Home CBDC Haberleri Deneyimli Yatırımcı Michael Novogratz: ABD Dijital Dolar Çıkarmadığı Sürece Bir Kriz Yaşayabilir

Deneyimli Yatırımcı Michael Novogratz: ABD Dijital Dolar Çıkarmadığı Sürece Bir Kriz Yaşayabilir

0
Deneyimli Yatırımcı Michael Novogratz: ABD Dijital Dolar Çıkarmadığı Sürece Bir Kriz Yaşayabilir

Tanınmış Bitcoin trader ve deneyimli yatırımcısı Michael Novogratz, ülke dijital bir dolar yaratma yolunda ilerlemediği sürece ABD için varoluşsal bir kriz öngördü.

Deneyimli bir yatırımcı ve büyük bir Bitcoin destekçisi olan Mike Novogratz, ABD’nin şu anda iyi bir ekonomik konumda olduğunu belirtti. Yine de, yakında dijital bir dolar tasarlamazsa, ülke rekabet açısından büyük bir dezavantajla karşı karşıya kalabilir.

E-Doların Önemi

Dijital ticaret bankası Galaxy Digital GLXY’nin CEO’su Novogratz, dijital bir doların ABD’ye getirebileceği değerin altını çizdi. MarketWatch ile bir Cuma röportajında şunları söyledi:

“Bana göre bu varoluşsal bir kriz, dijital dolara ihtiyacımız var.”

Ayrıca, yatırımcı mevcut COVID salgını ve genel olarak ABD pazarı ve dünya üzerindeki olumsuz etkisi hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Hastalığın neden olduğu ekonomik artçı şokların en kötüsünü ortadan kaldırmak için yapılan trilyonlarca dolarlık parasal ve mali harcamaya atıfta bulundu:

“Mali ve para politikamız bir Muz Cumhuriyetinden geliyormuş gibi görünmeye başlarsa … güvenin bozulduğu bir Minsky anına Daha tanık olacaksınız.”

Mike Novogratz açıklamasında, yakın geçmişte finansal sistemdeki bir bozulma döneminin sonunda çok kötü bir şekilde sona erdiği görüşünü açığa çıkaran Hyman Minsky’ye atıfta bulundu.

Bazı borsa yatırımcılarının geçtiğimiz haftalarda ABD enflasyonundaki artış konusunda uyarıda bulunmalarının ardından, dijital doların varlığı daha da önemli görünüyor .

Çin ile Rekabet

Röportaj sırasında Novgorotz, ABD’de bir e-doların gelişimi hala sorgulanırken ve araştırmalar devam ederken, Çin’in dijital para cephesinde ilk denemelere karar verdiğini iddia etti.

Asya’nın en büyük ekonomisi, dijital yuanına büyük destek veriyor. Alandaki bazı uzmanlara göre, yeni para birimi, ülkenin ABD ve diğer gelişmiş ekonomilerle rekabet etmek için kullanabileceği bir silah.

Daha önce Blokchaintr’de bildirildiği üzere, PayPal CEO’su Peter Thiel Bitcoin’in ABD’ye karşı Çin’in bir finansal silahı olarak kullanılabileceğini söyledi.

Bu arada Novogratz, Peter Thiel tarafından yapılan yorumlara atıfta bulunarak, elinde suçlamalara dair kanıt olmadığını söyledi ve konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Bazen kışkırtıcı şeyler söylemekten hoşlanıyor.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here