Home Kripto Para Haberleri COTI, Kripto Para Piyasası Oynaklık Endeksini (VIX) Başlattı

COTI, Kripto Para Piyasası Oynaklık Endeksini (VIX) Başlattı

0
COTI, Kripto Para Piyasası Oynaklık Endeksini (VIX) Başlattı
  • COTI’nin Kripto Volatilite Endeksi şimdi yayında.
  • Platformun yönetim simgesi GOVI’dir.

COTI’nin Kripto Volatilite Endeksi şimdi yayında. Bu, bugün erken saatlerde şirket tarafından yapılan bir duyuru ile duyuruldu. Endeks ilhamını halihazırda mevcut Borsa oynaklık endeksinden aldı.

Genellikle VIX olarak adlandırılan borsa oynaklık endeksi, genellikle finans endüstrisinin oynaklık oranını ve profesyonellerin S&P 500 hakkında ne düşündüğünü ölçer. Bu, esasen hisse senedi endeksinin “opsiyon piyasasını” izlediği ve yatırımcıların varlıkların performansı üzerine bahis oynamasına izin verdiği anlamına gelir.

Duyuruya göre, kripto oynaklık endeksi, yatırımcıların yeni pozisyonlar açmasına ve VIX’e benzer bir işlev olan USDT’nin likiditesine katkıda bulunmasına da izin verecek. Burada, tüccarlar oynaklığın artacağını düşündüklerinde endekste pozisyon açabilirler. Permütasyonları doğru olduğunda, bu pozisyonları satmalarına izin verilir. Buradaki uyarı, bu pozisyonu en az altı saat tutmuş olmaları gerektiğidir.

Tüccarlar ayrıca oynaklık oranının düşeceğini tahmin edebilirler. Bu durumda, endekse likidite sağlamaları gerekir – bu likidite platformda en az 72 saat olmalıdır. Tahminleri doğruysa, platformda işlem açmış olabilecek diğer tüccarlardan ödeme alacaklardır.

COTI’nin kripto oynaklık endeksi yönetişim tokeni GOVI’dir

Kripto oynaklık endeksinin yönetişim belirteci GOVI’dir. Sahipler, tokeni platformda işlem görebilecek varlık türü, kaldıraç miktarı ve diğer temel amaçlar gibi temel konularda oy kullanmak için kullanır.

Tokenin sahipleri ayrıca jetonu stake edebilir ve riske atabilir. Bu, ücret kazanmalarına ve sistemle ilgili konularda oylamaya katılmalarına izin verecektir.

COTI, platformun yakında Ethereum ekleyeceğini ve COTI’nin para yatırma tokenlerine sahip olduğunu belirtti . Bu, USDT olan mevcut para yatırma belirtecini tamamlayacaktır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here