuların çoğu, okuyuculara göre Tesla ile bu seviyelerin iki katına çıkma ihtimalinin iki katından daha fazla olduğunu düşünüyor.

Ancak Tesla’nın hissesini Bitcoin ile karşılaştırırken, daha fazla katılımcı, Bitcoin’in Tesla’dan iki katına çıkma ve yarıya düşme olasılığının daha düşük olduğuna inanıyor.

Deutsche Bank anketi aynı zamanda katılımcılara, Federal Rezerv’in, balonu patlatacak potansiyel bir faktör olarak varlık satın alma programını azaltması hakkında sorular sordu.

Deutsche Bank analistleri, “Ankete katılanların% 71’i Fed’in yıl sonundan önce azalacağına inanmıyor, bu da Fed yöneticilerinin geçen haftanın sonunda zorla söylediği gibi,” dedi. “Okurların dörtte birinin ekonomik büyümenin / piyasaların elini zorlayabileceğini düşündüğünü” belirttiler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here