Home Bitcoin (BTC) Haberleri Craig Wright, Çalınan 4 Milyar Doların İzini Sürecek

Craig Wright, Çalınan 4 Milyar Doların İzini Sürecek

0
Craig Wright, Çalınan 4 Milyar Doların İzini Sürecek

Londra’daki Yüksek Mahkeme Ticaret ve Mülkiyet Mahkemeleri tarafından onaylandıktan sonra Wright, Bitcoin geliştiricilerinin 4 milyar dolar değerinde çalınan BTC’nin peşine düşecek.

Craig Wright’ın Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin SV ağlarında çalışan bir düzine geliştiriciye dava açma girişimleri onaylandı. ONTIER adlı bir hukuk firmasına dokunarak, kendi kendini ilan eden Satoshi Nakamoto, geliştiricilerin, geçen yıl bilgisayarından çalındığı iddia edilen 4 milyar dolardan fazla BTC’yi kurtarmalarını sağlayacak.

CSW, Bitcoin Geliştiricilerinin Peşinden Gitme İzni Verdi

Firma, Wright’ın birincil intifa hakkı sahibi olduğu Seyşeller merkezli bir kuruluş olan Tulip Trading Limited (TTL) adına hareket etti. Açıklamada, her iki taraf da Wright’ın bilgisayarının 2020’de saldırıya uğradığını ve faillerin bir şekilde özel anahtarlarını iki adrese çaldığını ve bu da 4 milyar doların üzerinde Bitcoin olduğunu iddia etti.

Sonuç olarak, hukuk bürosu, geliştiricilerin “Bitcoin sahiplerine İngiliz yasalarına göre hem haksız hem de güvene dayalı görevler borçlu oldukları gerekçesiyle TTL’nin kendi bitcoinlerine erişimini ve kontrolünü yeniden kazanmasını sağlamasını” istedi.

ONTIER tarafından 12 Mayıs’ta yapılan açıklamaya göre, iddiaları biraz tartışmalı görünse de, firmanın ilerlemesine ve geliştiricilere hizmet etmesine izin verildi .

Firmanın “16 Bitcoin geliştiricisine yasal işlem yapma sürecini başlattığı” yazıyor. Şirkete 145 sayfalık başvurunun ardından Londra’daki Yüksek Mahkemenin Ticaret ve Mülkiyet Mahkemeleri tarafından yetki alanı dışında hizmet verme izni verildi.

Açıklamada bir kez daha “Dr. Wright, Bitcoin’in mucididir ”ve TTL’yi bu durumda gerçek kurban olarak tanımladı.

“Bu iş tamamen ve basitçe bir hırsızlık kurbanıdır. Bilgisayar korsanlığı ilk olarak geçen yıl Şubat ayında polise bildirildi. TTL’ye, dijital varlıklarına erişimini ve kontrolünü, kaybını telafi etme konumunda olanlardan kurtarmak için izin verilmemiştir. Birinin TTL’nin dijital olarak tutulan, şifrelenmiş özel Bitcoin anahtarlarını çalmış olması, geliştiricilerin, hak sahibinin kendi bitcoininin kontrolünü yeniden kazanmasını sağlamak için kodu dağıtmasını engellemez. “

Kitlelere Yardım Etmek

Şubat ayındaki ilk açıklamada olduğu gibi, ONTIER ve Wright, bu davanın başarılı olması durumunda, geçmişte saldırıya uğramış birçok mağdura yardım edebileceğini iddia ettiler.

“Pek çok kişi için büyük bir rahatlama olacak şekilde, Tulip Trading’in lehine bir karar, Bitcoin’lerine erişimi kaybedenler veya çalınan madeni paralar için önemli sonuçlar doğurabilir.”

Bu, Wright’ın kripto para birimi endüstrisiyle ilgili ilk tartışmalı yasal çabası olmaktan uzaktır. Kesin bir kanıt olmadan, kendisinin gerçekten Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ettikten sonra, avukatları kısa süre önce , belgenin ve Bitcoin adının sözde yasal haklarına sahip olduğu için varlığın teknik incelemesini kaldırmaları için Bitcoin ile ilgili iki web sitesini uyardı .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here