Home Kripto Para Haberleri DeFi Protokollerinde Kilitlenen Varlıklar 11 Milyar Doları Aştı

DeFi Protokollerinde Kilitlenen Varlıklar 11 Milyar Doları Aştı

0
DeFi Protokollerinde Kilitlenen Varlıklar 11 Milyar Doları Aştı

Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisindeki faaliyetler bu yıldan bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyor. DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), yakın zamanda yaklaşık 9 milyar dolara düştükten sonra yine 11 milyar doları aştı . Bu, yatırımcılara kripto para birimleri için yüksek bir ödül veren sektöre ne kadar faaliyet ve ilgi gösterildiğini gösteriyor .

DeFi protokolleri daha fazla varlık kazanır

Sektör analitik platformu DeFi Pulse tarafından sağlanan verilere göre , şu anda çeşitli DeFi protokollerinde kilitli olan varlıklarda 11.13 milyar dolar var . En son değer, DeFi Pulse başına 24 Eylül’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11.97 milyar $ ‘dan sadece 840 milyon $ uzakta. 

Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) , DeFi’deki en kilitli kripto para birimleri gibi görünüyor. Merkezi olmayan finans endüstrisinde yaklaşık 8.272 milyon ETH kilitlendi, bu da Coinmarketcap’teki kripto para biriminin şu anki fiyatını takiben yaklaşık 2.9 milyar dolara tekabül ediyor. Buna ek olarak, kabaca 1,4 milyar dolar değerinde olan DeFi’de yaklaşık 130,8 bin BTC (genellikle token biçiminde) kilitlendi.

DeFi en büyük protokoller

DeFi Pulse’a göre Uniswap, Maker ve Aave, en büyük varlıklara sahip ilk üç DeFi protokolüdür . Önde gelen merkezi olmayan borsa (DEX) olan Uniswap, 18.58’lik bir yüzde ile pazara hakim durumda ve protokole bağlı toplam değer yaklaşık 2.07 milyar dolar. Kredi platformları Maker ve Aave, aynı anda sırasıyla yaklaşık 1,95 milyar dolar ve 1,53 milyar dolar not ediyor.

Diğer önde gelen DeFi protokolleri şu şekildedir: Curve Finance (1,26 milyar $), WBTC (952,2 milyon $), Compound (879,0 milyon $), yearn.finance (774,9 milyon $) ve diğerleri. aylar ve büyük ölçüde önceki yıllara göre 2020’de. Bildirildiğine göre sektörün 1 milyar $ TVL’ye ulaşması yaklaşık iki buçuk yıl sürmüştü. Bununla birlikte, protokollerde kilitlenen varlıklar bir yıl içinde 10 milyar dolarlık bir değerlemeye fırlayabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here